Strona główna > Zdrowie > Listek bobkowy [laurowy] na cukrzycę i choroby serca

Listek bobkowy [laurowy] na cukrzycę i choroby serca

aCzy wiesz że . . . znany wszystkim listek bobkowy jest bardzo dobry na cukrzycę, choroby serca i inne?

Często znajduje się w szafkach kuchennych, i jest dobrze znany miłośnikom włoskiej kuchni, pospolitemu liściowi laurowemu może wkrótce przyzna się zasłużone uznanie dla jego potężnych korzyści dla zdrowia.

W starożytnej Grecji i Rzymie, błyszczące listki laurowe (Laurus nobilis) wplatano we wianki dla koronowanych królów, poetów i sportowców. Ale stosowanie tych listków było nie tylko symboliczne, używano ich do leczenia wielu chorób. Teraz nowoczesne badania naukowe potwierdziły ich liczne skutki zdrowotne, zwłaszcza w przypadku cukrzycy i chorób serca.

Naukowcy potwierdzili, że liście te zawierają:

  • Enzymy rozkładające białka, dbają o dobre trawienie
  • Fitoskładniki odżywcze [phytonutrients] wspomagające funkcję serca
  • Składniki antyrakowe

A dla tych, którzy chcą leczyć cukrzycę, przeciwutleniacze w liściach laurowe pomagają w absorpcji insuliny, co może mieć ogromny ogólny wpływ na zdrowie.

Szybkie i mocne leczenie cukrzycy

Jeśli chodzi o cukrzycę, liść ten działa bardzo szybko. Badanie przeprowadzone przez dr Abdulrahima Aljamala z Wydziału Technologii Medycznej w Zarqa Private University w Jordanie wykazało znaczną redukcję w poziomie glukozy w osoczu u pacjentów spożywających liście w okresie krótszym niż 1 miesiąc.

Poziom całkowitego cholesterolu spadł również (zwłaszcza „złego” cholesterolu i niebezpiecznych 3-glicerydów). Natomiast w grupie placebo poziomy glukozy w osoczu i cholesterolu pozostały bez zmiany.

Szef badaczy dr Aljamal powiedział, że to badanie „wykazuje, że konsumpcja liści laurowych może mieć korzystny skutek w [leczeniu]. . . cukrzycy typu 2„.

Inne badanie opublikowane w Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition w 2009 również dało imponujące wyniki. Dzienna dawka 1-3 g mielonych liści podawana cukrzykom typu 2 wywołała znaczną redukcję poziomu glukozy we krwi, cholesterolu i 3-glicerydów.

A ponieważ cukrzyca jest czynnikiem ryzyka dla chorób serca, wyjątkowo obiecujące jest to, że liście nie tylko poprawiły pracę insuliny, ale również znane markery chorób serca.

Dr Aljamal powiedział, że badania wykazują, iż „konsumpcja liści. . . zmniejsza czynniki ryzyka cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych”.

Silne fitoskładniki odżywcze bardzo dbają o zdrowie serca

 Najbardziej ekscytującą informacją o liściach bobkowych jest to, że faktycznie dbają o zdrowie serca. Fitoskładniki odżywcze w liściach (konsumowane regularnie) poprawiają działanie serca, jak również zapobiegają:

  • Atakom serca
  • Udarom
  • Innym powszechnym dolegliwościom serca

Jeden z tych fitoskładników jest tak mocny, że naukowcy pracują teraz nad sposobami wykorzystania go w walce z rakiem. jest to kwercetyna [quercetin] o właściwościach antyrakowych.

Eksperci zalecają ostrożność w wyborze liści laurowych do użytku leczniczego

Uważaj, jeśli jesteś zainteresowany spróbowaniem liści do celów terapeutycznych. Kilka rodzajów roślin nazywane są laurowymi, ale jedynym prawdziwym laurem stosowanym w medycynie jest nobilis laurus. Eksperci ostrzegają, że inne „liście laurowe” nie mają takich samych właściwości zdrowotnych, a niektóre mogą być nawet toksyczne.

http://zimozielonyogrod.blogspot.com/2013_04_01_archive.html

Na przykład Kalmia latifolia jest spokrewniona z laurem i wygląda podobnie. Ale według Amerykańskiego Związku Zielarzy [Herb Society of America], jest trująca! Liście kalifornijskiego laura (Umbellularia californica) często sprzedaje się jako „kalifornijskie liście laurowe”, ale eksperci mówią, że ci uzurpatorzy mogą, wdychane, uszkodzić centralny układ nerwowy i spowodować duszności.

Na szczęście prawdziwe liście laurowe są łatwe do zdobycia i stosunkowo niedrogie. Lokalne sklepy prawie na pewno mają zapasy tego leku. Jeśli zdarzy się, że masz rękę ogrodnika, rozważ uprawę własnego drzewka laurowego w ogrodzie. Możesz również zamówić certyfikowany laurus nobilis online, tylko pamiętaj by wybrać renomowanego sprzedawcę.

Źródło: http://undergroundhealthreporter.com/bay-leaf-uses-for-diabetes/

Danica Collins, tłum. z j. ang. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *