Strona główna > Świat > Magyar Hajnal, żydowski nóż w plecy?

Magyar Hajnal, żydowski nóż w plecy?

Węgierski Świt

69793_magyarhajnalMagyar Hajnal to wezwanie do radykalizmu. Może to być próba rozbicia Jobbiku, zwłaszcza że za 6 m-cy na Węgrzech mamy nowe wybory. Ma być wzorowana na greckim Złotym Świcie.

Rzecz pochodzi z mainstreamowego źródła i zwiera wiele kłamliwych stwierdzeń, na co należy brać poprawkę. Niemniej przedstawia obraz strategii infiltracji ruchów nacjonalistycznych. Zasada działania stosowana wedle tego samego wzoru w każdym kraju, gdzie żydostwo zaczyna bać się utraty kontroli nad sytuacją.

„Magyar Hajnal” domaga się uznania swego prawicowego charakteru

Konflikt wydaje się ożywać na Węgrzech. Hardcore polityczny na prawicy zakłada nową partię, a jego przyszli członkowie chcą nawiązać do ustalenia swej tożsamości w ramach ruchu zwanego Węgierskim Świtem – „Magyar Hajnal”. Ich wniosek jest rozpatrywany przez sąd.

Ambicje ugrupowania skupione są na odwróceniu biegu historii o prawie 100 lat, chcą anulować traktat z Trianon, który w 1920 roku rozwiązał Astro-Węgry i spowodował rozbiór terytorialny Węgier.

Niedoszły przywódca partii Andras Kisgergely przedstawia ideologię Węgierskiego Świtu, mentalności, sposobu rozumowania na przykładzie wypowiedzi podczas przemówienia: „Wszyscy na Węgrzech powinni mieć prawo do bronienia siebie, swojej rodziny, wartości i własności. Będziemy walczyć o prawo każdego Węgra do posiadania broni!

Ludzie zebrani wokół Kisgergely czują, że prawicowa partia Jobbik, trzecia siła polityczna, nie jest wystarczająco radykalna, że jest zbyt „miękka”. Są powiązani z organizacjami paramilitarnymi dopuszczającymi się brutalnych przestępstw – a te organizacje Węgierski Świt chce zjednoczyć pod jednym sztandarem.

To próba wypełnienia pustki, jaka powstała po likwidacji Magyar Garda (Straż Węgierska), jaka początkowo była związana z Jobbikiem. Te paramilitarne grupy ochotnicze terroryzowały osiedla cygańskie.

Ich przeciwnicy twierdzą, że nienawidzący Cyganów, żydów i Unii Europejskiej nacjonaliści są dumni ze swego węgierskiego pochodzenia etnicznego. W zeszłym roku Jobbik usunął ze swych szeregów jednego z liderów, Csanáda Szegedi, gdy odkryto jego żydowskie pochodzenie. Połowa jego rodziny została wymordowana podczas II WŚ.

Do chwili wyrzucenia z partii, Szegedi piętnował żydów i Romów jako plagę węgierskiego społeczeństwa. Obecnie jest niezależnym członkiem Parlamentu Europejskiego, chodzi do synagogi i mówi, że stara się jeść koszernie.

Jobbik w ostatnich wyborach parlamentarnych dostał 17 procent głosów, a sondaże mówią, że jest to partia młodych Węgrów z wyboru. Nowe wybory odbędą się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Andrea Hajagos, z zespołu Euronews w Budapeszcie powiedział: „Coraz więcej organizacji odwraca się od Jobbiku, gdyż uważają go za nie dość radykalny. Natomiast europejskie partie nacjonalistyczne nie chcą pracować z Jobbikiem, ponieważ uważają, że jest on zbyt ekstremistyczny„.

Oświadczenie 'Magyar Hajnal'

Węgierski Świt, Złoty Świt, i ta sama retoryka. Czy ludzie w Jobbiku są na to przygotowani? Tego należało się spodziewać. Nasz wspólny wróg nienawidzi prawdziwej opozycji. Międzynarodowe żydostwo nie potrafi sobie poradzić z prawdziwą opozycją, dlatego stosuje taktykę tworzenia „organizacji” kłamstw, planowanych intryg, tylko w tym celu, aby opanować miejsca, które chcą zniszczyć. Trzeba być czujnym na te prowokacje. Koczownicze szczury są zdesperowane i stają się powoli przysłowiowym „osaczonym szczurem”.

źródło: http://www.euronews.com/2013/10/31/hungary-s-magyar-hajnal-assert-far-right-identity-against-others/

przygotował: stophasbara

One thought on “Magyar Hajnal, żydowski nóż w plecy?

  1. „chcą anulować trachcą anulować traktat z Trianon” = buaaaaahuahuiahuahuahuahua – ktoś się tym na pewno przejmie! Śmieszny, 10 milionowy narodzik, słynny z salami (bo papryki więcej Polska produkuje) będzie przewracał Europę do góry nogami, normalnie zalałem klawiaturę kawą ze śmiechu :):):):)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.