Strona główna > Polska > Lojalność „polskiego” żyda

Lojalność „polskiego” żyda

Pociesz się mój narodzie…

Podwójne standardy nigdy nie rozwiązały żadnego problemu narodowościowego.

W Polsce podtrzymanie zakazu uboju to wynik nie tylko pogardy dla tradycji żydowskiej czy gotowości poświęcenia wartości takich jak swoboda wyrażania religii oraz dobra ekonomii własnego państwa dla doraźnych korzyści politycznych. To kolejny dowód na to, że Polska tożsamość narodowa tworzy się na negacji tego, co kulturowo obce i negacja tych elementów jest tak głęboka, że uniemożliwia negocjowanie społeczne oraz w praktyce bardzo utrudnia funkcjonowanie mniejszości.

To nie chodzi o burgery, można być wegetarianinem – to chodzi o wspólnotę losu o szacunek, to chodzi o podstawowe poczucie bezpieczeństwa, jakie jest niezbędne, by inwestować w Polsce los własnej rodziny i życie tych, których kochamy – naszych dzieci.

Chodzi też o jakość polityki i oto, że społeczność żydowska nie ma wystarczającego poparcia wśród ludzi uczciwych czy “dobrych” i zbyt dużo wrogów, by mieć szanse na normalny rozwój. Kolejny raz milczenie “dobrych” ludzi przeważa na niekorzyść społeczności żydowskiej.

Za chwilkę, już jutro wieczorem rozpocznie się dziewiąty dzień miesiąca Aw. Kiedyś był to okres niezwykle szczęśliwy. 12 Aw dziewczęta wychodziły by w białych szatach wytańczać sobie mężów na ulicach młodego, jeszcze wtedy, miasta Jerozolimy. Radość nie trwała jednak długo. W 587 roku przed wspólną erą, na trzy dni przed radosnym świętem, padły mury Świętego Miasta. Stracone zostało dzieciństwo, dziewictwo, cześć i wolność – nasz naród uprowadzony został do Babilonii. Wszystkie nieszczęścia i znaki przychodzą do nas właśnie w pierwszych dniach miesiąca Aw.

Polski parlament wpisał się, zapewne nieświadomie, w naszą historię, przegłosowując pierwszy zakaz uboju koszernego wprowadzony w demokratycznym kraju po II wojnie światowej 5 Awa 5773 roku.

Odczuwam ulgę: B-g odsłania znów swoje oblicze.

Tak jak za czasów Jeremiasza i Ezekjela, czyli ostrzega nas. Oto policja tego kraju, jego sądy i administracja stoją teraz na straży i pilnują, aby nasze tradycje religijne nie mogły być tu na tej ziemi przestrzegane. Jaki ślepy jest ten Faraon: przecież wie, że ofiara z baranka przyniesiona w pustyni, poza granicami jego państwa, sprowadzi nieszczęście na kraj!

Upadła Babilonia, Grecja, Rzym, jednak Żydzi trwali i podtrzymywali na swych ramionach historię narodów.

Czym jest Polska wobec historii żydowskiej? Czego spodziewają się ci słabi mocarze, którzy za trzydzieści srebrników politycznego blasku sprzedają korzenie własnej religii?!

A ja Wam mówię Nahamu, Nahamu Ami, pociesz się mój zbolały narodzie. Powstań dziewico Jerozolimska, ubierz białe szaty i tańcz na ulicach swojego Świętego Miasta. Gdy trwają przygotowania do obchodów 9 dnia miesiąca Aw, po cichu w setkach miejsc na całym świecie wrą przygotowania do Szabatu Nahamu – największe imprezy dla samotnych Żydów i Żydówek trwają właśnie w wielu miejscach w Stanach, Kanadzie i na świecie. Za tydzień tysiące kobiet i mężczyzn spotkają się by rozmawiać o tym, co najważniejsze, o żydowskiej rodzinie, o żydowskich dzieciach. To właśnie nasza zdolność dostrzegania priorytetów, widzenia tego, co najważniejsze, pozwoliła nam przetrwać – edukacja, dziecko, przyszłość. Szukamy miejsc na ziemi gdzie możemy bezpiecznymi ścianami domów i ramionami pełnymi miłości otoczyć następne pokolenie.

Już nie oddawajmy życia w Warszawskich Powstaniach tuż po ocaleniu z gett, już nie musimy  z narażeniem życia szmuglować prawdy o komunizmie za granicę Polski, już nie musimy malować na ścianach kotwic, ani drukować podziemnych gazetek. Nahamu, nahamu ami – odpocznij mój narodzie, niech Twoje cierpienie przerodzi się w radość.

Zostaliśmy zdradzeni przez niedawnych przyjaciół, nie – to nie byli nasi przyjaciele. My mamy jednego przyjaciela – tego, który dał nam Torę na Synaju i wytyczył granice naszej Ziemi.

Nie chodzi o prawo do ubijania zwierząt, w końcu ludzkość będzie wegetarianami – i to pewnie jak zwykle my Żydzi doprowadzimy do tego. To chodzi o naszą godność – to też chodzi o szacunek do religii, religii, która przypomnijmy zrodziła chrześcijaństwo… Narody, które mają krótką pamięć, mają też krótką historię.

Mój narodzie polski – jak bardzo jest mi wstyd – jak bardzo szkoda tej szansy, jak szkoda naszej wspólnej historii… Mamy już muzeum i oto znak czasu: w Polsce jest miejsce tylko na żydowską przeszłość na kiczowatość większości festiwali i żydków z pieniążkiem. Moja Polsko – historia nie lubi, kiedy się musi powtarzać… Znajdę męża i założę rodzinę i nauczę dzieci Hebrajskiego, Aramejskiego i Jidysz…

Przepraszam tato, że Twoje wnuki nie będę czytały Twoich artykułów z 1968-go roku o tym, że znów budzą się upiory…

Miriam Gonczarska

http://fzp.salon24.pl/520852,pociesz-sie-moj-narodzie

3 Responses to Lojalność “polskiego” żyda.

 1. mariaf 14/07/2013 at 20:13 #

  “Czym jest Polska wobec historii żydowskiej?” — Oczywiście niczym, dla ciebie “dziewico” jerozolimska!

  “Szukamy miejsc na ziemi gdzie możemy bezpiecznymi ścianami domów i ramionami pełnymi miłości otoczyć następne pokolenie.” — no przecież, przez 3 tysiące lat! I jeszcze go nie znaleźliście? Bo to kłamstwo, wy nie szukacie tego, lecz jako koczownicy wędrujecie przez świat niszcząc wszystko po drodze, jak szarańcza, lub szalone mrówki!
  Chcieliście wskrzeszenia Domu Ojczystego w Palestynie-Ziemi Obiecanej i co, za ciasno wam tam, nie możecie znieść rdzennej ludności więc ją eksterminujecie? W chazarskim Birobidżanie też źle? Więc gdzie? Najlepiej na cudzym, bo w Polsce najbezpieczniej? Toż to wasze wymarzone “polin” — “tu odpoczniesz”. Odpoczęli i co, dalej rozrabiać, wykradać, niszczyć:
  “żeby w Polsce Polakom żyło się gorzej niż żydom”! wiesz pańciu Miriam kto to powiedział, może twój tate?

 2. To idiotka, dotknięta jakąś psychiczną chorobą, dodatkowo — zauważmy – to kobieta, a gmina warszawska posługuje się nią, jako siewcą gróźb, zapowiedzią terroru.

  To, co ona mówi, to zarówno groźby pod adresem Polski, szantaż wobec pachołków ( którzy nie pomagają zbyt gorliwie), jak i informacje (alert) skierowane do całej społeczności żydowskiej mówiące, że nadszedł czas kontrakcji i to na poziomie ekstremalnym.

  Żydzi , w takich sytuacjach , bardzo często posługują się kobietami i to chętnie o zaburzonej równowadze psychicznej. Najpierw sami podkładają bomby pod kirkuty czy drzwi synagogi, potem po wybuchu i zniszczeniach jest straszny dramat w TV opowiadający o wzroście antysemityzmu, a następnego dnia występuje rzecznik synagogi czy kirkutu i oznajmia, że skutkiem tego gwałtu i zagrożenia życia niewinnych żydów, mają oni własne prawo do podjęcia kroków bezpieczeństwa według ich oceny.
  Rzecznikiem jest właśnie najczęściej kobieta o łatwo zauważalnym braku równowagi psychicznej. Ona miota się przed kamerami i najczęściej swymi wypowiedziami łamie prawo. Jeżeli wystąpienie takie wykroczy poza pewne ramy i taka osoba będzie skrytykowana, czy nawet oskarżona o coś, to cała synagoga się wycofa się i powie, że był to akt osoby chorej i w dodatku samozwańczy – a nikt jej nie delegował. A jeżeli to nie nastąpi, to władze przysyłają emisariusza po to, aby ten wynagrodził żydom krzywdy, kończy się na otarciu łez: wsparciach finansowych na budowy nowych obiektów i remontach starych, na subwencjach na środki bezpieczeństwa itp, wszystko to na koszt podatnika.

  Tu żydówka ta w tym tekście bredni i kłamstw przemyca groźby oraz szantaż, które najpewniej podyktowali jej rabini ( Jeremiasz i Ezekjel):

  W Polsce podtrzymanie zakazu uboju to wynik nie tylko pogardy dla tradycji żydowskiej czy gotowości poświęcenia wartości takich jak swoboda wyrażania religii oraz dobra ekonomii własnego państwa dla doraźnych korzyści politycznych. To kolejny dowód na to, że Polska tożsamość narodowa tworzy się na negacji tego, co kulturowo obce i negacja tych elementów jest tak głęboka, że uniemożliwia negocjowanie społeczne oraz w praktyce bardzo utrudnia funkcjonowanie mniejszości
  …………………….
  , to chodzi o podstawowe poczucie bezpieczeństwa, jakie jest niezbędne, by inwestować w Polsce los własnej rodziny i życie tych, których kochamy – naszych dzieci.
  ………………………….
  Chodzi też o jakość polityki i oto, że społeczność żydowska nie ma wystarczającego poparcia wśród ludzi uczciwych czy “dobrych” i zbyt dużo wrogów, by mieć szanse na normalny rozwój. Kolejny raz milczenie “dobrych” ludzi przeważa na niekorzyść społeczności żydowskiej.
  ……………………………

  Tak jak za czasów Jeremiasza i Ezekjela, czyli ostrzega nas. Oto policja tego kraju, jego sądy i administracja stoją teraz na straży i pilnują, aby nasze tradycje religijne nie mogły być tu na tej ziemi przestrzegane. Jaki ślepy jest ten Faraon: przecież wie, że ofiara z baranka przyniesiona w pustyni, poza granicami jego państwa, sprowadzi nieszczęście na kraj!
  Upadła Babilonia, Grecja, Rzym, jednak Żydzi trwali i podtrzymywali na swych ramionach historię narodów.

  …………………………..
  Czym jest Polska wobec historii żydowskiej? Czego spodziewają się ci słabi mocarze, którzy za trzydzieści srebrników politycznego blasku sprzedają korzenie własnej religii?!
  …………………………………………..

  To chodzi o naszą godność – to też chodzi o szacunek do religii, religii, która przypomnijmy zrodziła chrześcijaństwo… Narody, które mają krótką pamięć, mają też krótką historię.

  ……………………….

  Tego nie wolno lekceważyć, za parę dni mogą podłożyć bomby, a z tekstu wynika, że może to być wymierzone w polskie dzieci.

  KSC

  Data publikacji: 14.07.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.