Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Mec. Joanna Modzelewska: Męskie i żeńskie prostytutki w służbach specjalnych

Mec. Joanna Modzelewska: Męskie i żeńskie prostytutki w służbach specjalnych

Pani mec. Joanna Modzelewska pełniąc funkcje przewodniczącego oraz pełnomocnika Związku Zawodowych Pilotów Liniowych PLL LOT stała się celem działań operacyjnych Wojskowych Służb Informacyjnych. Broniąc państwowej spółki LOT przed oddaniem jej w ręce zagranicznego kapitału naraziła się wielu wpływowym osobom.

 

Prowadzone wobec pani mecenas działania operacyjne obejmowały bliski związek z oficerem służb specjalnych w stopniu majora, który podszywając się pod bogobojnego patriotę zaskarbił sobie uczucie pani Modzelewskiej stając się kandydatem na męża. Oficer WSI nie tylko zbierał poufne informacje ale również usiłował zniszczyć wizerunek i wiarygodność pani mec. Modzelewskiej.

 

Absurdy i afery w LOT oraz operacje służb specjalnych, m.in słynna operacja Most, której celem był transport żydów rosyjskich do Izraela. Bardzo interesujący i warty odnotowania jest fakt, że wielu transportowanych przez służby specjalne żydów nigdy do Izraela nie doleciało i zadomowili się oni w Polsce, o czym wspomina pani mec. Modzelewska.

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *