Strona główna > Świat > Evil Stick – makabryczna zabawka z Chin

Evil Stick – makabryczna zabawka z Chin

Amerykańskie i Brytyjskie dzienniki ostrzegają rodziców przed kupowaniem makabrycznej zabawki Evil Stick. Wyprodukowana w chinach różowa różdżka z lusterkiem wydobywa przerażające dźwięki, a pod folią ukrywa zdjęcie  dziewczynki  podcinającej sobie nadgarstek nożem kuchennym.

images (6)

Pierwsza zgłoszona zabawka była kupiona w sklepie w  Dayton (USA), który oferuje różne produkty w cenie 1 dolara. Matka dziecka, Nicole Allen kupując zabawkę dla 2 letniej córeczki wybrała różową różdżkę z lusterkiem w kolorowym opakowanie z namalowanymi płatkami śniegu i rysunkiem dziewczynki z japońskich bajek oraz napisem mówiącym, że zabawka zachwyca przepiękną muzyką.

1415414159195_wps_33_image002_png (1)

1415414196736_wps_34_image004_png

1415414101108_wps_32_image003_png

images (5)

„ To coś leżało obok lalki Barbie na półce z innymi zabawkami, chciałabym wiedzieć jak sprzedający uważają, że to coś jest odpowiednie dla dzieci.” – Nicole Allen

Zapytany o makabryczną zabawkę właściciel sklepu Amar Moustafa powiedział, że „to na rodzicach spoczywa obowiązek czytania etykiet na zabawkach”.

„Nazwa na zabawce brzmi „Zły Kij” (Evil Stick) i gdybym chciał ją kupić, sprawdziłbym ją przed podaniem jej dziecku”- Amar Moustafa, właściciel sklepu.

Właściciel sklepu dodał, że wydaje mu się ona odpowiednia dla dzieci w wieku od 5 lat ponieważ one oglądają już podobne rzeczy w telewizji.

Kolorowa zabawka o nazwie Evil Stick (Zły Kij) nie mogła wzbudzać obaw do nie pokoju, dzisiaj na półkach sklepów z zabawkami znajdziemy wiele zabawek o złowieszczych nazwach jak Monster (potwory) Barbie, co nie świadczy, że nie są one przeznaczone dla dzieci. Najbardziej szokujące  jest widoczne na opakowaniu oznaczenie zabawki, jako odpowiedniej dla dzieci od lat 3!

https://www.youtube.com/watch?v=POCngEpkOLI

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się co inspirowało twórcę tej makabrycznej różowej różdżki ale z całą pewnością nikt przy zdrowych zmysłach nie podarowałby swojemu dziecku w wieku przedszkolnym zabawki wydającej przerażające dźwięki ze zdjęciem okaleczającego się dziecka, które podcina sobie nadgarstek nożem kuchennym.

Michał KK

Źródło:

http://www.independent.co.uk/news/weird-news/lists/dollar-store-toy-wand-has-hidden-picture-of-demonic-child-cutting-herself-with-a-kitchen-knife-9850505.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2826252/Parents-horror-Evil-Stick-toddlers-reveals-picture-young-girl-slitting-wrists-knife.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *