Strona główna > Rosja > Łukaszenko zaproponował podział Rosji

Łukaszenko zaproponował podział Rosji

Łukaszenko zaproponował podział Rosji pomiędzy Mongolię i Kazachstan.

a1

Prezydent Alieksandr Łukaszenko po raz kolejny oświadczył, że jest zwolennikiem jedności i integralności „Ukrainy” i nie akceptuje „projektu Noworosja.

„My nie chcielibyśmy zniszczenia państwa ukraińskiego. Tutaj wielu mówi, że kiedyś Krym „nieprawidłowo” wszedł w skład Ukrainy, że to terytorium odwiecznie rosyjskie, i tak dalej…Jest to nieprawidłowe podejście” – oświadczył Łukaszenko w wywiadzie dla telewizji „Euronews”, odpowiadając na pytanie o to czy jest gotów uznać Doniecką Republikę Ludową i Ługańską Republikę Ludową.

Łukaszenko napomknął, że już jeżeli mówić o „odwiecznie ruskich ziemiach” to nie można zapominać i o okresie mongolskiego imperium, kiedy część obecnej Rosji należała o innych państw. „No to cofnijmy się do czasów Batu-chana, do czasów tatarsko-mongolskiego jarzma. Wtedy trzeba by oddać Kazachstanowi, Mongolii i komuś tam jeszcze, praktycznie całe terytorium Rosji i Zachodniej Europy i Wschodniej. Ale nie Białorusi, dlatego, że do nas podeszli ale nas nie tknęli” – powiedział białoruski dyktator.

„Nie, nie, my stoimy na zupełnie innej pozycji” – podkreślił białoruski prezydent. Przypomniał on, że zawsze był za terytorialną integralnością Ukrainy.

„Ja od początku oświadczałem, że projekt, przykładowo, Noworosji, ja nie akceptuję. Ja jestem za jednością i integralnością państwa ukraińskiego. Ażeby nie było tam zamrożonych jakichś konfliktów, jakichś stref w rodzaju Naddniestrza, Górnego Karabachu, które zawsze są zarzewiem wybuchu” – powiedział Łukaszenko.

„Ja osobiście tego nie chcę jako człowiek i jako prezydent Białorusi, dlatego, że my leżymy obok Ukrainy” – dodał szef państwa białoruskiego, Alieksandr Łukaszenko.

Za: http://www.rusimperia.info/news/id21214.html

Data publikacji: 10.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *