Strona główna > NWO > Nowa Ewangelizacja czyli marzenia się spełniają… jeżeli jesteś kabalistą !

Nowa Ewangelizacja czyli marzenia się spełniają… jeżeli jesteś kabalistą !

WATYKAŃSKA SYNAGOGA W DZIAŁANIU !

HISTORIA JUŻ DZISIAJ! ✨

To Sandra Gering, droga członkini społeczności i studentka, która siedem lat temu przekazała  @davidghiyam , swojemu nauczycielowi Kabały, darowiznę na przetłumaczenie haszoharu Tikunei na angielski. Powiedziała, że ​​jej marzeniem jest, aby po jej zakończeniu przekazała Tikunei haZohar wszystkim głównym muzeom na świecie i przekazała go osobiście Papieżowi. Pierwszy tom zestawu Tikunei haZohar został opublikowany w ubiegłym miesiącu.
Dziś, w nowiu księżyca to Skorpion, który według Zoharu jest najpotężniejszym dniem roku, Sandra osobiście podarowała Papieżowi pierwsze angielskie tłumaczenie Tikunei Zohar opublikowane przez The Kabbalah Center! ♥ ️✨

Instagram, Kabbalah Center Los Angeles 30 października 2019 roku

Monsignor Kiernan Harrington, Wikariusz ds. Komunikacji Diecezji Brooklyńskiej, przedstawia Francisa Dyrektorowi Spraw Zewnętrznych, Vincentowi LeVienowi i Sandrze Gering, która przekazała Francisowi kopię pierwszego angielskiego tłumaczenia Tikkunei Zohara.

Tikkunei Zohar jest rodzaj książki Francis uwielbia czytać.

Instagram, Zohar Project, 30 października 2019 Zohar w rękach papieża Franciszka z dzisiejszych czasów.

To Sandra, oddana studentka Kabały Centrum, która po raz pierwszy w historii sponsorowała tłumaczenie i druk Tikkunei Zohar w języku angielskim! (Dostępne wkrótce w naszych księgarniach)

Dziękuję  @sandrageringinc  za niestrudzone wysiłki i chęć bycia latarnią Światła. Wasze poparcie dla sprowadzenia Tikkunei Zohar na świat – i do Watykanu – jest niczym cudem✨✨✨

#zohar  #tikkuneizohar  #vatican  #zoharproject  #peace  #onesoul  #kabbalahcentre  #sharing

Francis prawdopodobnie przeczytał całą książkę w niecały tydzień.

Francis daje ogromny duchowy uścisk za tak fantastyczny dar rabiniczny.
„Naprawa Zoharu”
Fundacja Pave the Way zaprezentowała replikę Tikkunei Zohar w Bibliotece Watykańskiej. Podczas specjalnej ceremonii 4 listopada 2019 r. Byli Gary L. Krupp, założyciel i prezes organizacji, członek zarządu Vincent D. LeVien, a także twórca repliki, artystka Sandra Gering. Tikkunei Zohar zostało napisane w języku aramejskim i luźno tłumaczy się jako „naprawa Zoharu”, a sam Zohar tłumaczy się jako „blask” lub „blask” dotyczący mistycznych aspektów Tory i stanowi podstawę do studiowania Kabały . Pani Gering opisuje ten tekst jako „70 korekt w duszy musi przejść przez życie, aby osiągnąć najwyższy poziom miłości i jedności z całą ludzkością”. Jej replika drukuje słowa Tikkunei Zohar na srebrnym papierze oprawionym w książkę, którą uważa za być manifestacją świętego tekstu.

Fundacja Pave the Way prezentuje Watykanowi specjalną replikę Tikkunei Zohar.

Wkrótce zostanie dodany do Biblioteki Watykańskiej.

… „Nigdy nie studiowałem sztuki”, mówi Gering dla artnet News. „Mam po prostu dar, aby móc zobaczyć 10 do 20 lat naprzód”.

Zeszłego lata, po ponad 25 latach działalności, czcigodna galerka zamknęła przestrzeń. Ale w przeciwieństwie do innych zamknięć galerii, decyzja nie była motywowana finansami (galeria radziła sobie tak dobrze, jak kiedyś) ani nieruchomościami, ani też Gering nie przechodził sam na emeryturę (nadal pracuje, choć nie tak bardzo, jak kiedyś) . Zamiast tego chciała skoncentrować swój czas na innych, bardziej duchowych aspektach swojego życia.

Dzisiaj, w wieku 75 lat, jest tak aktywna jak zawsze. Praktykująca jogę od ponad 50 lat, stoi na głowie „każdego ranka, bez względu na wszystko”. W 2013 roku pojawiła się w teledysku Jay Picasa „Picasso Baby”, tańcząc z energią małego dziecka, podczas gdy imponujący miszmasz świata sztuki, na który patrzyli cognoscenti.

A teraz przeżywa to, co dla niej jest jej najważniejszym jak dotąd przedsięwzięciem: wydanie specjalne Tikunei haZohar – 4000-letniego kabalistycznego tekstu, napisanego w języku aramejskim, o 70 poprawkach, które musi wykonać dusza przedtem osiągają nirwanę.

Co więcej, skontaktowała się z kilkoma najbliższymi przyjaciółmi artystów, aby pomóc. Manuskrypt zostanie zamknięty w dwóch powiązanych ze sobą tabletach stworzonych przez artystę i projektanta Ghiorę Aharoni. Pod tekstem będzie rysunek wykonany przez Ryana McGinnessa. A Leo Villareal, jeden z wielu głównych artystów, których Gering pomógł zdobyć sławę, stworzył osłonę, drzewo światła oświetlone 70 małymi diodami LED – po jednej dla każdej korekty.

Książka, która ma zostać wydana w przyszłym roku, będzie czwartą edycją przeznaczoną dla kobiet na całym świecie. Jeden został już przyjęty do kolekcji w Morgan Library and Museum na Manhattanie. Gering ma nadzieję umieścić pozostałe trzy z Luwrem Abu Zabi, Muzeum Etnologicznym w Watykanie i Muzeum Izraela w Jerozolimie.

„Chcę, żeby chodziło o wielość religii” – wyjaśnia. „I że wszyscy jesteśmy tą samą duszą i że wszyscy musimy osiągnąć ten konkretny punkt i wykonać pracę, którą powinniśmy wykonać na tej ziemi”.

Gering, który wychował się jako Żyd, ale nigdy nie utożsamiał się z rytualną stroną religia od dawna identyfikuje się jako osoba duchowa. Uświadomiła sobie to w młodym wieku.

„Kiedy miałam trzy lata, śniło mi się, że muszę połączyć wszystkie narody” – mówi. „Byłem sam na plaży i od tego czasu czułem, że jestem połączony z jakąś uniwersalną siłą. Przez całe życie zawsze słuchałem i robiłem to, co każe mi serce. ”

To właśnie sprawia, że ​​projekt Tikunei haZohar – przede wszystkim książka artysty pierwszej klasy – jest tak wyjątkowa. Doskonale symbolizuje osiągnięcia Geringa w dwóch najważniejszych aspektach jej życia: sztuce i spirytyzmie … ”

Dlaczego Sandra Gering zamknęła swoją galerię, by podjąć jeszcze bardziej ambitny projekt: Reaching Nirvana , ArtNet News, 18 lipca 2018 r.

Tablice nawiązują do tradycyjnego pomysłu relikwiarza jako rzeźby współczesnej, zlecenia na wydanie twardej edycji Tikkunei Zohar (załącznik do Zoharu, pisma centralne dla Kabblah). Forma rzeźby czerpie ze skomplikowanej, alegorycznej esencji starożytnej, świętej księgi duchowych poprawek w niej i wykorzystuje jedną z charakterystycznych konstrukcji Aharoni – użycie tekstu jako medium – do przełożenia duchowego znaczenia pism książki na wizualną narrację dzieło sztuki.

Forma Tablic przywołuje starożytne tabliczki klinowe lub oryginalne tablice sprowadzone z góry Synaj przez Mojżesza, a ich litery – rzeźbione aluminium rozciągające się od przodu do tyłu i zakrzywione swą zaokrągloną formą – manifestują płynną, transcendentną energię, która się zapada dystans między starożytnością a współczesnością na przecięciu duchowości i ekspresji artystycznej.

Zewnętrzna struktura dzieła powstała z hebrajskiego tekstu zaczerpniętego z początku Księgi Rodzaju. List podniesiony, który wydaje się być oddzielony pustkami, może być odczytany jako alegoria topografii poprawek ludzkości. Jednak typografia rzeźby połączonych liter tworzy połączony byt tekstu ograniczony jedną ciągłą, płynną przestrzenią – tworząc równoległą kontemplację między tym, co istnieje, a tym, czego nie ma zarówno w metafizyce, jak i materiale.

Tablice zaczynają się od hebrajskiego słowa „b’reishit” – zarówno pierwszego słowa Księgi Rodzaju, jak i tematu 70 komentarzy w Tikkunei Zohar. B’reishit zaczyna się także od hebrajskiej litery „bet”, która ma wartość liczbową dwa – aluzja stanu dualności, czy to bliźniaczych form Tabletów, które są postrzegane jako jedno, czy też równoległego królestwa, w którym dychotomie mają potencjał do zjednoczenia.

„TABLETKI” wchodzą do stałej kolekcji VATIKANU, Ghiora Aharoni Design Studio, dostęp 5 listopada 2019 r.

Co to jest Tikkunei haZohar?

Tikkunei haZohar stanowi załącznik do Zohar, że pierwotnie zaplanowane na 70 odcinków emulacji 70 aspektów Tory przez wykładając na „Bereszit” Rodzaju. Ta praca dygresuje wszędzie i porusza wiele tematów, których nie ma w Zohar . Co więcej, jest źle napisany, ale jedno jest ogromne. Ogólnym tematem haZoharu w Tikunei jest naprawianie „ Szekiny” i udzielanie pomocy.  Tikkunei haZohar wyjaśnia, że ​​„odkupienie” nastąpi tylko poprzez studiowanie Tory (Talmud) i studiowanie Kabały . Tikkunei haZohar widzi Kol Nidreijako fundament przetrwania talmudycznych Żydów, ponieważ talmudyczni Żydzi starają się unieważnić ślubowania, które Bóg złożył w gniewie, aby zniszczyć talmudystów za ich niepowodzenia. Unieważniając ludzkie ślubowania, talmudyści mają nadzieję, że Boskie ślubowania również zostaną unieważnione. Jak poniżej, więc powyżej. Książka w sposób zdziwiony rzekomo została napisana przez rabina Szymona bar Jochaja i jego syna rabina Elazara w II wieku, ale prawdopodobnie została napisana we Włoszech w XVI wieku. Jego wpis wikipediaczyta: „Rabin Nachman z Breslowa był bardziej zaangażowany w Tikunei haZohar niż w jakąkolwiek inną książkę, i stwierdził, że Tikunei haZohar ma tak odmienną świętość i mądrość, że przewyższa ją reszta świętego Zoharu [3]. Powiedział też, że: „Jeśli chodzi o książkę Tikunei haZohar, tysiąc książek nie wystarczyłoby, aby wyjaśnić tajemnice, które się tam znajdują”.

Tikkunei Zohar, które Sandra Gering zaprezentowała Francisowi podczas cotygodniowej audiencji generalnej.

Podczas swojego życia Rav Brandwein kontynuował pisanie komentarza do Zoharu po śmierci swojego nauczyciela, Rav Yehuda Ashlag, a także zaczął pisać komentarz do Tikunei haZohar zatytułowany Ma’alot haSulam („Ascents [szczeble] drabiny) ”).

Po raz pierwszy Kabbalah Center Publishing ma zaszczyt opublikować angielskie tłumaczenie tłumaczenia Rav Brandweina i komentarz na temat haszoharu Tikunei dla tych, których serca pragną posmakować Drzewa Życia Rav Shimona bar Yochai. Tikunei haZohar Tom 1 jest pierwszym z tej serii komentarzy.

Tikunei haZohar zawiera siedemdziesiąt różnych interpretacji (tikkunim) Rav Szymona bara Jochaja hebrajskiego słowa beresheet, pierwsze słowo Tory. Rav Shimon uciekł z rządu, który wydał edykt, aby go zabić. Podczas gdy on i jego syn Rav Elazar ukryli się w jaskini w Peki’in przez trzynaście lat, uczono ich całego Tikunei haZohar od Eliasza Proroka i Mojżesza. Nie było innych uczniów poza tymi dwoma, dlatego nie ma rozmów między uczniami w Tikunei haZohar, jak w Księdze Zohar i Zohar Czadasz. Wiadomo, że haZohar w Tikunei pomoże przyspieszyć nadejście Mesjasza i jest związany z erą mesjańską i został odłożony na bok.

TIKUNEI ZOHAR (ENGLISH-ARAMAIC) VOL 1, The Kabbalah Center, dostęp 5 listopada 2019 r

Jest to kolejna książka rabiniczna, którą Franciszek chętnie otrzymał, ponieważ jej głównym tematem jest ta, z którą się całkowicie zgadza. Tikkunei haZohar jest o ustalenie błędów Boga w świecie, w celu przyspieszenia nadejścia „moshiach” przez przekreślenie słowa Bożego. Franciszek i jego panowanie polegały na naprawianiu błędów Boga w Jego Kościele i na świecie, jednocześnie unieważniając słowo Boże. To mecz wykonany w piekle.

Związane z:

Za: http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2019/11/dreams-do-come-true.html

8.11.2019

Tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora GOOGLE

Nadesłał Marek

2 thoughts on “Nowa Ewangelizacja czyli marzenia się spełniają… jeżeli jesteś kabalistą !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.