Strona główna > Świat > Media i Emocjonalna Manipulacja Społeczeństwem

Media i Emocjonalna Manipulacja Społeczeństwem

Wszyscy jesteśmy już przyzwyczajeni do obrazków wylewających się z medialnych przekazów przedstawiających dzieci w sytuacjach rozpaczy, próbujących dostać się do Europy wraz ze swoimi rodzicami uciekającymi z tak zwanych rozdartych wojną krajów, jak media sprawiły, że wierzycie. Jednak media nie przedstawiają wam całej historii i przeinaczają prawdę, aby emocjonalnie manipulować Europejczykami w celu poddania swoich narodów i przedłużenia swojej własnej egzystencji.

a

Obrazek, który wszyscy doskonale znamy to ten utopionego chłopca z tureckiej plaży. Obrazek ten ozdobił strony tytułowe większości europejskich gazet i był używany w wycieczce winy przeciwko Europejczykom w celu wysunięcia żądania, żeby zostało poczynione więcej, aby pomóc tym 'uchodźcom'. Media wygodnie zignorowały fakt, że ten młody chłopiec już przebywał w bezpiecznym kraju i zmarł na skutek działań swojego ojca, a NIE działań Europejczyków. To ohydna strategia używana przez wrogie media w rękach poddańczej wrogiej piątej kolumny zamierzającej zniszczyć Europę jako kontynent.

Jak powiedzieliśmy już wiele razy wcześniej, ludzie ciągnący za sznurki mediów i polityków zza kurtyn, znają się doskonale na psychologii i wiedzą, jak jej używać. Wiedzą, jak wmanipulować was w żądania i pożądania, bez względu na to, czy chcą byście coś zrobili, uwierzyli w coś czy coś kupili. Wiedzą, jak rozgrywać waszą empatyczną naturą i robią to, aby osiągnąć polityczne, ideologiczne i finansowe cele, które są szkodliwe dla waszego interesu i waszych dzieci, narodu i rasy.

Psychologiczna wojna jest kluczową strategią osłabienia wroga umysłowo, była używana przez wiele dziesięcioleci i była używana dla niszczących skutków przez komunistyczne reżimy na całym świecie. Propaganda stała się synonimem prania mózgów i była używana przez te komunistyczne reżimy szczególnie w Rosji i Chinach do trzymania narodów w psychologicznej kontroli. Jeśli chodzi o cywilną populację, metody są znacznie bardziej subtelne. Reklama, ogłoszenie, raport informacyjny, program, opera mydlana, piosenka, film- mogą być użyte do manipulowania widownią i prowadzić na pożądaną drogę. Nasze myśli, pomysły, emocje, gusta i pragnienia mogą być manipulowane przez ludzi, którzy mają władzę i środki do oszukiwania i wprowadzania was w błąd dla złowrogiego powodu.

Poniżej cytaty z Edwarda Bernaysa, żydowskiego siostrzeńca Zygmunta Freuda i powszechnie uważanego za ojca relacji społecznych (public relations), który w skrócie jest ojcem propagandy i manipulacji społeczeństwem:

„Świadome i inteligentne manipulowanie zorganizowanymi przyzwyczajeniami i opiniami mas jest ważnym elementem w demokratycznym społeczeństwie. Ci, którzy manipulują tym niewidocznym mechanizmem społeczeństwa, stanowią niewidzialny rząd, który jest prawdziwą siłą rządzącą naszego kraju.”

„Jesteśmy rządzeni, nasze umysły formowane, nasze gusta kształtowane, nasze pomysły sugerowane w głównej mierze przez ludzi, o których nigdy nie słyszeliśmy. Jest to logiczny rezultat sposobu, w który nasze społeczeństwo jest zorganizowane. Ogromna liczba ludzkich istnień musi współpracować w tym zachowaniu jeśli mają żyć razem jako płynnie funkcjonujące społeczeństwo.”

„Jakąkolwiek postawę jednostka wybiera względem tych warunków, pozostaje faktem, że w niemal każdej czynności naszego codziennego życia, czy jest to sfera polityki czy biznesu, w naszym społecznym prowadzeniu czy etycznym myśleniu, jesteśmy zdominowani przez relatywnie małą liczbę osób- błahy ułamek naszego stu dwudziesto milionowego społeczeństwa- które rozumieją umysłowy proces i społeczne wzorce mas. To oni pociągają za druciki kontrolujące społeczne umysły, to oni zaprzęgają stare społeczne siły i uknuwają nowe sposoby uwiązywania i prowadzenia świata.” – Edward Bernays, założyciel „Relacji Społecznych i Reklamy, dla Manipulowania Masami”.

W zasadzie to o czym on mówi, to że ci, którzy nakręcają widowisko rozumieją potrzebę formowania opinii mas poprzez ogromną kampanię propagandową, która manipuluje proces myślowy społeczeństwa. Służy to celom ludzi, którzy chowają się za fasadą demokracji. To oszustwo może być zastosowane do wszystkiego, czy to polityki, ideologii, produktów, etc.

Kulturowy marksizm działa na tej samej zasadzie, wykorzystuje propagandę i indoktrynację do kształtowania myśli każdego nowego pokolenia używając instytucji szkolnictwa, mediów i rozrywki w celu osiągnięcia pożądanych celów. Kulturowy marksizm uosabia emocjonalną manipulację, fakty i logika są ignorowane a nawet zaprzeczane, podczas gdy nieracjonalne reakcje emocjonalne na fakty i logikę stają się codziennym porządkiem. Jako przykład, uzasadnione interesy rasowej i kulturowej grupy są ignorowane i zaprzeczane i każda grupa, która staje w obronie tych interesów jest demonizowana jako uosobienie zła. Kulturowy marksizm uderza w bębny tego zakłamania w każdym pokoleniu, tak że udaje im się w nich zatopić swoje pazury. Są umysłowymi pijawkami Zachodniej Cywilizacji.

Migrants protest as Hungarian riot police fires tear gas and water cannon at the border crossing with Serbia in Roszke, Hungary September 16, 2015. REUTERS/Stoyan Nenov

a

Wracając do mediów. Jak myślisz, jak wielu ludzi siedząc i oglądając serwisy informacyjne wierzy, że to co się im mówi jest w 100% faktyczne i nie motywowane politycznymi i ideologicznymi interesami? Ci ludzie są dziełem mediów, owcami, które wierzą, że wszystko co się dzieje na świecie może być wyjaśnione przez wielkiego brata na ekranie telewizyjnym. Kiedy jesteśmy zalewani obraz za obrazem 'dzieci migrantów' , lecz obrazy znacznie przewyższających liczebnie młodych mężczyzn w wieku poborowym są pomijane, możecie być pewni, że media łżą świadomie, subiektywnie przeinaczając rzeczywistość sytuacji. Dlaczego miały by to robić?

Powodem jest, jak to zostało wcześniej powiedziane, psychologia jest ich najbardziej silnie oddziałującą i niszczycielską bronią i opanowali do perfekcji jej używanie. Pomyślcie o tym, jeśli jesteście w stanie przekonać ludzi, że poddawanie ich własnych krajów jest moralnym dobrem, to jak łatwe jest dla nich zniszczenia tych ludzi? Czemu mielibyście bombardować i najeżdżać kraje siłami wojskowymi, kiedy narody mogą być tak łatwo wmanipulowane w niszczenie samych siebie? Głównym celem jest zniszczenie Europy rasowo i kulturowo, a jaki sposób jest lepszy, aby ten proces przyspieszyć, jak wielki 'kryzys migracyjny' spowodowany przez ciągłą destabilizację całego regionu Środkowego Wschodu? Media wygodnie ignorują to, że poddaństwo naszych narodów interesom obcego państwa (Izraela) jest tym, co powoduje katastrofę na Środkowym Wschodzie. Dlaczego to ignorują? Ignorują to, ponieważ nie pasuje to do narracji, ale utopiony chłopiec na tureckiej plaży pasuje. Ten obrazek niemal z pewnością będzie używany do posunięcia naprzód ku ogólnemu celowi i wpasowuje się w narrację mediów i polityczne motywy. To, co służy motywom jest używane w pełni potencjału, to co do nich nie pasuje, nie jest.

To czego chcą oni dla Europejczyków, to chęć zniszczenia samych siebie przez dawanie ich pozwolenia na wpuszczanie jeszcze większej liczby ludzi do własnych państw. I osiągają to poprzez pokazywanie wam takich obrazków, które łamią wasze serca i zapoczątkowują altruistyczną tendencję w nas wszystkich. Jednakże kiedy altruizm idzie tak daleko, że właściwie szkodzi wam, waszym dzieciom i w przedłużeniu waszemu krajowi i narodowi, staje się patologiczny. Nie wyrzuca się swojego dziecka poza pokład, aby ratować życie innych; nie znaczy to, że chce się widzieć jak inne dzieci toną, ale nie poświęca się swojego własnego dziecka w celu ratowania innych. Zostało to opisane w analogii do łodzi ratunkowej, która to analogia oznacza, że nie przeciążysz swojej łodzi ratunkowej, aby ratować innych a co zaskutkuje utopieniem wszystkich. Wewnątrzgrupowa empatia i wewnątrzgrupowy altruizm są w porządku, lecz gdy altruizm jest zastosowany do grup zewnętrznych na poziomie samobójczym, staje się znacznym problemem i podsyca płomienie rasowego i kulturowego samozniszczenia.

Obrazy na ekranie twojego telewizora i gazet są tylko najnowszą strategią w trwającej dziesięciolecia wojnie przeciwko Europejczykom i naszej grupowej psychice.

Tu kilka cytatów, które do was przemówią:

„Naszym zadaniem jest nie mówienie prawdy; mamy kształtować opinię.”- Walter Cronkite, amerykański dziennikarz informacyjny, najlepiej znany jako prezenter z Wiadomości wieczornych CBS przez 19 lat.

„Obecnie 'opinia publiczna' wyróżnia się jako siła, która musi być utrzymana i nie dzięki sprytnemu zgadywaniu, a przez ekspertów (manipulatorów) wytrenowanych do wykonania tej arcyważnej pracy.” – Edward L. Bernays, żydowski siostrzeniec Zygmunta Freuda, w swojej książce „Propaganda”.

„Mit bezstronnego manipulatora i uległego tłumu od czasów lat dwudziestych został obficie odbity echem przez akademickich studentów masowej perswazji.” – Edward L. Bernays, żydowski siostrzeniec Zygmunta Freuda, w swojej książce „Propaganda”.

Źródło: https://smashculturalmarxism.wordpress.com/2015/09/27/the-media-and-the-emotional-manipulation-of-the-public/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.