Strona główna > Bez kategorii > Łódź: bandycki atak polskich kibiców czy antypolska manipulacja brytyjskich mediów?

Łódź: bandycki atak polskich kibiców czy antypolska manipulacja brytyjskich mediów?

Źródło: http://www.kresy.pl

Za: http://www.bibula.com/?p=57482

Według brytyjskiego „Daily Mail” w piątek do jednego baru, w którym przebywali angielsko- i rosyjskojęzyczni kibice wtargnęło ok. 50 polskich chuliganów i ciężko pobiło przybyszów zza granicy. Dwóch z kibiców miało trafić w poważnym stanie do szpitala.

Rosyjski Internet bardzo szybko obiegło nagranie wideo z Wrocławia, na którym widać jak rosyjscy chuligani katują stadionowych stewardów po meczu Czechy-Rosja [link]. Niektóre serwisy informują dośc pokrętnie o “bójce z ochroną stadionu”, która miałaby wyniknąć „z nieznanych przyczyn”. Inne portale uczciwie przyznają, że to agresywni Rosjanie napadli na stewardów. Co ciekawe, w charakterze swoistego kontrargumentu rosyjskie media przywołują rzekome zajście z Łodzi, o którym poinformował wczoraj brytyjski „Daily Mail”.

Według brytyjskiego serwisu w piątek do jednego z łódzkich barów, w którym przebywali angielsko- i rosyjskojęzyczni kibice wtargnęło ok. 50 polskich chuliganów i ciężko pobiło przybyszów zza granicy. Dwóch z kibiców miało trafić w poważnym stanie do szpitala.

Co ciekawe o incydencie nic nie może powiedzieć łódzka policja. Nie ma sprawców i nie ma ofiar. Nie informuje też o nim żadna poważna agencja prasowa. Czyżby więc był to zwykły wymysł brytyjskich dziennikarzy?

Cały news „Daily Mail” utrzymany jest w skandalicznej konwencji. Obok informacji zawiera zdjęcia neonazistów z ukraińskich stadionów, wyciągniętą z archiwum fotografię kolekcji broni białej (rzekomo „skonfiskowanej polskim kibicom”) i policjantów z psami i gumowymi pałkami. Wszystko zaś kończy się na fotkach z… obozu w Auschwitz.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2156303/euro-2012-polish-thugs-hurl-racist-abuse-monkey-chants-holland-stars-krakow.html

Tego typu “narrację” podchwycili już i Rosjanie. Z oczywistego powodu – aby zatuszować bandyckie ekscesy swoich kibiców.

twg/Kresy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.