Strona główna > Zdrowie > McDonald ostrzega swoich pracowników przed jedzeniem fast foodów

McDonald ostrzega swoich pracowników przed jedzeniem fast foodów

aPracownicy Mcdonald zostali poinformowani za pomocą strony internetowej, że nie powinni spożywać  produktów sporządzonych przez sieć  fast food w której pracują.

„Chociaż jedzenie Fast foodów jest wygodne i ekonomiczne to zawierają one dużo kalorii, tłuszczu, cukru oraz soli, może to przyczynić się do powstania nadwagi.”

Na stronie internetowej dostępnej tylko dla pracowników, Mcdonalds udziela nieoczekiwanych porad dotyczących zdrowego odżywiania się.

Pracownicy Mcdonalds są ostrzegani przed żywnością serwowaną przez sieć, ponieważ posiłek składający się z hamburgerów, frytek i napojów gazowanych powoduje przyrost masy ciała.

„Fast foody są wygodne, niedrogie i jest to łatwo dostępna alternatywa dla przygotowywania posiłku w domu,” – mówi jeden z postów umieszczonych  na stronie McResource.

Zobrazowaniem tego punktu jest fakt, że Big Mac który zawiera 550 kcl dostarcza blisko 50% dziennego zapotrzebowania na tłuszcz, nie uwzględniono tutaj frytek i napojów które zazwyczaj  znajdują się w zestawie.

McDonald bronił umieszczonych postów na mcresourceline.com, mówiąc, że zostały „całkowicie wycięte z kontekstu.” „Ta strona internetowa zawiera przydatne informacje z poszanowaniem osób trzecich na temat wielu zagadnień, m.in. zdrowia i wellness,” – powiedział rzecznik McDonalds telewizji CNBC.

Zawarte są tam również informacje od ekspertów na temat zdrowego odżywiania i podejmowania wyważonych decyzji w sprawach żywieniowych – wyznał Mcdonalds.

Firma wskazała że ma tez w swojej ofercie zdrową żywność, wiemy  jednak, że te produkty są często powierzchownie zdrowe i często mylące. Dodając zieloną etykietę do  McWrap,  McDonald ma nadzieję że przyciągnie młodszych  konsumentów, którzy kojarzą zieloną etykietę  ze zdrowiem.

a

Strona mcresourceline.com zniesławiła się dając porady słabo zarabiającym pracownikom aby sprzedali swoje świąteczne prezenty i skorzystali z bonów żywnościowych.

Firma po raz kolejny przyjęła stanowisko że pensje mają tendencję wzrostową, pomimo kłopotliwej w tym przypadku ustanowionej stawki w kwocie $ 7,81 za godzinę pracy.

Sam McDonald przyznał, że mając takie wynagrodzenie ciężko jest zaspokoić podstawowe potrzeby począwszy od zdrowej żywność,  na ogrzewaniu i kosztach związanych z transportem kończąc.

Telewizja NBC jako pierwsza ujawniła kontrowersyjne informacje umieszczone na stronie, przedstawiciele firmy tłumaczyli się, że informacje umieszczone na stronie dla pracowników były błędne i zostaną one skorygowane.

Na mcresourceline.com jest stworzony dział o Fast foodach „Encyklopedia zdrowia”, który zawiera porady dla pracowników dotyczące diety i zdrowego stylu życia. Cytat z tego działu brzmi: „Ogólnie rzecz biorąc, ludzie z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą i chorobami serca muszą  być bardzo ostrożni wybierając żywność fast food z powodu wysokiej zawartości tłuszczu, soli i cukru.”

Zawarte są tam również porady na temat wyboru dań serwowanych przez sieci Fast food, sugerując wybór warzyw i owoców zamiast frytek, jedzenie mniejszych porcji i liczenie kalorii zawartych w posiłku.

To nie był pierwszy raz kiedy strona mcresourceline.com znalazła się pod obstrzałem, wcześniej NBC ujawniło artykuł zawarty w sekcji „napiwki”, w którym McDonald dawał pracownikom mającym głodowe wynagrodzenie porady na temat wycieczek do Paryża, trenerów personalnych i innych luksusów na które pracownik MCDonalds nie może sobie pozwolić.

Michał KK

Źródło: http://wakeupcallnews.blogspot.com/2013/12/mcdonalds-tells-employees-not-to-eat.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.