Strona główna > Rosja > Masoni pod flagą imperium rosyjskiego

Masoni pod flagą imperium rosyjskiego

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id11934.html

Data publikacji: 13.03.2012

Tłum. RX

„Akadiemija Russkoj Simboliki MARS” opracowała medal pamiątkowy na „280-lecie masonerii w Rosji”. „Masoneria w Rosji pojawiła się w połowie XVIII wieku. Według masońskich legend założycielami masonerii w Rosji był car Piotr I ze swoimi współpracownikami, Franz’em Lefort’em i Patrick’iem Gordon’em. Ta wersja nie ma potwierdzenia w dokumentach. Pierwsza wiarygodna wiadomość o początku masonerii w Rosji odnosi się do 1731 roku, kiedy Wielki Mistrz Wielkiej Loży Londynu, lord Lovell, wyznaczył kapitana Johna Philipps’a Wielkim Mistrzem Prowincjonalnym dla Rosji, informuje oficjalna strona internetowa organizacji.

Regionalna organizacja społeczna „Akadiemija Russkoj simboliki MARS” jest społeczną organizacją założoną w 1997 roku przez grupę ludzi o tych samych poglądach, której głównymi celami są: odrodzenie i popularyzacja rosyjskiej heraldyki i symboliki, pomoc rozlicznym organizacjom, instytucjom i urzędom w opracowaniu swojej symboliki i godeł.

Oprócz faktu opracowania takiego medalu przez organizację „Akadiemija Russkoj (?!) Simboliki MARS” zadziwia to, że na baretce medalu widnieją barwy czarno-złoto-białe państwowej flagi Imperium Rosyjskiego podczas gdy tradycyjnymi barwami masonerii jest biel, błękit i czerwień.

PS. Zobacz także:

Cyryl Gundiajew odznaczył Walentynę Tiereszkową

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.