Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Maurice Sinet, wyrzucony z Charlie Hebdo za antysemityzm

Maurice Sinet, wyrzucony z Charlie Hebdo za antysemityzm

Maurice Sinet, wyrzucony z Charlie Hebdo za antysemityzm

Podczas gdy świat jest zajęty potępianiem operacji false flag z 7 stycznia na czasopismo Charlie Hebdo, warto przedstawić opinii publicznej mało znane wydarzenie z przeszłości tej gazety, ponieważ mass-media starają się je zatuszować, aby przeszło do historii niezauważone:

Maurice Sinet, wyrzucony z Charlie Hebdo za antysemityzm

80-letni Maurice Sinet, karykaturzysta polityczny Charlie Hebdo od 20 lat, został zwolniony w 2009 roku za antysemicką karykaturę, jaką była drwina ze stosunków łączących syna byłego prezydenta Sarkozy z zamożną żydówką.

Napis na zdjęciu: Nie jestem Charlie…jestem Sine. Pracowałem tam jako karykaturzysta . w 2009 r. narysowałem karykaturę syna Sarkozy’ego, jak przechodzi na judaizm z powodów finansowych. Charlie zarządało ode mnie przeprosin, a ja odmówiłem. Zostałem wyrzucony na bruk za ironizowanie z judaizmu. 

Maurice Sinet, znany światu jako Siné, stanął w obliczu oskarżeń o „podżeganie do nienawiści rasowej” za artykuł, jaki napisał w lipcu 2009 roku. „L’affaire Sine” dotyczyła zaangażowania się Jeana Sarkozy w związek z Jessicą Sebaoun-Darty, dziedziczki żydowskiej dużej firmy elektroniki użytkowej, Darty Group. Wypowiadając się na temat plotek, że Jean zamierza dokonać konwersji z katolicyzmu na judaizm („religię” Jessici) z powodu oczekiwanego awansu społecznego, Siné zażartował: „Przed tym małym chłopcem, daleka droga” (w znaczeniu „daleko zajdzie” – przypis).

„Il fera du chemin dans la vie, ce petit!”

Nie trwało zbyt długo, gdy Claude Askolovitch, dziennikarz polityczny-„cwel-ebryta” ( Le Nouvel Observateur), rzucił na Siné oskarżenie o antysemityzm. Redaktor Charlie Hebdo, Philippe Val, który jest odpowiedzialny za re-publikację kontrowersyjnych karykatur proroka Mahometa, pierwotnie wydrukowanych w gazecie Jyllands-Posten, posługując się pretekstem „wolności prasy” w 2006 roku, w wypadku Siné uznał, że jego artykuł był obraźliwy i zarządał od Siné przeprosin. Siné odmówił, mówiąc: „Raczej utnę sobie jaja”.

Został wyrzucony z gazety, a także wleczony po sądach przez Ligue Internationale Contre le Racisme et l’Antisémitisme (LICRA), organizację, która działa na rzecz promowania tolerancji rasowej. W grudniu 2010 r, Siné wygrał w sądzie roszczenie o 40.000 euro od swojego byłego wydawcy za niesłuszne zwolnienie.

Przynajmniej dostał coś za fatygę. Ale to nie za wiele dla człowieka, który poświęcił 20 lat swojego życia dla pisma, jakie zachwala samo siebie jako nieustraszony bastion wolności słowa we Francji, a wyrzuca na bruk pracownika za krytykowanie klasy rządzącej.

Od chwili uwolnienia ze smyczy propagandy false flag p.t. „Je suis Charlie”, jest to tylko puste echo walki o wolność słowa, bowiem zaprojektowane zostało jako emblemat faszystowskiej propagandy i zakłamania.

Przygotował: Pluszowy Miś

I’m not Charlie . . . I’m Maurice Sinet, fired by Charlie for anti-semitism

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.