Strona główna > Rosja > Maksim Kałasznikow: Federacja Rosyjska – Jako Hospicjum

Maksim Kałasznikow: Federacja Rosyjska – Jako Hospicjum

Dziś kolejny tekst „po prąd”. I to nie dlatego, żeby dołożyć „stasiom” czy „wojtasiom”. To przy okazji i drugorzędne. Należy współczuć ludziom niezdolnym do rewizji opinii i poglądów, wbrew skrzeczącej rzeczywistości……Dlaczego tak się zachowują, pozostawiam ich słodkiej tajemnicy i spekulacjom czytelników…

Mam poczucie – przez pryzmat własnej egzystencji (słusznie lub nie) – wyjątkowości czasów, jak wielu utrzymuje, ostatecznych. Staram się drążyć tę wyjątkowość, w dostępny mi sposób. Ja okłamany po wielokroć, o zmierzchu i o świtaniu, zanim wyłączą mi światło, wciąż szukam prawdy; o sobie i świecie.I dlatego, jeśli chcę się dowiedzieć czegoś o sytuacji w Rosji – naszego sąsiada, jednego z obszarów, gdzie decyduje się przyszłość świata, muszę szperać. Z rosyjskich mediów głównego nurtu, podobnie jak z radzieckich, wiele dowiedzieć się nie można. Nie na darmo fama w ZSRR, głosiła, że „”nie ma prawdy w Izwiestiach (Известия-wiadomości) a izwiestiej w Prawdzie (Правда)””. Nota bene, oba złudne tytuły, pod sentymentalną publikę, istnieją do dziś, służąc wiernie nowemu dysponentowi i dezinformując – kolejne, nowe pokolenie.

Dlatego, z konieczności; pozostają źródła i opinie alternatywne. Na szczęście, nie jesteśmy dziś jak kiedyś – póki co – skazani na „samizdaty”. jest internet, gdzie autorzy – tacy, jak Maksim Kałasznikow prezentują własny punkt widzenia. Nie roszczę sobie pretensji, aby dekretować – czy ma rację. Mnie wystarcza, że prezentuje interesujące opinie i przemyślenia, na temat mozaiki świata. Oddajmy mu głos:

Federacja Rosyjska i Jej Organizacja Państwa – Jako Hospicjum

W MARTWEJ ZONIE

Wielu popadło w zniechęcenie : „kiedy to się wreszcie skończy?”. Nie trzeba przygnębienia, przyjaciele moi. Trzeba uczciwie ocenić istniejące realia.

A one takie:
– Narodu rosyjskiego, już nie ma, jest przepuszczona przez „maszynkę do mięsa” – zmielona ludność.
– Nadchodzi koniec cyklu życia etnosu, za którym – albo śmierć, albo wykreowanie nadrzędnego narodu rosyjskiego.
– Federacja Rosyjska i cała jej konstrukcja państwa są zbudowane jak hospicjum jak (przybytek bezbolesnej,  w miarę możliwości), śmierci byłych Ruskich, a Putin genialnie wykonuje swoją rolę polityczną.  Ludności podoba się być w hospicjum i pełnić rolę ” bazy karmicielskiej” dla „elitki”. –

– Ludność pozbawiona elementarnej zdolności logicznego myślenia i zdolności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. Ludność bierze zewnętrzną formę za treść.

Putin – to naprawdę przywódca ludności, opętanej kompleksem powolnej autodestrukcji. Mieszkańcom podoba się wymierać i ku niczemu nie dążyć, zamykając się w świecie konsumpcjonizmu i starczych „małych radości”.

Рабфак – Наш дурдом голосует за Путина

RabFak – nasz świrdom głosuje na Putina

Za WWP głosowali, oczywiście, ale nie 76%, ale powyżej pięćdziesiąt procent – ani chybi.

– Ludność praktycznie pozbawiona zarówno narodowej solidarności (nie uważa Ruskich z Donbasu za Ruskich),  jak i solidarności społecznej.
– Ludność nie ma ani odrobiny narodowego instynktu samozachowawczego, woli zamienić się w tłum starców i nie rodzić dzieci.
– „Elita” świadomie podtrzymuje infantylizm i głupotę  poddanych – oni specjalnie nakłaniaj ą, żeby ludzie nie płacili podatków i nie uczestniczyli w samorządności (której i tak nie ma, jako takiej).

Przyjaciele Moi! Masy ostatecznie utraciły jakąkolwiek podmiotowość, i Maksym Kałasznikow dawno już o tym uprzedzał. To popiół i surowa obojętność, która nie może zapłonąć. Zajmujących się polityką obywateli Federacji Rosyjskiej, to właściwie, wszystkiego, około pół miliona dusz – bogatych i wpływowych.

Na Ukrainie – to samo. Masy i tam podzielone i w pełni zarządzalne, występują jako stado, dla oligarchii i administratorów.
I tam również telewizor wygrywa z lodówką. Po prostu masom, pozwolono czasami, zagorzeć nienawiścią do Rosji. Naczalstwo im to DOZWALA i tym samym, zagania ich w zadany kierunek. A poza tym – ta sama korupcja i bieda królują na Ukrainie, a wymieranie ludności, postępuje trzy razy szybciej, niż w FR.

Na Zachodzie – procesy bardzo podobne. Ale tam ludność, tak czy owak, jeszcze sama płaci podatki i dlatego wychodzi na masowe protesty, przeciwko działaniom rządu. Tak jak, w Anglii lub we Francji. W FR i nie ma czegoś takiego. I na Ukrainie także.

Ale nadzieja jest. Gdyby FR była jedynym krajem na świecie,to taki system mógłby istnieć niemal wiecznie – aż do momentu czysto fizycznej śmierci ludności. Ale Rosja nie jest samotna, i istnieją zewnętrzne czynniki oddziaływania. To nie tyle złowrogie machinacje USA, zmierzające do upadku RosFederacji, ile plany Trumpa na światową wojnę handlową i wzryw planety, w okrucieństwo kryzysu gospodarczego.

Jakoś specjalnie łamać FR, Amerykanie wyraźnie nie chcą: to okazuje się, bardzo wygodny „konkurent”. Szczeka, ale nie gryzie. Przy tym nadal posłusznie tępi własny przemysł niesurowcowy, gnając na Zachód i surowce i pieniądze. Przy tym RF, systematycznie zmniejsza swój udział w globalnej gospodarce i coraz bardziej odstaje – w nauce i technice.

Zachód jest przekonany, że Rosja umrze sama. Jej własna „elita” samodzielnie uśmierci resztki po ZSRR, wysysając je i obgryzając kości. Zapewniając postępującą regresję kraju, równą samobójstwu.

To, że wśród suchych i białych kości znajdą skrzydlate rakiety z silnikami jądrowymi, sprawy nie zmienia. Tej broni, Moskwa jako pierwsza, nie użyje, a Zachód ryzykować wojny nuklearnej, – absolutnie nie zamierza. Sankcje gospodarcze, są dla niego znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Ale wywołany wysiłkiem Trumpa, protekcjonistyczny podział światowego rynku, na imperialne bloki – oznacza nieunikniony, zasadniczy spadek wszędzie, i to na szereg lat. To jeszcze jeden paroksyzm, globalnej depresji gospodarczej. Odbywa się to w imię powrotu przemysłu ( a raczej dla stworzenia całkowicie nowej gałęzi przemysłowej) w Stanach Zjednoczonych. Taki jest główny cel amerykańskich kapitalistów, podporządkowanych Тrump’owi. W tym widzą jedyną szansę na zbawienie Ameryki od nieodwracalnego upadku.

Właśnie to spowoduje obniżanie ceny ropy naftowej i gazu (to też, nieuchronnie nastąpi), i zada straszny cios systemowi rosyjskiemu. Pociągnie to za sobą (i zupełnie obiektywnie), – kryzys polityczny.Panowie, teraz ropa droga, bo trzeba zapewnić sprzedaż, pięciu procent akcji saudowskiej  -„Аramco”, za co banki inwestycyjne w USA, otrzymają swój nielichy procent. Dlatego ropę robią drogą -bo to OK, w efekcie, rynek futures ropy – dziesięć razy większy, niż fizyczna ilość, pozyskiwanego na planecie – „czarnego złota”.

A akcje dalej sprzedadzą, handlowa wojna nabierze tempa (USA już teraz, łamią Chiny przez kolano) i ropa pojedzie w dół. Z najbardziej smutnymi dla Moskwy konsekwencjami. A ona nic nie robi, dla nowej industrializacji kraju i stworzenia rosyjskiego protekcjonizmu. A masy obojętnie żują gumę. One zupełnie  nie rozumieją, na co, w ogóle – potrzebna produkcja.

I to właśnie, będzie najlepszy moment, dla tych, którzy nie upadli, w tej liczbie, – krajowych producentów i którzy nie zmienili się w bezmyślnych lemingów.

FR powinna poddać się leczeniu. Przy czym – poważnemu. Z martwej ludności, trzeba będzie stworzyć pełnowartściowy naród, łącząc ten proces z neo-industrializacją. To wartość, nie sama w sobie, ale oręż odrodzenia narodowego, zarazem społeczna i narodowa inżynieria, podstawa życia, nowych – super Ruskich.

Żadne powolne gnicie i ciche wygaśnięcie się nie zdarzy. Wciąż trzeba czekać harataniny „przełomów w dół”. Bo nawet porzucone budynki, nie mogą cicho murszeć, bez okresowych – oberwań.
,
A dalej, przyjdzie rozwiązać bardzo nietrywialne zadania. Jak – z prawie „martwej wody”, stworzyć – żywą. Zaiste, trudne to, ale możliwe!

——————

Maksim Kałasznikow na YouTube:

Послание Путина-2018: где же вы раньше были?

Posłanie Putina- 2018: gdzie byliście wcześniej?

—————-

Źródło:
https://kv-journal.su/content/rf-i-vsya-ee-gosssistema-vystroeny-kak-hospis
za:
https://m-kalashnikov.livejournal.com
Максим КАЛАШНИКОВ
РФ и вся ее госссистема выстроены как хоспис
среда, 16 мая, 2018

—————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *