Jaką masonerię Watykan akceptuje?


Kontakty między Lożą P 2 (założona przez oficera Waffen SS) i Watykanem służyły obu stronom.

a

Watykan od zawsze uważał masonerię za największego wroga, świadczą o tym liczne oficjalne wypowiedzi papieży, z których najważniejsze to:

Klemens XII, Konstytucja „In Eminenti”, 28 kwiecień, 1738;

Benedykt XIV „Providas”, 18 maj, 1751;

Pius VII „Ecclesiam”, 13 wrzesień, 1821;

Leon XII „Quo graviora”, 13 marzec, 1825;

Pius VIII, Encyklika „Traditi”, 21 maj, 1829;

Grzegorz XVI, „Mirari”, 15 sierpień, 1832;

Pius IX, Encyklika „Qui pluribus”, 9 listopad, 1846;

Pius IX, Alokacja „Quibus quantisque malis”, 20 kwiecień, 1849;

Pius IX, Encyklika „Quanta cura”, 8 grudzień, 1864;

Pius IX, Alokacja „Multiplices inter”, 25 wrzesień, 1865;

Pius IX, Konstytucja „Apostolicae Sedis”, 12 październik, 1869;

Pius IX, Encyklika „Etsi multa”, 21 listopad, 1873;

Leon XIII, Encyklika „Humanum genus”, 20 kwiecień, 1884;

Leon XIII, „Præclara”, 20 czerwiec, 1894;

Leon XIII, „Annum ingressi”, 18 marzec, 1902

Leon XIII, Encyklika „Etsí nos”, 15 luty, 1882;

Leon XIII, „Ab Apostolici”, 15 październik, 1890.

Również dla masonerii Watykan był największym wrogiem:

„ Ze swym bezpodstawnym dążeniem do władzy jest Papiestwo, od tysiąca lat, katem i przekleństwem ludzkości. Ze swymi szatami cuchnącymi krwią pomordowanych, z nozdrzami pełnymi miłego zapachu spalonych ludzkich ciał, cieszy się nadzieją odnowienia swojego panowania”(A.Pike, Wielki Komandor,mason 33 stopnia)

 Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 roku jednoznacznie zakazywał katolikomprzynależności do masonerii pod karą ekskomuniki (kanon 2335), lecz z czasem, wobec masowego łamania zakazu przez hierarchię watykańską, kanon 2335 został usunięty.

Co ciekawe, mimo usunięcia kanonu 2335, zakaz nadal, rzekomo, obowiązuje. Jak to możliwe? Bardzo prosto. Kongregacja Nauki i Wiary wprowadziła pojęcie dobrej i złej masonerii. Zakaz dotyczy „złej masonerii”, czyli takiej, która działa przeciw dobru Kościoła, natomiast akceptowalna jest masoneria, która działa zgodnie z dobrem Kościoła

Na początku września 1978 roku papież Jan Paweł I otrzymał listę 121 członków loży masońskiej P-2; kardynałów, biskupów, prałatów, zajmujących wysokie stanowiska w Watykanie. Na liście byli między innymi: sekretarz stanu kardynał Villot, dyrektor Banku Watykańskiego biskup Paul Marcinkus, minister spraw zagranicznych kardynał Agostino Casaroli oraz sekretarz zmarłego papieża Pawła VI Pasquale Macchi. Ponieważ Jan Paweł I nie znał pojęcia „dobrej masonerii” nie zamierzał tolerować takiego stanu rzeczy, lecz zareagować nie zdążył, 28 września 1978 zmarł na „atak serca” (wersja oficjalna).
Wobec hierarchów ujawnionych jako masoni nie wyciągnięto żadnych konsekwencji, najwyraźniej uznano, że należą do „dobrej masonerii” nie działającej na szkodę Kościoła.

 Wielkim Mistrzem zadomowionej w Watykanie Loży P 2 był Licio Gelli (1919-2015), w czasie II wojny światowej sturmfuhrer Waffen SS, po wojnie organizator przerzutów hitlerowskich zbrodniarzy wojennych, między innymi szefa gestapo w Lyon Klausa Barbie (późniejszego członka Loży P 2), do Ameryki Południowej.

aa

Lożę P 2, pomimo jej powiązań z mafią we Włoszech i USA oraz wieloma reżimami w Ameryce Łacińskiej i ugrupowaniami neofaszystowskimi, popierała włoska delegatura CIA – wszystkich łączył strach przed zwycięstwem komunistów w demokratycznych wyborach.

10 lipca 1976 r. zastrzelono w Rzymie sędziego Vittorio Occorsio, który prowadził dochodzenie w sprawie powiązań między lożą P 2 a organizacją neofaszystowską „Narodowa Straż Przednia” („Nowy porządek”). Śmierć sędziego przerwała dochodzenie, P 2 mogła się poczuć bezpieczniej.

Loży P 2 przypisuje się organizację zamachów terrorystycznych mających na celu wywołanie oburzenia społecznego pod adresem włoskiej lewicy, którą fałszywie o te zamachy oskarżano.

Zamach bombowy na Piazza Fontana (w tej sprawie prowadził śledztwo sędzia Occorsio) w Mediolanie w 1969 r. (16 zabitych), zamach bombowy na pociąg pospieszny Italicus pod Bolonią w 1974 r. (12 zabitych) i eksplozja na dworcu głównym w Bolonii 2 sierpnia 1980 r. (85 zabitych, 182 rannych).

aaa

Dobrym stosunkom między P 2 i Watykanem sprzyjał rozpowszechniony w Watykanie strach przed komunistami, Gelli chętnie przypominał przedwojenne wypowiedzi hierarchów popierające faszyzm, na przykład:

„Jeżeli faszyzm zginie, wraz z nim zginie sprawa Boga.(kard. Hensley, 1935)

Na licznych audiencjach przyjmował Gellego papież Paweł VI. Gelli jadał obiady z biskupem Paulem Marcinkusem,

Do wspólnych interesów Watykan wniósł mogącą wzbudzać zaufanie markę, a P 2 swoje kontaktyze światem kryminalnym – od kierownictwamafii aż do zwykłych, prymitywnych morderców, od skorumpowanych bossów gospodarczych do prawicowo-ekstremistycznych grup terrorystycznych.
Bank Watykański stał się pralnią brudnych pieniędzyz okupów, handlu narkotykami, handlu bronią, napadów na banki, kradzieży biżuterii i dzieł sztuki.

Zniesieniu kanonu zakazującego przynależności do masonerii sprzeciwiali się przedstawiciele Konferencji Biskupów Niemiec, – kardynał J. Ratzinger ostrzegał przed symbolami masońskimi, przeciwnymi sakramentom Kościoła, które pochodzą wprost od Szatana – lecz ich głos nie został wysłuchany, najwyraźniej uznano, że tak jak istnieje dobra masoneria, tak samo istnieją dobre symbole masońskie, które można tolerować

Dzisiaj masońskie znaki można spotkać nawet w Polsce, nawet w miejscach katolickiego kultu, gdzie oszukani wierni nieświadomie narażeni są na oddawanie pokłonów demonom.

Catholic Encyclopedia, Opoka.pl, D.Yallop „W imię Boga”

Zdjęcia: Wikipedia, krajski.com.pl

Za: http://roux.neon24.pl/post/129205,jaka-masonerie-watykan-akceptuje

Data publikacji: 26.01.2016


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *