Strona główna > Świat > List otwarty do Davida Camerona

List otwarty do Davida Camerona

Źródło: http://english.pravda.ru

Timothy Bancroft-Hinchey, tłum. i opracowanie Pisanka

Drogi Panie Premierze

W związku z zaangażowaniem Wielkiej Brytanii jako elementu FUKUS* axIS* w karykaturę – parodię prawa międzynarodowego, mordercze akty terrorystyczne w Libii, zabójcze czyny terrorystyczne w Syrii, członkowie społeczeństw świata zasługują na zadanie pytań i uzyskanie odpowiedzi, chyba że przywilejem jest arogancja, brak rozrachunku, chamstwo, ignorancja, jazda ponad standardami, łamanie norm, reguł, zasad dyplomacji. Oto kwestie, wątpliwości, zastrzeżenia:  

1. Czy Wielka Brytania była uwikłana w kontakty i relacje z LIFG* w czasie działań wojennych w Libii, organizacją ujętą na liście – wykazie Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako organizacja terrorystyczna, organizacja niedozwolona, zabroniona, zakazana? Czy Minister Spraw Zagranicznych łamał prawo brytyjskie? Czy Minister Spraw Zagranicznych powinien złożyć zeznania w ramach postępowania, dochodzenia / śledztwa?

2. Czy dałeś czy nie dałeś gwarancji Rosji i Chinom, gdy powstrzymały się od blokowania Rezolucji nr 1970 oraz Rezolucji nr 1973 (2011) Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, że Rezolucje będą  przestrzegane?

3. Czy Specjalne Służby, które zostały wyodrębnione z Brytyjskich Sił Zbrojnych, brały udział w akcjach i kontrakcjach w okresie działań wojennych w Libii? Czy jest to przypadek i jest to zgodne z klauzulą brzmiącą „bez butów żołnierzy na ziemi”?

4. Czy libijska infrastruktura wodna (wielka sztuczna rzeka) była celem atakowania, bombardowania i / albo ostrzeliwania w trakcie działań wojennych w Libii? Czy zaistniał przypadek, splot nieplanowanych i nieprzemyślanych okoliczności?

5. Czy libijska infrastruktura elektroenergetyczna (sieć) była celem atakowania, bombardowania i / albo ostrzeliwania w trakcie działań wojennych w Libii? Czy zaistniał przypadek, zbieg niechcianych i nieplanowanych okoliczności? 

6. Czy cywile byli celami – tarczami strzelniczymi dla brytyjskich żołnierzy i / lub brytyjskich przyrządów, sprzętów, urządzeń, powodujących śmierć obywateli, nie mających żadnych możliwości oddziaływania na konflikt, nie posiadających żadnych sposobności wpływania na konflikt?

7. Czy postanowiłeś nie zareagować na wieść o dramatycznych oraz tragicznych morderstwach – zabójstwach wnuków Muammara Kaddafiego, postąpić nieetycznie, zachować się niemoralnie, nie przeprosić, nie wyjaśnić, nie wytłumaczyć, nie usprawiedliwić się?

8. Czy faktycznie Wielka Brytania zdecydowała się rozlokować Specjalne Służby o charakterze operacyjnym, strategicznym, taktycznym w Syrii, rozmieścić specjalne brygady, specjalne jednostki, specjalne oddziały w Syrii?

9. Czy rzeczywiście Wielka Brytania zdecydowała się fundować, sponsorować grupy zbrojne w Syrii, nakłaniać, namawiać grupy zbrojne do wystąpień przeciw rządowi, władzy? Czy zgadzasz się, że kolejny raz Wielka Brytania umacnia i wzmacnia aktywność i działalność terrorystów? Czy dysponujesz wiadomością dla rodzin 3000 pracowników do spraw bezpieczeństwa pozbawionych życia przez terrorystów, których popierasz i wspierasz w Syrii?

10. Czy faktycznie Wielka Brytania zdecydowała się wykorzystać agencje wyspecjalizowane w dostarczaniu broni do grup terrorystycznych w Syrii? Czy agencje wyspecjalizowane w dostarczaniu broni do grup terrorystycznych w Syrii pozorują i udają, co stanowi najbardziej nikczemny postępek, pomoc humanitarną?

11. Czy rzeczywiście ostatnich sześciu premierów Wielkiej Brytanii uczestniczyło w sześciu wojnach oraz dziewięciu  konfliktach? Czy tak jest z tego względu, że rola, która przysługuje Wielkiej Brytanii, to rola krainy miłującej pokój? 

12. Czy faktycznie dążysz i zmierzasz do tego, by używać Organizacji Narodów Zjednoczonych  jako fortelu, sztuczki, triku do działań wojennych w Syrii, co oznacza scenariusz wzorem czołgającej się – pełzającej misji w Libii?

13. Czy pojmujesz, uświadamiasz sobie, że będziesz mógł i będziesz musiał bronić się w sytuacji, gdy tysiące uzbrojonych terrorystów, znajdujących się pod kontrolą i opieką zagranicznych ośrodków, w amoku, furii, szale zbliży się?

14. Czy wiesz coś o przestępstwach reżimu Al-Khalifa w Bahrajnie, który popierasz oraz wspierasz, o specjalnym doradcy krwawego reżimu w Bahrajnie, oficerze Scotland Yardu, Johnie Yatesie, który zrezygnował po wybuchu skandalu?

15. Czy rozumiesz, uświadamiasz sobie, że będziesz etykietowany jako dyktator, naznaczany jako tyran, stygmatyzowany jako zbrodniarz w warunkach, gdy tysiące uzbrojonych terrorystów zbliży się i w celu przywrócenia ładu i porządku zwrócisz się do Brytyjskich Sił Zbrojnych?

16. Czy zgodzisz się, że jesteś częściowo odpowiedzialny za brutalne i okrutne działania realizowane przez grupy terrorystyczne w Libii i w Syrii? Czy, jeśli zaprzeczasz, że terroryści podtrzymywani przez Wielką Brytanię dopuszczali się naruszeń i przekroczeń, pragniesz, by to samo przydarzyło się bliskim, krewnym, rodzinie? Czy, jeśli potwierdzasz, że terroryści utrzymywani przez Wielką Brytanię atakowali, grabili, mordowali, gwałcili, napadali, palili, rabowali, zabijali, staniesz przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości?

Dobra. Zapoznaj się z oskarżeniami, podejrzeniami, zarzutami, zawartymi w tym zestawieniu.

To wszystko. Dziękuję.

*FUKUS (z ang.: F: Francja, UK: Wielka Brytania, US: Stany Zjednoczone)

*axIS (axe z ang.: siekiera, topór, axe z franc.: linia, oś, z ang.: IS: Izrael)

*LIFG (z ang.: Libyan Islamic Fighting Group: Libijska Islamska Bojowa Grupa; członkowie występują w Afryce, w Azji, w Europie – zwłaszcza Wielkiej Brytanii, powiązana z Al-Kaidą, powiązana z terroryzmem, zdelegalizowana przez Rezolucję nr 1267 Organizacji Narodów Zjednoczonych, prowadziła Dżihad przeciwko panowaniu Muammara Kaddafiego i współpracowników jako panowaniu niewiernych)

*********************************

Film pokazujący żołnierzy powracających / przerzucanych do Libii

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=iYsUbFZ4hNo&feature=player_enibedded]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.