Strona główna > Bliski Wschód > Manewry Wojskowe w Izraelu z Udziałem – o Wstydzie – Polaków!

Manewry Wojskowe w Izraelu z Udziałem – o Wstydzie – Polaków!

Jak informuje Służba Prasowa TAZPIT, 6 Listopada, 2017, trzy nowe kraje włączyły się w – zorganizowane przez Izraelskie Siły Powietrzne – masywne manewry wojskowe „Blue Flag”.

f-16-sufa-storm-the-119th-air-squadron-1

F-16-tki „Sufa” („burza”), 119-ty szwadron powietrzny Izraelskich Sił Powietrznych (Yissachar Ruas/TPS)

autor: Mara Vigevani/TPS

Delegacje z siedmiu wizytujących sił powietrznych – Grecji. Polski, Włoch, USA i po raz pierwszy także z Indii, Francji Niemiec -w sobotę rozpoczną „Blue Flag 2017”, największe dotąd, co dwu-roczne, połączone ćwiczenia wojskowe, których gospodarzem jest Izrael.

Blisko 100 samolotów i ponad 1000 osobowy wspomagający personel oraz piloci z siedmiu różnych sił powietrznych wezmą udział w 11 dniowych ćwiczeniach, podczas gdy oficerowie i atache z blisko 40-tu innych krajów, jak się oczekuje, będą gościć na ćwiczeniach, które Izraelskie Siły Powietrzne (IAF) określiły jako zorientowane na „maksymalnie realistyczną symulację ekstremalnych scenariuszy bojowych i misji koalicyjnych”

Dr. Eran Lerman z Jerozolimskiego Instytutu Studiów Strategicznych powiedział Służbie Prasowej Tazpit (TPS), że ćwiczenia wykazują znaczenie i jakość IAF, eksponując je (IAF) wobec metod innych sił powietrznych, dodając zarazem, że ich (IAF) strategiczne znaczenie, było priorytetem określającym symboliczną rolę odgrywaną przez pilotów innych sił powietrznych, z którymi strategiczne, dyplomatyczne i więzi bezpieczeństwa ulegają postępującemu wmacnianiu.

„To bardzo interesująca lista, uwzględniająca dwa kraje śródziemnomorskie, z którymi łączą nas więzi obronne – Włochy i Grecja; oczywiście Stany Zjednoczone, Niemcy – co warte odnotowania, niemieccy piloci myśliwscy przybyli do Izraela, żeby ćwiczyć; Polska i Indie. To jest lista krajów, w kluczowych rolach, w długo terminowej, strategicznej percepcji izraelskiej.
To kraje, z którymi Izrael umacnia swoje więzi, w szerokim spectrum zagadnień, nie tylko więzi wojskowych, ale także ekonomicznych, w zakresie technologii i więzi dyplomatycznych. Ćwiczenia akcentują poszerzające się horyzonty Izraela” – powiedział Lerman.

Lt.Col. Nadav, dowódca 133-tego szwadronu “Knights of the Twin Tail”*1., operującego myśliwce odrzutowe „Baz” (F-15) i dowodzący ćwiczeniami, określił je – jako „znaczący kamień milowy w relacjach pomiędzy IAF a międzynarodowymi siłami powietrznymi.”

„Te ćwiczenia umżliwią nam ich podobną kontynuację w przyszłości”, wyraził w/w opinię na stronie IAF.

Lt.Col. Guy, szef wyszkolenia IAF, powiedział, że obok taktycznych korzyści, wyniesionych z treningu z setkami członków międzynarodowych załóg lotniczych, personelem systemów samolotowych i uzbrojenia, IAF wyniesie również korzyści strategiczne.

„IAF założył dwa główne cele ćwiczeń”, powiedział (Lt.Col. Guy). „Pierwszy to poprawić gotowość operacyjną całych sił powietrznych, zaangażowanych we wzajemnym doświadczeniu treningowym, jednocześnie stwarzając korzystny grunt dla wzajemnej nauki. Drugim celem jest pokazanie światu, że IAF stanowi zaawansowaną, mocną i przodującą siłę, która w rezultacie, poprawi międzynarodowy status Izraela”.

Indie, uczestniczące w ćwiczeniach wojskowych po raz pierwszy, w rezultacie ostatniej wizyty Premiera Narendra Modi, wysłały
samolot C-130J ‘Super Hercules, z 45-cio osobową załogą, włączając komandosów Garud.

„To pierwszy raz, kiedy Indyjskie Siły Powietrzne trenują z IAF w warunkach wielostronnych ćwiczeń”, wyraził opinię Indyjski Minister Obrony w oświadczeniu: „” Manewry „Blue Flag”, dają nam okazję do podzielenia się doświadczeniem i nauki najlepszej praktyki z czołowymi profesjonalistami z innych sił powietrznych.””

————————————–

Przypisy:

*1. The 133 Squadron of the Israeli Air Force, also known as the Knights of The Twin Tail ((dosłownie-„Rycerze  Podwójnych  Ogonów”), is an F-15A/B/D fighter squadron based at Tel Nof Airbase.[1]
https://en.wikipedia.org/wiki/133_Squadron_(Israel)

———————————————————

YouTube:


Israel Blue Flag 2017 – Israel, US, Poland, Italy, Greece, India, France, and Germany

——————————————–
źródło:

Three New Countries Join IAF’s Massive ‚Blue Flag’ Military Drill

————————————————–

tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie przetłumaczonych tekstów, dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *