Strona główna > Świat > Maska spada: UE planuje odsunąć od władzy „komunistów“ Tsiprasa i Varoufakisa bez względu na wynik referendum

Maska spada: UE planuje odsunąć od władzy „komunistów“ Tsiprasa i Varoufakisa bez względu na wynik referendum

Jeden z najbardziej wpływowych polityków europejskich powiedział The Times, że jak długo Alexis Tsipras i Yanis Varoufakis pozostaną u władzy, Grecja nie otrzyma ani centa z nowych pożyczek pomocowych z Eurostrefy, ponieważ Niemcy zablokują każdą próbę takiego porozumienia.

“Jak myślisz, Yanis, powinniśmy siedzieć cicho?” – „Myślę, że powinniśmy ich posłać do diabła!”
“Jak myślisz, Yanis, powinniśmy siedzieć cicho?” – „Myślę, że powinniśmy ich posłać do diabła!”

„Pytaniem na dziś jest to, czy mamy zaufanie do Tsiprasa i Varoufakisa? Odpowiedź jest jasna dla wszystkich stron – nie”, oświadczył konserwatysta niemiecki wysokiej rangi.

Uchylił też rąbka tajemnicy w sprawie usiłowania przez UE pozbawienia władzy lewicowej partii Syriza kierowanej przez Tsiprasa, bez względu na wynik głosowania w dniu 5 lipca.

Zwrócił uwagę, że jeśli premier i minister finansów pozostaną na urzędach, nawet w przypadku głosowania na „tak” w niedzielnym referendum, Ateny nie mają żadnej szansy na nową pomoc. a

Zgodnie z zasadami Europejskiego Mechanizmu Stabilności, czyli euro-funduszu pomocowego, niemiecki parlament – Bundestag – może zgłosić weto (użyć głosu blokującego) wobec każdego nowego programu, w tym takiego, o jaki ostatnio wnioskowała Grecja.

Tenże wysoki rangą niemiecki konserwatysta powiedział też, że rządząca Unia Chrześcijańskich Demokratów (CDU) Angeli Merkel wraz z koalicyjną Unią Chrześcijańsko-Społeczną (CSU) zablokują każdy wniosek, jeśli ta dwójka – określana mianem „komunistów” – pozostanie przy władzy.

Komentarz SOTT: Komuchy wróciły! Zalać zimnowojenną retoryką!

„W mojej partii, CDU/CSU, znajdzie się wielu kolegów, którzy zagłosują na „nie”, jeśli prosić będą Varoufakis i Tsipras. Z pewnością. Dlatego, że nie ma już zaufania. Powiedzą: nie zamierzam przekazywać Grecji pieniędzy podatników bez wiarygodnego partnera”. Odnosząc się do Syrizy dodał: „Potrzebujemy wiarygodnego partnera, który zechce wykonać robotę”.

Komentarz SOTT: „Wiarygodny partner” to „uległy potakiwacz na usługach nienawidzącego demokracji i sprawującego kontrolę przez zadłużenie Zachodniego Porządku Świata”.

Nie jesteśmy kolonią Merkel
Nie jesteśmy kolonią Merkel

UE planuje silnie wesprzeć głosowanie na „tak”, przedstawiając referendum jako kwestię opowiedzenia się za pozostaniem lub wyjściem ze strefy euro, a nie za środkami oszczędnościowymi lub przeciw nim, a potem – w przypadku zwycięstwa – usunięcie Syrizy po spodziewanym ustąpieniu pana Tsiprasa.

„Zrobimy wszystko, żeby dostać ‘tak’. Potem będziemy potrzebowali nowego rządu, a następnie będziemy musieli zastosować środki” – oświadczył.

Komentarz SOTT: Odezwał się prawdziwy zachodni „demokrata”. „My” decydujemy kto rządzi, nie naród.

Polityk ten ujawnił, że socjalista Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, był zaangażowany w poufne rozmowy, w których prawdopodobnie uczestniczył Tsipras (uważany przez Schulza za umiarkowanego), mające doprowadzić do „rozłamu w ruchu Syrizy”.

Komentarz SOTT: No tak, wypróbowany i sprawdzony środek: „dziel i rządź”.

Dawid i Goliat
Dawid i Goliat

Celem jest stworzenie „rządu technicznego”, jako warunek wstępny dla uruchomienia nowego programu pomocowego UE. Do tego rządu mieliby wejść umiarkowani parlamentarzyści z Syrizy, by uniknąć kolejnych wyborów.

Komentarz SOTT: Zachodnie rządy nie mogą być sprawowane przez normalnych ludzi: muszą być sprawowane przez bezdusznych technokratów, do których zanosić będą błagania potakiwacze, łatwo dający się przekonać i zdradzić zaufanie i wolę zwykłych ludzi.

Gdyby zwyciężyła opcja „nie” i Syriza utrzymałaby się przy władzy, byłby to – według niemieckiego konserwatysty – „koniec”. Grecja będzie musiała opuścić strefę euro 20 lipca, po nie wywiązaniu się ze spłat pożyczek od ECB. „Będziemy rozmawiać o jakimś programie pomocy humanitarnej, ale nie o pomocy dodatkowej [dofinansowaniu]” – powiedział.

Komentarz SOTT: Tsipras przystał wczoraj na niemal wszystkie warunki. Jednak Wszechświatowi Władcy Pieniądza orzekli: “nie dostaniecie kasy”… bo nie o pieniądze tu chodzi.

Zobaczcie, jak niewiele ma to wspólnego z finansami, tu chodzi o politykę.

Grecja „głosowała w niewłaściwy sposób”, gdy w styczniu demokratycznie powołała do władzy partię Syriza.

Zatem kurs Grecji musi zostać „skorygowany” przez wojnę finansową sterowaną z zewnątrz.

Czy Grecy dadzą się zastraszyć? Czy też staną w obronie ludzkości przed banksterami?

Tłumaczenie/źródło polskie: PRACowniA

Bruno Waterfield

The Times, UK

2 lipca 2015

Artykuł na SOTT: The mask comes off: EU plans to force ‚communists’ Tsipras and Varoufakis from power, regardless of referendum outcome

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *