Strona główna > Polska > Martin Schulz zagroził użyciem siły wobec Polski, jeśli nie podporządkujemy się „duchowi wspólnoty” ws. imigrantów

Martin Schulz zagroził użyciem siły wobec Polski, jeśli nie podporządkujemy się „duchowi wspólnoty” ws. imigrantów

Martin Schulz – przewodniczący Parlamentu Europejskiego, publicznie zagroził… użyciem siły takim krajom jak Polska, Węgry czy Czechy, które nie zgadzają się na narzucenie im liczby imigrantów.

W telewizji ZDF Schulz, w kontekście krajów nie zgadzających się na dyktat w sprawie uchodźców, powiedział:

„Europa ultranacjonalistów – jeśli oni zwyciężą – to otrzymamy taką Europę, nie tylko w tej kwestii, lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem: iż w pewnym momencie będą walczyć i mówić: w razie konieczności postawimy na swoim w walkce przeciwko innym.” – powiedział Schulz.

Martin Schulz jest też za utworzeniem rządu europejskiego. „Centralne, ważne kwestie europejskie nie mogą już być rozwiązane przez narodowych szefów rządów. Potrzebujemy do tego instytucji wspólnotowych. Kiedyś potrzebować będziemy europejskiego rządu” – powiedział Schulz niemieckiemu tygodnikowi „Stern”.

Plan Komisji Europejskiej przewiduje rozdzielenie między państwa Unii 160 tysięcy tzw. uchodźców według ustalonych kwot. Polska miałaby przyjąć ok. 12 tys.

Źródło: http://ndie.pl/martin-schulz-zagrozil-uzyciem-sily-wobec-polski-jesli-nie-podporzadkujemy-sie-duchowi-wspolnoty-ws-imigrantow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *