Strona główna > Polska > Mateusz Morawiecki o wdrażaniu sieci 5G w Polsce: mamy dobrze przygotowany plan

Mateusz Morawiecki o wdrażaniu sieci 5G w Polsce: mamy dobrze przygotowany plan

Pan Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dysponuje dobrze przygotowanym planem wdrożenia w Polsce technologii 5G. Zapewnił jednocześnie, że nie będzie lekceważyć kwestii związanych z bezpieczeństwem.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że współpraca w tej kwestii musi opierać się na zasadzie wzajemności. Stwierdził również, że liczy na kontynuację współpracy z dotychczasowymi partnerami. Podkreślił, że współdziałanie musi wykraczać poza zakup sprzętu i technologii – podaje „Polskie Radio”.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych podpisali deklarację dotyczącą współtworzenia sieci 5G. Sieć 5G oznacza zwiększenie prędkości transmisji danych o 50 do 100 razy. Umożliwi to między innymi powstanie internetu rzeczy, a więc systemu, w którym do sieci połączone są nie tylko komputery i smartfony, lecz również samochody i inne przedmioty codziennego użytku.

Część osób wyraża obawy dotyczące wpływu tej technologii na zdrowie. Na przykład w 2016 Europejska Akademia EUROPAEM stwierdziła: „istnieją silne dowody na to, że długoterminowa ekspozycja na pole elektromagnetyczne może powodować wzrost zachorowań na nowotwory, Alzheimera i bezpłodność. Częściej jednak mamy do czynienia z objawami nadwrażliwości na EMF, m.in. bólami głowy, trudnościami z koncentracją, problemami ze snem, depresją, brakiem energii, zmęczeniem i symptomami grypopodobnymi”.

Badania te przywołał poseł Robert Majka w swej interpelacji do Prezesa Rady Ministrów. Zauważył on również, że 13 września 2017 roku ponad 180 naukowców i lekarzy z 36 krajów podpisało apel, w którym domagają się zawieszenia technologii 5G w Europie.

Nie wszyscy podzielają jednak te obawy. Na przykład wiceminister cyfryzacji Wanda Buk stwierdziła, że nie ma sensu żywić obaw związanych z technologią 5G. Jak powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia 24, opiera się ona na tych samych zjawiskach, co poprzednie generacje (a więc 4G i 3G).

Źródło: polskieradio.pl / pch24.pl

mjend

Za: https://www.pch24.pl/mateusz-morawiecki-o-wdrazaniu-sieci-5g-w-polsce–mamy-dobrze-przygotowany-plan,70675,i.html

5.09.2019

5 thoughts on “Mateusz Morawiecki o wdrażaniu sieci 5G w Polsce: mamy dobrze przygotowany plan

 1. Jedyny ratunek dla dzisiejszego człowieka – to ucieczka od tej „wspanialej cywilizacji” do niszczonej z premedytacją natury, przez nigdy nie sytych zysku eksploatatorów zasobów ludzkich i naturalnych Matki Ziemi.

  Tylko w lesie wśród przyjaznych człowiekowi drzew, przy akompaniamencie szumu przepływającego strumyka można uzyskać spokój i ukojenie.
  Już w starożytności doceniał ten fakt mędrzec Seneka, tudzież nasz jasnowidz ks. Andrzej Klimuszko.

  Godna polecenia jest jego książka pt. „Moje widzenie świata”.

  Zapodaję fragment wyrwany z kontekstu książki pt. „Seneka – Myśli” – cyt :

  Nikt nie żyje swobodniej, dalej od występku, ani bardziej nie czci dawnych obyczajów niż ten, kto wyrzekłszy się miasta ukochał lasy. Kto nie splamiony winą oddaje się wędrówkom wśród górskich szczytów, tego nie rozpłomienia ani szał chciwości, ani zwodnicza łaska ludu, ani motłoch szlachetnym mężom niewierny, ani zgubna zawiść, ani nietrwała życzliwość; ten ani nie służy władzy, ani nie dąży do władzy polując na próżne zaszczyty lub złudne bogactwa; lecz wolny jest od nadziei i strachu ; czarna trawiąca nienawiść nie nęka go zębem nikczemnym ; nie zna zbrodni rozsianych wśród miejskich tłumów, nie poczuwając się do winy nie trwoży się żadnym hałasem ani nie wygłasza kłamliwych mów ; nie szuka schronienia jako bogacze pod dachem wspartym na tysiącu kolumn ani unosząc się pychą nie każe złocić stropu swojego domu ; nie przelewa potoków krwi na ołtarzach ofiarnych ; lecz jest on panem pól i wędruje pod nieba szerokim
  przestworem.

  – Lucjusz Anneusz Seneka

 2. Najciekawsze jest stwierdzenie o kwestii bezpieczeństwa i czego dotyczy. Czy miał na myśli bezpieczeństwo ludzi czy ochronę wież przed zdesperowanymi.

 3. Najciekawsze jest stwierdzenie o kwestii bezpieczeństwa i czego dotyczy. Czy miał na myśli bezpieczeństwo ludzi czy ochronę wież przed zdesperowanymi Polakami.

 4. Najciekawsze jest stwierdzenie o kwestii bezpieczeństwa i czego dotyczy. Czy miał na myśli bezpieczeństwo ludzi czy ochronę wież przed zdesperowanymi zorganizowanymi Polakami.

 5. Myślę, że faktycznych antyfanatyków, którym do głowy przyszłoby niszczenie czegokolwiek nie mamy. Ci ludzie protestujący to najczęściej nie mają żadnej wiedzy i bladego pojęcia przeciwko tak w ogóle protestują. Obejrzą jakiś filmik ze zmanipulowanymi informacjami i wierzą we wszystko, przykre jak łatwo dezinformować społeczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.