Strona główna > Świat > Macron w Parlamencie Europejskim: „Nie możemy pozwolić, żeby narodowcy zagospodarowali gniew społeczny”

Macron w Parlamencie Europejskim: „Nie możemy pozwolić, żeby narodowcy zagospodarowali gniew społeczny”

Pod hasłem „Renesansu Europy” Emanuel Macron wystąpił z propozycją ponownej analizy traktatów i wprowadzenia poprawek do nich. Miałoby to być poprzedzone  zwołaniem konferencji europejskiej poświęconej przyjęciu koniecznych zmian politycznych. Swój plan Prezydent Francji rozesłał do dzienników wszystkich 28  krajów członkowskich.

Znowelizowany model zakłada, że Komisja Europejska  byłaby odpowiedzialna za politykę migracyjną oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

Powołanie Europejskiej Agencji Obrony Demokracji miałoby zapewnić bezpieczeństwo wyborów nie dopuszczając do ingerencji zewnętrznej. Agencja uprawniona byłaby również do blokowania zagranicznych funduszy pomocowych  wspierających partie polityczne.

W nowym traktacie obronnym przewidziana byłaby tzw. klauzula wzajemności. Europejska Rada Bezpieczeństwa byłaby  upoważniona do kolektywnego podejmowania decyzji.

Europejski Bank Klimatyczny finansowałby  politykę klimatyczną przyjmując 0 emisji węgla do 2050 roku.

W obliczu nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, Macron uznał, że panujące w społeczeństwie nastroje gniewu oparte są na fałszywych przesłankach podsycanych przez kręgi nacjonalistyczne, które obiecują wszystko i nic. Wzorem amerykańskiego hasła wyborczego pożyczył  dla większej nośności zawołanie „Europe first”.  Kontynent – owszem, narodów nie ma.

Stanowisko E. Macrona zyskało poparcie premiera Belgii Charles Michela i Guy Verhofstadta. Ten ostatni podchwycił, że przedstawiony plan jest gwarancją bezpieczeństwa i prosperity dla Europy. Minister Sprawiedliwości Niemiec już pogratulowała na tweeterze.

Owa napuszona batalia jest kolejnym przykładem działań i mentalności  polityka, który nie rozumiejąc głęboko kryzysowej sytuacji  jaką stworzył we własnym kraju (16 tygodni trwające wielotysięczne protesty ,żółtych kamizelek’), sili się na odświeżanie starej koncepcji superpaństwa Europy.

Jak elegancki tak arogancki.

Na podstawie: https://euobserver.com/political/144321

Jola

4 thoughts on “Macron w Parlamencie Europejskim: „Nie możemy pozwolić, żeby narodowcy zagospodarowali gniew społeczny”

  1. Elegancki ?! To odrazajacy typ bez sumienia i prog-
    ramu dla wlasnego narodu, ktory chce chyba zniszczyc… Jego ciagoty seksualne sa tez „niez-
    wykle”…

  2. Naród którego jest prezydentem, odwrócił się od niego! Kim jest ta postać?? komiczna farsa niby męża stanu…????? Teraz bierze się za zrewolucjonizowanie Europy!!! Nie wiem, czy to bardziej śmieszne, czy żałosne..
    Jedna wielka kompromitacja

  3. Mam nadzieję ze dni tego błazna są policzone ,kto wybiera takiego przykurcza na prezydenta ,no chyba ze wybory były sfałszowane.

  4. Ma pedzio Makron pseudonim „w-kałmyk”. To dewiant, zboczeniec. Szopkę sobie robi z nas dzicz chazarska, znaczy te rotszyldo-bauery i im podobne portfelowe gnidy, wystawiając na świecznik chorych ludzi w charakterze knotów, takich jak ten odbytniczo-stolcowy Makron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *