Strona główna > Bez kategorii > Mahmoud Ahmadinejad: „Najważniejszą potrzebą ludzkości jest rząd światowy”

Mahmoud Ahmadinejad: „Najważniejszą potrzebą ludzkości jest rząd światowy”

Prezentujemy fragment przemówienia Mahmouda Ahmadinejada z 2008 roku. Niestety, nie posiadamy pierwotnego źródła poniższego przemówienia ponieważ nie jest one podane w miejscu, gdzie owe tłumaczenie zostało zamieszczone, na polskojęzycznym blogu P. Beina. Jego weryfikację uznajemy jednak za kwestię czasu, w czym mamy nadzieję dopomogą czytelnicy. Serdeczne podziękowania dla Pana Jacka za transkrypt. Admin

Za:http://piotrbein.wordpress.com/2012/04/20/dr-szambologii-umyka/

Tłumaczenie: Jacek

Teheran 22 stycznia 2008

Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Mahmoud Ahmadinejad powiedział podczas poniedziałkowej ceremonii otwarcia Narodowego Centrum Badań nad Globalizacją że Najważniejszą potrzebą ludzkości jest rząd światowy.

Doceniając pracę poprzednika będącego na stanowisku szefa Centrum ( poprzednio zwanego Międzynarodowe Centrum Dialogu między Cywilizacjami ) dr. Mohammada Nahavandiana prezydent powiedział że wybór nowego szefa Esfandira Rahim-Mashaia oparte było na dokładnie przemyślanym i skalkulowanym planie samego Centrum.

Prezydent dodał: Centrum Badań nad Globalizacją musi być bardzo dynamiczną organizacją, potrafiącą planować długo okresowo dzięki obecności myślicieli i intelektualistów z różnych dziedzin będącą w stanie podążać za dyskusją nad globalizacją toczącą się na świecie.

Wskazując w dyskusji na drogę którą kierował się Bóg podczas tworzenia człowieka powiedział: Wszechmocny Allah narysował horyzonty błogosławionego życia człowieczego na tym świecie oraz przekazał jak osiągać jego cele bazując na potrzebie wzajemnych relacji między ludźmi.

Prezydent wyjaśniał : Człowiek został stworzony by być stworzeniem globalnym, jak wszystkie objawione religie są globalne i jeśli oderwać go od tych zasad nie zostanie nic z jego człowieczeństwa ani żadne jego talenty czy potencjał nie znajdą dla siebie miejsca w takim świecie.

według niego rządy jednego prawa obejmujące cały świat są po prostu koniecznością…dodając :Istnienie tysięcy praw i wymaganie by globalne społeczeństwo mogło znaleźć się w nim odnaleźć w równowadze między sprawiedliwością a przejrzystością jest wymaganiem niemożliwego.

Dodał że niemożliwym jest doczekanie sprawiedliwości pod rządami osobnych i różnych praw w poszczególnych państwach.

Ahmadinejad powiedział: Wszystkie monoteistyczne proroctwa mówią że ich wypełnienie nie będzie możliwe nim nie nadejdzie era jednego globalnego prawa i zasad i nim jeden doskonały i szlachetny człowiek nie obejmie rządów nad światem, bez tego sprawiedliwość na świecie nie zapanuje.

Określił postęp ludzkości przez dzieje jako nieustanne dążenie do perfekcji dodając: Dzisiaj globalizacja stała się tematem codziennych rozmów nawet zwykłych ludzi i w takich warunkach dążenie ludzkości do osiągnięcia doskonałości jest coraz bardziej widoczne i ciągle przyspieszającym procesem.

Prezydent Iranu przypomniał że czysty Mahometański islam ma odpowiedzi na wszystkie pytania nowoczesnego człowieka dodając Narody świata mogą zaakceptować islam w przeważającej większości jeśli czysty islam mógłby pewnego dnia być im przedstawiony jako wolny od swoich nieislamskich dodatków.

Ahmadinejad powiedział: Cały światowy rozwój i postęp to układanka która gdy zostanie ułożona zgodnie z boskim planem ale podczas procesu jej składania wielu osiągnie perfekcję, ale wielu też upadnie i nie uniknie anihilacji nie mogąc uniknąć jego woli ani jego Kalifa na ziemi. Dodał również że era wyznaczania granic między Chrześcijaństwem, Judaizmem a Islamem dobiega końca i że niezafałszowane Chrześcijaństwo i Judaizm są taką samą co Islam manifestacją Boskiej Prawdy.

Na koniec dodał: Jeden konkretny plan i jeden porządek, który powinien być obecny w życiu wszystkich ludzi może być zaakceptowany przez całą ludzkość, gdy oparty zostanie o takie prawa i bazował będzie na zasadach objawionych nauczań oraz gdy w taki sposób zostanie nam przedstawiony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.