Strona główna > Świat > Małżeństwo homoseksualne – farsa

Małżeństwo homoseksualne – farsa

jean michel colo

„Farsa”: tym określeniem posłużył się francuski mer do nazwania „prawa zawierania małżeństw homoseksualnych” i odmówił zgody na wzięcie w tym udziału – grozi mu 5 lat więzienia

jean michel coloJean-Michel Colo jest merem francuskiego miasteczka Arcangues. Ogłosił decyzję, że w swojej społeczności nie będzie udzielał zgody na zawarcie „małżeństw homoseksualnych”, jakie zostały zalegalizowane przez rząd prezydenta Hollande’a, „ponieważ jest to farsa„, jak powiedział Colo.

To prawo „nie służy czemuś, lecz zwrócone jest przeciw czemuś, daje niewłaściwy i absurdalny przywilej dla niewielkiej mniejszości, ale jednocześnie atakuje rodzinę, która chroniona jest instytucją małżeństwa„, powiedział Colo.

Nie daję żadnych wskazówek, ani nie wzywam innych burmistrzów, aby podążali za moim przykładem. Ale nie będę wykonywać żadnych nielegalnych czynów„, powiedział mer miasteczka w Akwitanii.

Siedmiu członków rady miejskiej całkowicie i w komplecie zgadza się ze mną w sprawie tej uchwały, że „nie będziemy w tym uczestniczyć i chcemy podziękować tysiącom oznak wsparcia i gratulacji, jakie otrzymaliśmy dla naszej decyzji„.

Jean-Michel Colo od 1983 r. jest merem miejscowości liczącej 3100 mieszkańców, położonej w pobliżu miasta Bayonne, na wybrzeżu Atlantyku oraz granicy z Hiszpanią.

Prawo narzucone przez socjalistów przewiduje surowe kary za nieprzestrzeganie przepisów. Ktokolwiek jako funkcjonariusz publiczny odmawia lub utrudnia wykonanie prawa musi się liczyć z pięcioma latami więzienia, do 75.000 euro grzywny oraz natychmiastowym usunięciem z urzędu.

Bój o małżeństwo

W kwietniu, tuż przed legalizacją „małżeństw homoseksualnych” przez francuski parlament, Franck Meyer, rzecznik inicjatywy obywatelskiej Mayors Pour l’Enfance (Merowie dla dobra dzieci), stwierdził, że około 15.000 merów w całej Francji odmówi „zgody na formalną legalizację małżeństw między dwoma osobami tej samej płci”.

Hollande i socjalistyczny rząd potem oświadczyli, że „nie ma wolności sumienia” w kwestiach dotyczących czynności urzędników służby cywilnej i urzędników państwowych.

Minister spraw wewnętrznych, Manuel Valls, już zagroził merowi Colo stwierdzeniem, że przepisy mają być stosowane, a jakiekolwiek naruszenie tego obowiązku będzie karane z pełną surowością prawa.

Dwóch homoseksualistów, którzy ostatnio zamierzało wnioskować o zawarcie „małżeństwa” w Arcangues, wniosło oficjalne oskarżenie przeciwko merowi Colo do prokuratury w Bayonne.

źródło: http://eponymousflower.blogspot.co.uk/2013/07/french-mayor-refuses-farce-of-gay.html

przygotował: stophasbara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.