Strona główna > Zdrowie > McDonald – 10 przerażających faktów

McDonald – 10 przerażających faktów

Zanim polecisz do ulubionego fast fooda, może spojrzysz na ten artykuł. Czy wiesz, że jest duża szansa że zjesz zmielone chrząszcze i kacze piórka w burgerze?

a

Poniżej niektóre z najbardziej obrzydliwych dodatków które jesz kiedy „gościsz się” w McDonaldzie:

  1. Siarczan amonu – używany w masowej produkcji chleba, jak również używany jako nawóz i zabójca bakterii w mocnych domowych środkach czyszczących. Niewiarygodnie, FDA uznała go za bezpieczny w małych ilościach znajdowanych w produktach spożywczych, ale kwestię tę podniesiono z uwagi na to jak oddziałuje na ludzi, którzy codziennie jedzą chleb. Siarczan amonowy wiąże się z podrażnieniem przewodu pokarmowego, wywołując biegunkę i nudności.
  2. Olej silikonowy – Chicken McNuggets są pełne dimetylopolisiloksanu, oleju silikonowego często używanego w produkcji soczewek kontaktowych i innych produktów medycznych. Dimetylopolisiloksan jest także środkiem przeciwpieniącym.
  3. TBHQ – trzeciorzędny butylohydrochinon – znajduje się w 18 daniach w McDonaldzie. Zwykle jest na liście „przeciwutleniaczy”, ale nie mówi się iż jest środkiem SYNTETYCZNYM o właściwościach przeciwutleniajacych, a NIE naturalnym przeciwutleniaczem. Zapobiega utlenianiu tłuszczów i oleju, co pomaga przedłużać ważność produktów przetworzonych. Używa się go we wszelkiego rodzaju przetwarzanej żywności, ale także w produkcji lakierów, werniksów i pestycydów. Używany jest również w kosmetykach i perfumach w celu zmniejszenia parowania i poprawy stabilności. Jest konserwantem chemicznym tak groźnym, że tylko 5 g może cię zabić, ale nie panikuj, FDA ówi że ogólnie uważany jest za bezpieczny (generally regarded as safe = GRAS).
  4. L-cysteina – używają jej fast foody, jest to aminokwas otrzymywany z ludzkich włosów, kaczego puchu i świńskiej szczeciny, dla wzbogacenia smaku i zmiękczania chleba i wyrobów ciastkarskich. Skraca również czas pieczenia masowo produkowanego chleba. Głownie produkują go Chiny w procesie rozpuszczania włosów lub puchu w kwasie i rozsyłany na cały świat jako spulchniacz chleba.
  5. Leki na receptę – naukowcy z Johns Hopkins University przetestowali pióra kur hodowanych masowo i wykryli ciekawe fakty. Do kurzej karmy dodaje się antydepresanty i inne leki na receptę żeby osiągnąć „drób” dla fast foodów. Kury te są hodowane na stałej diecie recepturalnej, leków bez recepty i leków zakazanych.
  6. Glikol propylenowy – jest to składnik chemiczny występujący w płynie przeciw zamarzaniu, e-papierosach i fast foodzie.
  7. Kwas karminowy – produkowany z chrząszczy koszenilowych, jest stosowany do barwienia żywności, szczególnie czerwonego mięsa. [ulubione żelki też]
  8. Dimetylopolisiloksan – występuje w niemal wszystkich jadłospisach smażonych fast foodów, jak również w soczewkach kontaktowych, plastelinie, kosmetykach, szamponach i odżywkach do włosów, politurach, płytkach żaroodpornych itd.
  9. Dwutlenek krzemu – zwykle dodawany do przetworzonego mięsa drobiowego i wołowego by zapobiec zbicie się go w bryłę, i jest na liście składników w chili z Wendy i Taco Bell. Eksperci uważają że nie jest niebezpieczny dla człowieka, ale ciekawe jest to, że oprócz tego że nie pozwala na zbrylanie się mięsa, jest również składnikiem także ziemi okrzemkowej używanej jako naturalny środek owadobójczy.
  10. Celuloza – masa celulozowa drzewna występująca w niemal każdym menu fast foodowego. Wykorzystywana praktycznie we wszystkim od sera do salad dressing, od mufinkek do syropu truskawkowego. Używana do zagęszczania i stabilizacji żywności, zastępowania tłuszczu i zwiększania zawartości błonnika. Obniża koszty poprzez minimalizowanie składników takich jak olej lub maka. Proszkowaną celulozę produkuje się poprzez gotowanie drewna w chemikaliach w celu wyodrębnienia celulozy, następnie jest oczyszczana. Zmodyfikowane wersje wymagają dodatkowego przetwarzania, takiego jak działaniu kwasu dla dalszego rozkładu błonnika. Oto kilka restauracji fast foodowych włączających celulozę do ich dań: McDonald, Arby, Jack in the Box, KFC, Pizza Hut, Sonic, Taco Bell i Wendy.

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu, proszę o dzielenie się ta informacją z rodziną i przyjaciółmi klikając w linki poniżej.

10 Horrifying Facts About McDonalds

http://healthydebates.com/10-horrifying-facts-mcdonalds/

MRHEALTH – 1.10.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 + = 56