Strona główna > NWO > Masoni na Pl. Św. Piotra w 1917: „szatan musi panować w Watykanie, papież będzie jego niewolnikiem”

Masoni na Pl. Św. Piotra w 1917: „szatan musi panować w Watykanie, papież będzie jego niewolnikiem”

POLECAMY ZESKANOWANĄ  KSIĄŻKĘ  O  PODBOJU  INSTYTUCJONALNEGO  KK  PRZEZ ŻYDOMASONERIĘ. KLIKNIJ W LINK ABY JĄ POBRAĆ:

”JUDEOMASOŃSKA INFILTRACJA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO – WATYKAN, EUROPA, ANTYKOŚCIÓŁ”

PRACA AUTORSTWA JERZEGO KOWALSKIEGO I JÓZEFA BARA.

*************************************

Odważną proklamację w nagłówku tego artykułu osobiście widział św. Maksymilian Kolbe, który obserwował masonów świętujących swoje 200 lat na Placu św. Piotra w 1917. Św. Maksymilian widział sztandary z tymi słowami: „Szatan musi panować w Watykanie. Papież będzie jego niewolnikiem” – pośród radości. Są to rażące i szokujące słowa, ale w absolutnej zgodzie z celami masonerii i są bardzo ważne dla nas dzisiaj.

Zanim przejdziemy dalej, musimy dokładnie wyjaśnić, że Instytut Lepanto (czyli źródło artykułu/red. W-P) W ŻADEN SPOSÓB nie oskarża papieża Franciszka o bycie masonem, ani nie sugeruje, że jest on gorliwym zwolennikiem masońskich zasad (w przeciwieństwie do Redakcji W-P, która zdaje się być lepiej zorientowana  co reprezentuje sobą Bergoglio i jakie owoce wydają jego działania/Red. W-P) . Ale w świetle pewnych ostatnich wydarzeń, oczywistym stało się, że istnieje poważne moralne zagrożenie w murach Kościoła kierowanego przez pozbawionych skrupułów ludzi. Celem tego artykułu jest próba rzucenia światła na te wydarzenia, i być może nadać sens tym niepokojącym czasom.

Widziane przez św. Maksymiliana sztandary przypominają opracowany przez masonów plan walki z Kościołem Katolickim. W 1859 francuski Cardinal Jacques CrétineauJoly opublikował zdobyte przez Watykan masońskie dokumenty w książce Kościół Rzymski w obliczu rewolucji / The Roman Church facing the Revolution. Dokumenty te pochodziły z loży masońskiej nazwanej Alta Vendita. W 1885, 26 lat później, Msgr George Dillon opublikował angielski przekład tych dokumentów w książce Wielka masoneria wschodnia zdemaskowana jako tajna siła za komunizmem /  Grand Orient Freemasonry Unmasked as the Secret Power Behind Communism.

[Całość: Stała instrukcja Alta Vendita https://gloria.tv/article/rmZSzVLpSZ2T3aMJRMDNChWPx]

Jak czytamy w tych dokumentach, loża masońska Alta Vendita otwarcie zadeklarowała, że jej „najważniejszym celem jest ten Woltera i rewolucji francuskiej – ostateczne zniszczenie katolicyzmu, a nawet koniec chrześcijańskiej idei”. Ale ogłoszenie tego zamiaru nie jest celem tego artykułu. Co szczególnie zasługuje na uwagę w tych dokumentach jest jak zamierzają doprowadzić do tej destrukcji. Stała instrukcja Alta Vendita mówi:

„Naszym zamiarem nie jest pozyskanie papieży dla naszej sprawy, uczynienie z nich wyznawców naszych zasad, propagatorów naszych idei. To byłoby absurdalne marzenie; i gdyby nawet tak się stało w jakimś stopniu, gdyby np. kardynałowie lub prałaci, z własnej woli lub niespodziewanie, poznali część naszych sekretów, nie może to być zachętą do pragnienia wyniesienia ich na stolicę piotrową. To by nas zrujnowało. Sama ambicja doprowadziłaby ich do apostazji; żądza władzy zmusiłaby ich do poświęcenia nas. Tym o co musimy zabiegać, czego powinniśmy szukać i oczekiwać, tak jak żydzi oczekują na Mesjasza, to papież odpowiadający naszym potrzebom. . .

Wtedy będziemy mogli o wiele pewniej maszerować do ataku na Kościół, niż jedynie z broszurami naszych francuskich braci, czy nawet z angielskim złotem. Chcecie wiedzieć dlaczego? Chodzi o to, że po to by roztrzaskać skałę, na której Bóg zbudował swój Kościół, nie potrzebujemy ani octu Hannibala, ani prochu, ani nawet broni. Żeby tylko któryś z następców Piotra zamoczył w spisku choćby mały palec; i ten mały palec będzie dla naszej krucjaty tak dobry, jak wszyscy Urbanowie II i wszyscy święci Bernardowie chrześcijaństwa.

A zatem, aby zapewnić sobie papieża o odpowiednich cechach, należy go najpierw ukształtować. . . bo ten papież będzie zasługiwał na panowanie przez pokolenie, panowanie o jakim marzymy. Zostawmy na boku starców i ludzi dojrzałych; idźmy do młodych, a jeśli możliwe, nawet do dzieci. . .”

Pamiętajmy, że to napisano ponad 100 lat temu… to nie wymysł żadnego spiskowego bloga.

Nieco dalej Alta Vendita mówi:

„Wypracujecie sobie, niskim kosztem, reputację dobrych katolików i prawdziwych patriotów. Ta reputacja sprawi, że nasze doktryny dotrą zarówno do młodego duchowieństwa, jak i głęboko do klasztorów. Po kilku latach, siłą rzeczy, ci młodzi księża przejmą wszystkie funkcje; będą rządzić, utworzą papieską radę, zostaną wezwani do wyboru papieża który będzie rządził. A ten papież, jak większość mu współczesnych, będzie musiał być mniej lub bardziej przesiąknięty zasadami włoskimi i humanitarnymi, które właśnie zamierzamy puścić w obieg”.

Krótko mówiąc, Alta Vendita mówi, że nie zamierza ulokować masona jako papieża, a zdobyć kontrolę wszystkich wokół papieża i wybrać takiego, który z nimi sympatyzuje. Św. Maksymilian wyjaśnił ten plan zakładając Rycerzy Niepokalanej. 16 października, 3 dni po cudzie w Fatimie, święty ten napisał:

„Ci ludzie bez Boga znajdują się w tragicznej sytuacji. Taka nieubłagana nienawiść do Kościoła i ambasadorów Chrystusa na Ziemi nie leży w mocy poszczególnych osób, lecz w systematycznej działalności, która ostatecznie pochodzi z masonerii. W szczególności ma na celu zniszczenie religii katolickiej. Ich dekrety rozpowszechniano na całym świecie, w różnych przebraniach. Ale w tym samym celu – obojętność religijna i osłabienie sił moralnych, zgodnie z ich podstawową zasadą – ‚Pokonamy Kościół Katolicki nie przez argumenty, lecz przez zepsucie moralne'”.

Tak więc dzisiaj, obiektywny katolik musi przyznać, że istnieje zorganizowany wysiłek, aby zepsuć moralne nauczanie Kościoła Katolickiego. Nawet jeśli ktoś chce odrzucić historyczny tajny plan zniszczenia Kościoła od wewnątrz, to o wiele trudniej jest zaprzeczyć obecnym wydarzeniom. Na przykład Marco Tosatti, włoski dziennikarz, poinformował 1 października, że tajna „grupa zadaniowa” pracowała nad możliwym posynodalnym dokumentem umożliwiającym Komunię Świętą dla par rozwiedzionych i w ponownych związkach, kohabitujących i tej samej płci.

Ta wiadomość pojawiła się po ujawnieniu opinii o kard. Danneelsie, jednym z wyznaczonych papieskich delegatów na Synod w tym miesiącu, że brał udział w „mafii”, by aktywnie przeciwstawić się papieżowi Benedyktowi, naciskać na jego rezygnację i wybrać papieża Franciszka. W 2013 kard. Danneels przyklaskiwał związkom tej samej płci.

W biografii Danneelsa wymieniono także kardynałów Carlo Maria Martini i Achille Silvestrini z Włoch, Waltera Kaspera i Karla Lehmanna z Niemiec, oraz holenderskiego kard. Adriaana van Luyna, a także Basila Hume’a z Anglii, jako członków tej „mafii”. Kard. Kasper jest oczywiście uczestnikiem Synodu najbardziej znanym ze propozycji, żeby pozwolić rozwiedzionym i „w ponownych związkach” katolikom przyjmować Komunię Świętą.

Pamiętajmy, że celem masonerii jest „pokonanie Kościoła… zepsuciem moralnym”. Warto przypomnieć, że w 2013, nowo wybrany papież Franciszek jednym tchem wypowiedział się o homoseksualizmie i masonerii:

„Problemem nie jest ta orientacja [homoseksualna]. Nie, musimy być braćmi i siostrami. Problemem jest lobbowanie za tą orientacją, albo lobbowanie za chciwością, polityczne lobby, masońskie lobby, tyle różnych lobby”.

Oprócz dopuszczenia do udziału w kabale w Kościele i promowania homoseksualizmu, kard. Danneels aktywnie uczestniczył w masońskim spotkaniu, ubrany w masońskie regalia. W 2008 Danneels przyznał się do ubierania w rytualny biały strój masonerii podczas wygłaszania wykładu w Świątyni Masońskiej w Belgii. Powyżej zdjęcie kard. Danneelsa ściskającego dłoń Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Belgii, trzymając jego kopie masońskich książek „Zostań masonem Wielkiego Wschodu Belgii” i „Skarby Świątyni”.

W 1738, papież Klemens XII wyraźnie ogłosił automatyczną ekskomunikę każdego katolika wiążącego się z masonerią. W encyklice In Eminenti stwierdził:

„W imię świętego posłuszeństwa zabraniamy surowo wszystkim wiernym w Chrystusie i każdemu z nich, jakiegokolwiek stanu, powołania, pozycji, zakonu, stanowiska, godności i znaczenia, osobom świeckim i księżom, zarówno świeckim jak i zakonnym, – których należy nawet specjalnie wyszczególnić, – by pod jakimkolwiek pretekstem, dla jakiejkolwiek przyczyny, ważyli się na to by zakładać, propagować albo podtrzymywać wyżej wymienione związki wolnomularskie, przyjmować u siebie lub dawać im pomieszczenie gdzieś indziej, zapisywać się do nich, brać udział w zebraniach, dostarczać im czegokolwiek, okazywać im pomoc, radę lub życzliwość, otwarcie lub tajemnie, wprost lub ubocznie, samemu albo za pośrednictwem innej osoby, w jakikolwiek sposób, jak również zachęcać innych i namawiać do wejścia do tego rodzaju towarzystw, do brania udziału w zebraniach, do udzielania im pomocy i popierania ich w czymkolwiek, a to pod karą ekskomuniki na nieposłusznych z samej istoty faktu i bez osobnego postanowienia”. W celu podkreślenia wagi zagrożenia jakie dla duszy katolika stanowić może przynależność do organizacji masońskich papież wyraźnie zaznaczył w tym dokumencie, „iż wina ta jest tak wielka że nikt nie może być z niej rozgrzeszonym przez nikogo, oprócz Nas albo biskupów rzymskich wówczas istniejących, o ile nie chodziłoby o udzielenie rozgrzeszenia w godzinę śmierci”. [https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/kosciol_i_masoni.html]

I kard. Danneels nie jest jedynym działającym otwarcie duchownym o poglądach masońskich. W 2013, kiedy abp Pontier został wybrany na nowego przewodniczącego Konferencji Francuskich Biskupów, mówiło się iż też jest masonem – członkiem Wielkiego Wschodu Francji. ->

Abp Pontier uczestniczy też w spotkaniach Synodu w tym miesiącu, i brał udział w tajnych spotkaniach mających na celu zachęcić Synod do uznania  związków tej samej płci.

Trzymając się tematu, że celem masonerii jest próba zniszczenia Kościoła poprzez zepsucie moralności, nie może być zwykłym zbiegiem okoliczności to, że kilka dni przed otwarciem Synodu w tym miesiącu, polski ksiądz, który pracował w Kongregacji Nauki Wiary ogłosił, że jest aktywnym homoseksualistą i zażądał rewizji katolickiej nauki o homoseksualizmie. Oprócz tego, nie zapominajmy o próbie porwania wizyty papieża w USA przez osoby propagujące program homoseksualny.

Czarny wąż masonerii najwyraźniej znalazł chętnych sprzymierzeńców w Kurii i przez ponad 100 lat pracował, by owijać swoje zwoje w salach Watykanu. Kard. Danneels i abp. Pontier to tylko dwie osoby które znamy. Ilu innych tajnych masonów lub innych kamratów dołączyło do ich spisku, by zniszczyć Kościół poprzez zepsucie moralności?

Módlmy się dalej do Matki Bożej o przewodnictwo i ochronę przed szerzącą się w Kościele herezją. Tak wiele dusz, mocno miłowanych przez naszego Pana, jest w ogromnym niebezpieczeństwie zagubienia w czasie nadchodzącej burzy. Trzymajmy się mocno wiecznych Praw Kościoła, i nie traćmy nadziei. Ten chaos jest tylko dygotanie smoka, który wie, że jego czas się kończy.

Tłum. Ola Gordon

Źródło: http://www.tldm.org/news27/satan-must-reign-in-the-vatican-the-pope-will-be-his-slave.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *