Strona główna > Świat > Londyn: poprawność polityczna w natarciu. Pisarka domaga się usunięcia pomnika admirała Nelsona

Londyn: poprawność polityczna w natarciu. Pisarka domaga się usunięcia pomnika admirała Nelsona

W Londynie rozpoczęto kampanię mającą na celu usunięcie z centrum Trafalgar Square pomnika angielskiego admirała Horatio Nelsona. Organizatorzy protestów podkreślają, że słynny dowódca miał aktywnie popierać niewolnictwo.

mid_54149

Afera Charlottesville staje się pretekstem do ofensywy politycznej poprawności, która narzuca Zachodowi obowiązek wstydu, żalu i skruchy. Tym razem celem stał się angielski admirał Horatio Nelson. W Londynie rozpoczęto już kampanię, której celem jest usunięcie jego pomnika znajdującego się w centrum Trafalgar Square.

Dziennik The Guardian zamieścił tekst angielskiej pisarki Afury Hirsch, domagającej się zburzenia statuy wzniesionej na cześć admirała. Inicjatorzy akcji nie zarzucają mu tego, że wespół z Royal Navy pokonał flotę Napoleona, tylko oskarża się go o aktywne popieranie niewolnictwa.

Afura Hirsch napisała: „Natychmiast pomyślałam o postaciach takich jak Nelson kiedy dowiedziałam się, że pomniki konfederatów zostały zdemontowane w Stanach Zjdnoczonych.” Autorka tekstu stwierdziła również, że Brytyjczycy powinni kolektywnie zastanowić się nad przeszłością kolonialną w ten sam sposób jak Amerykanie konfrontują się z kwestiami niewolnictwa i segregacji rasowej.

Warto zauważyć kim jest Afua Hirsch. Urodziła się w 1988 r., a jej ojciec był angielskim Żydem, natomiast matka pochodzi z Ghany. Pracując jako dziennikarka dla Sky News i The Guardian stała się ikoną poprawności politycznej w Wielkiej Brytanii. Grając na jej afrykańskich korzeniach i żydowskim pochodzeniu, domagała się polityki faworyzującej imigrację i wielokulturowość. Opowiada się za podburzaniem czarnoskórej populacji i faworyzowaniem jej protestów.

Źródło: http://www.pch24.pl/londyn–poprawnosc-polityczna-w-natarciu–pisarka-domaga-sie-usuniecia-pomnika-admirala-nelsona,54149,i.html#ixzz4r57bg22g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *