Strona główna > Świat > Łukaszenka na szczycie ONZ: „Po co zabijacie ludzi, dlaczego obalacie obecnego prezydenta, czym on wam się naraził?”

Łukaszenka na szczycie ONZ: „Po co zabijacie ludzi, dlaczego obalacie obecnego prezydenta, czym on wam się naraził?”

Prezydent Białorusi przemawiając na szczycie ONZ w sprawie globalnego rozwoju, powiedział, że nie może zrozumieć, czym tak naprawdę naraził się zachodowi syryjski prezydent Baszar Assad.

329279

„Przypomnijmy sobie ostatnie wydarzenia. Pod pretekstem obecności broni jądrowej w Iraku znane wszystkim państwa postanowiły demokratyzować Irak. I gdzie jest ta broń jądrowa? Gdzie jest demokracja Iraku? Jesteście winni, powiedzcie, że popełniliście błąd i trzeba się zatrzymać, ale  nie,  znowu poszliście dalej. Zaczęliście od Tunezji, a zakończyliście w Libii, ten sam scenariusz”  –  powiedział Łukaszenka, przemawiając podczas szczytu ONZ w sprawie globalnego rozwoju

Następnie Łukaszenka dodał:

„Panowie, może wystarczy? Nie, oni rzucili się do Syrii. Po co zabijacie ludzi, dlaczego obalacie obecnego prezydenta, czym on wam się naraził?” 

Pod koniec czerwca prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował kierownictwu Syrii i krajów regionu, w tym Turcji, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, by zjednoczyć się w walce z „Państwem islamskim”.  Rosja jest gotowa do ułatwienia dialogu między krajami.

USA chce ustąpienia Asada i odmawia udzielenia mu jakiejkolwiek pomocy. Ze swej strony Rosja wielokrotnie wzywała „międzynarodową koalicję” do współpracy z władzami syryjskimi.

Jak donosi Pravda.Ru, w swoim przemówieniu na szczycie ONZ,  prezydent Rosji poruszy kwestie walki z „islamskim państwem”:

„Oczywiście, będę musiał powiedzieć, trzeba będzie skorzystać z tej międzynarodowej trybuny w celu przedstawienia rosyjskiej  wizji współczesnych stosunków międzynarodowych i przyszłości tej organizacji i stosunków międzynarodowych „- powiedział Putin w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Charlie Rose dla sieci telewizyjnej CBS i PBS w ramach przygotowań do udziału w 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Źródło:

http://www.pravda.ru/news/politics/27-09-2015/1276216-lukashenko-0/

zobacz także:

Stacja RT ujawniła współpracę CIA oraz telewizji BBC przy operacji „Fałszywej Flagi” w Syrii

 

Tłumaczenie/Opracowanie

Olga Ka, Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *