Strona główna > Polska > Meble do sypialni o dużej powierzchni – garść inspiracji wnętrzarskich

Meble do sypialni o dużej powierzchni – garść inspiracji wnętrzarskich

Mieszkańcy bloków – posiadacze malutkich sypialni marzą o przestronnym wnętrzu z wielkim łożem. Tymczasem urządzenie takiej sypialni wcale nie należy do prostych, ani tanich, więc ich właściciele poszukują inspiracji mogących dać pomysł na to, jak dobrać meble do sypialni o dużej powierzchni.

Mała czy duża – sypialnia to zawsze kłopot!

Jest najważniejszym pokojem w domu – tu spędzamy jedną trzecią czasu, jaki nam jest dany na ziemi. Nie możemy więc tego czasu zmitrężyć we wnętrzach ponurych, nudnych, albo przeciwnie – zbyt pobudzających zmysły i zakłócających harmonię, burzących spokój niezbędny do wypoczynku. I tak naprawdę to wszystko jedno, czy mamy znaleźć meble do sypialni małej czy dużej – zawsze jest to zadanie trudne i wymaga nieco wysiłku. Aby sobie ułatwić sprawę warto zaprząc do poszukiwań inspiracji nowoczesne technologie – wystarczy odwiedzić w sieci sprzedający meble sklep internetowy, aby przekonać się o bogactwie oferty firm produkujących łóżka do sypialni.

Meble do sypialni dużej – kilka podpowiedzi dla poszukujących rozwiązań aranżacyjnych

Wybór łóżka do sypialni – od tego warto zacząć. Łóżko jest najważniejszym i centralnym elementem wyposażenia. Gdy zdecydujemy się na konkretny model, będziemy mieć świadomość ile nam zostaje miejsca na inne meble oraz jakie dobrać, aby dobrze komponowały się z łóżkiem.

Ramy łóżka do sypialni mogą być z drewna, płyty, metalu. Ciekawie wyglądają i dobrze sprawdzają się w praktyce łóżka tapicerowane – miękkie, bezpieczne, piękne ze względu na wielość kolorów, faktur, wzorów, rodzajów materiałów obiciowych.

Przy doborze łóżka na pewno należy zwrócić uwagę na jego gabaryty – szerokość, długość i wysokość oraz rodzaj i jakość materaca musi uwzględniać wzrost, wagę oraz ograniczenia zdrowotne użytkowników.

Kolory wielkiej sypialni – tu można być powściągliwym minimalistą albo szalonym multikolorystą. Jasne barwy, naturalne kolory ziemi świetnie sprawdzą się we wnętrzach eko, skandynawskich, industrialnych, klasycznych, prowansalskich.

Wystarczy zmiana koloru jednej ściany, aby przełamać klasyczne uporządkowanie. Może to być ściana, na której opiera się wezgłowie łóżka.

Nie musi być to kolor ostry – nawet szlachetna szarość na jednej ścianie potrafi przełamać nudę bieli czy beżu, wnieść pierwiastek z innego nurtu aranżacyjnego, lekko zakłócić czy zarysować – jednym słowem: zmienić kompozycję, wzbogacić ją, wyodrębnić i podkreślić element wielkiej całości.

Dodatki – tych w sypialni o dużej powierzchni może być mnóstwo. O ile w małych pokojach trzeba być ostrożnym, aby nadmiar bibelotów czy ozdób nie przytłoczył użytkowników, o tyle wielka powierzchnia daje możliwość ozdabiania dywanami na podłodze, kilimami na ścianach, obrazami, kwiatami doniczkowymi umieszczonymi na stojących kwietnikach, lampami, poduszkami, rzeźbami, pufami.

W takim pokoju zmieści się stolik kawowy, fotel do czytania, toaletka. Jeśli nie ma w domu garderoby warto także kupić meble do sypialni, które pomieszczą ubrania – wielka szafa na jednej ścianie zaspokoi potrzeby dwóch osób.