Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Masoneria i komunizm: nasz triumf na II Soborze Watykańskim

Masoneria i komunizm: nasz triumf na II Soborze Watykańskim

Z rezultatu Soboru razem z modernistami cieszyli się masoni i komuniści. Tak jak oczekiwali autorzy Stałej instrukcji Alta Vendita, tak jak oczekiwali komunistyczni infiltratorzy o których mówiła Bella Dodd, idea kultury liberalnej w końcu zdobyła zwolenników wśród głównych graczy w katolickiej hierarchii. Masoni i komuniści celebrowali zdumiewający rezultat Soboru. Cieszą się z tego, że katolicy w końcu „dojrzeli światło”, i że Kościół usankcjonował wiele masońskich zasad.

a

Na przykład Yves Marsaudon ze szkockiego rytu w książce Ekumenizm w oczach tradycyjnego masona [Ecumenism Viewed by a Traditional Freemason] pochwalił ekumenizm wprowadzony na II Soborze. Powiedział:

Katolikom… nie wolno zapominać, że wszystkie drogi prowadzą do Boga. I będą musieli zaakceptować to, że ta zachęcająca idea wolnomyślicielstwa, którą naprawdę możemy nazwać rewolucją, wylewająca się z naszych masońskich lóż, wspaniale rozszerzyła się nad kopułą św. Piotra.

Yves Marsaudon
Yves Marsaudon

Yves Marsaudon był zachwycony by dodać, że „można powiedzieć iż ekumenizm jest prawowitym synem masonerii”.

Posoborowy duch zwątpienia i rewolucji oczywiście rozgrzał serce francuskiego masona Jacquesa Mitteranda, który napisał z aprobatą:

W Kościele coś się zmieniło, i odpowiedzi papieża na najpilniejsze sprawy takie jak celibat kapłański i kontrola urodzeń, są gorąco dyskutowane w samym Kościele, słowo papieża jest kwestionowane przez biskupów, księży i wiernych. Dla masona, człowiek który kwestionuje dogmaty już jest masonem bez fartuszka.

Marcel Prelot, senator francuskiego regionu Doubs jest prawdopodobnie najbardziej dokładny w opisie tego co już się wydarzyło. Napisał:

Przez 150 lat walczyliśmy o przewagę naszych opinii w Kościele i nam się nie udało. W końcu miał miejsce II Sobór i odnieśliśmy triumf. Od tego czasu propozycje i zasady liberalnego katolicyzmu zostały definitywnie i oficjalnie przyjęte przez Kościół.

L’Unita, officjalny dziennik Włoskiej Partii Komunistycznej, otwarcie doradził papieżowi Pawłowi VI odnośnie abpa Marcela Lefebvre, który kierował tradycjonalistyczną opozycją wobec soborowych liberałów i walczył o potępienie przez Sobór komunizmu:

„Bądźmy świadomi niebezpieczeństwa jaki przedstawia Lefebvre. I kontynuujmy wspaniały ruch podejścia rozpoczęty ekumenizmem II Soboru„.

Franciszek: "Korzeniem wszelkiego zła społecznego jest brak równości" ŚWIAT MUSI DZIELIĆ SIĘ BOGACTWEM
Franciszek: „Korzeniem wszelkiego zła społecznego jest brak równości”
ŚWIAT MUSI DZIELIĆ SIĘ BOGACTWEM

Komuniści byli równie zachwyceni rezultatami Soboru. Jak zadeklarowała Włoska Partia Komunistyczna na XI Kongresie Partii w 1964:

„Nadzwyczajne ‚obudzenie’ Soboru, który słusznie porównuje się z Estates General z 1789, pokazało całemu światu, że stara polityczno-religijna Bastylia zatrzęsła się do samych fundamentów”.

Ostatecznym celem diabolicznego II SW będzie formalne zjednoczenie ludzkości, wszystkich religii, i czy można wątpić w ostatnie działania Rzymu? Tak, ten plan już dawno był zorganizowany i teraz jest tylko kwestią czasu. Katolicy muszą nadal szkolić się w tej walce przeciwko nowej religii i tym szalonym marzeniu „absolutnej równości„. Mamy Matkę Bożą, Różaniec, Szkaplerz, mamy sakramenty i Najświętsze Serce Chrystusa, a zatem WOJNA trwa dalej!

Father Hewko: Masonic Leader, „We triumphed at Vatican II” (3 parts)

Źródło:

http://tradcatknight.blogspot.com/2014/09/freemasonry-communism-we-triumphed-at.html

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3