Strona główna > Świat > Ukraina > List do Kongresu Polonii Kanadyjskiej w sprawie poparcia Euromajdanu

List do Kongresu Polonii Kanadyjskiej w sprawie poparcia Euromajdanu

Mississauga 1 Marzec, 2014

Kongres Polonii Kanadyjskiej

Prezes ZG KPK – pani Teresa Berezowska

Przewodniczący Rady Kongresu KPK  Juliusz Kirejczyk

Okręgi  Mississauga Anna Mazurkiewicz

Szanowna Pani Tereso,

Składam na pani ręce stanowczy protest, wyrazy oburzenia i zażenowania z powodu zamieszczeniu na stronie Kongresu apelu o poparcie organizacji ukraińskich uczestniczących w wydarzeniach w Kijowie na Majdanie.

Otrzymałem droga e-mailu  z biura kongresu KPK  List zachęcający do poparcia Euromajdanu Na załączonej ulotce wezwanie do poparcia protestów przez Stowarzyszenie Weteranów UPA. Na stronie KPK.org również jest apel wżywający do poparcia pokojowych protestów w Kijowie na Majdanie.

Poseł Władysław Lizoń spotyka się z działaczami Kongresu Ukraińskiego i popiera Euromajdan.

Składam stanowczy protest przeciwko popieraniu przez Kongres Polonii Kanadyjskiej wydarzeń na Ukrainie. Protesty wcale nie są pokojowe, organizowane są przez neobanderowco0w UPA i siły zewnętrzne. Sytuacja na Ukrainie jest zagmatwana i skomplikowana i trudno wszystko jest skomentować.

Rozwój wypadków i protesty na Ukrainie (symbolicznie w Kijowie) związany jest z odmowa podpisania Umowy Stowarzyszeniowej z Unią Europejska przez prezydenta Janukowycza oraz odmowy przyjęcia pożyczki dla Ukrainy od/i na warunkach Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Protest prowadzą różne ugrupowania o charakterze nacjonalistycznym żądających przyłączenia Ukrainy do Unii Europejskiej i ustąpienia prezydenta Janukowycza. Prezydent Janukowycz jest legalnie wybranym prezydentem i głową państwa Ukrainy.

O ile trudno w kilku słowach skomentować całą skomplikowaną sytuacje polityczną na Ukrainie i jej historyczne tło, to składam stanowczy protest przeciw popieraniu przez KPK neobanderowców, tej akcji organizowanego przez spadkobierców UPA.

UPA powstała z inspiracji zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej, z SS – Galizien i dokonała w czasie II wojny światowej zbrodni ludobójstwa na narodzie polskim, zbrodni bestialskich i wyjątkowo okrutnych na ziemiach polskich okupowanych przez hitlerowskie Niemcy i pod osłona ich wojsk.

Na samym Wołyniu UPA wymordowała ok. 120,000 Polaków, 80,000 Ukraińców i ok. 50,000 Żydów.

W całości z rak rezunow zginęło ok. 500,000 Polaków.

Zbrodnie UPA na Kresach Wschodnich RP to dla Polaków ARCYBOLESNA SPRAWA.

Wydarzenia w Kijowie wcale nie są pokojowe, wręcz odwrotnie grupy zorganizowanych bandziorów, finansowanych z zewnątrz – napadają mordują , rabują ; przejmują urzędy i władzę.

Nad kijowskim Majdanem powiewają flagi Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), a na rodaków życzliwie spogląda z portretów rzeźnik narodu polskiego – Stepan Bandera. Jeśli ktoś krzyknie „Chwała Ukrainie!”, tłum natychmiast odpowiada – „Bohaterom Chwała!”. Mordercom – wyjaśnijmy. Jeśli usłyszycie okrzyk „Chwała Narodowi!”, tłum odpowie „Śmierć wrogom!”. Śmierć Rosjanom, Rumunom i Polakom – doprecyzujmy. Wyjaśnijmy też, że autorstwo tych haseł przypisuje się właśnie Banderze.

Nawet nazwy ugrupowań nawiązują do tradycji UPA i zbrodniczych formacji nazistowskich takich jak SS-Galicja.

Protesty w Kijowie na majdanie nie maja nic wspólnego z demokracją i z pokojowymi protestami – wręcz odwrotnie – brutalne zamieszki i wystąpienia

Zagraża się mordami Polaków, Rosjan, Rumunów i Żydów

Dziś Neobanderowcy wprost nawiązują do ideologii UPA. Demonstrujący ostentacyjnie nawiązują do UPA, powiewają czerwono czarnymi flagami, stawiają pomniki Stefanowi Bandera.

Stefan Bandera był agentem Gestapo i NKWD, odpowiedzialny za zbrodnie UPA – A dziś robi się z niego bohatera.

Większość mieszkańców Kijowa jest przerażona, zastraszona i sterroryzowana.

I taka opcję polityczną popiera KPK i posła Lizonia.

Jestem zaszokowany stanowiskiem KPK i posła Lizonia

To wielki skandal

Pochwala zbrodnie ludobójstwa (nie ulęgają przedawnieniu), gloryfikacja i propagowanie faszystowskiej ideologii jest zakazana i zagrożona  w Polskim jak i kanadyjskim prawie karami sankcjami.

(w prawie Polskim Konstytucja Art. 13 i artykuł 256, 257  kodeksu Karnego)

To nie ma nic wspólnego z odczuciami Polaków z interesami Polski, i z polska racja stanu.

Michaił Gorbaczow chciał oddać Polsce Kresy wschodnie – zgodził się na to Jaruzelski – Michnik, Kuron Geremek, Mazowiecki – błagali Gorbaczowa , żeby tego nie robił.

Polska racja stanu jest powrót do macierzy, do Polski Lwowa, Wilna, Kamieńca Podolskiego.

A nie popieranie UPA

NeoBanderowcy wysuwają roszczenia terytorialne do Polski – Przemyśl (+ 19 powiatów), a nawet Kraków.

Zwolennicy kijowskiego Majdanu wbrew pozorom maja małe poparcie społeczeństwa Ukrainy.

Większość społeczeństwa Ukrainy jest Przeciw Majdanowi i była przeciw UPA.

Promocja EuroMajdanu i UPA nie służy rozwojowi dobrosąsiedzkich stosunków miedzy Polska a Ukrainą.

A historycznie obecna Ukraina to była Polska i o to Polacy i KPK powinni walczyć – o powrót Kresów Wschodnich Polski do macierzy, do Polski, tak samo jak kresów zachodnich Polski.

Polska racja stanu to powrót do macierzy, do Polski Lwowa, Wilna, Kamieńca Podolskiego, a nie popieranie UPA. Proszę zobaczyć na 206 Beverley „Arrasy” pędzla Chruścickiego.

Poparcie KPK dla UPA uważam za Skandal.

Proszę o usuniecie tego apelu Neobanderowców ze witryny  KPK.

Kto był inicjatorem umieszczenia tego apelu i rozsyłania ulotek z poparciem Euromajdanu i UPA?

APPEAL OF THE PEOPLE OF UKRAINE TO THE INTERNATIONAL COMMUNITY: PLEASE ACT NOW!

http://splashurl.com/l9gplt3

Domagam się rzetelnej informacji na stronie KPK na temat Kresów Wschodnich Polski  i ludobójstwie UPA –na cywilnej ludności polskiej – Polsce i Polakom powinno zależeć na dobrosąsiedzkich stosunkach.

Taka powinna być rola rola KPK. Polsce i Polakom powinno zależeć na budowaniu dobrosąsiedzkich stosunków z Ukraina, ale przecież nie z UPA i Banderowcami. Dobrosąsiedzkie stosunki powinny opierać się na prawdzie, potepieniu zbrodni, a nie na gloryfikacji ludobójstwa lub zagrożeniu nowymi zbrodniami. Ok. 80% społeczeństwa na Ukrainie NIE popiera NeoBanderowców.

Tak samo Polsce powinno zależeć na budowaniu dobrosąsiedzkich stosunków z Rosją to wielki partner handlowy, ale komuś widocznie zależy na torpedowaniu zbliżenia Polski z Rosją, a raczej na podsycaniu wrogości.

To już były sekretarz KC KPZR Michaił Gorbaczow chciał oddać Polsce Kresy wschodnie – zgodził się na to Jaruzelski – Michnik, Kuroń, Geremek, Mazowiecki – błagali Gorbaczowa , żeby tego nie robił.

W 1989 r. Michaił Gorbaczow zaproponował na spotkaniu w Moskwie Wojciechowi Jaruzelskiemu zwrot Ziem Wschodnich w dwóch wersjach.

Pierwsza: zwrot Wilna, Lwowa i Krzemieńca; Druga – okręg grodzieński z puszczą białowieską i dawne woj. Lwowskie z zagłębiem naftowym. Powodem tej propozycji było unieważnienie umów jałtańskich i chęć wzajemnego zrzeczenia się roszczeń o odszkodowania.

Wkrótce Jaruzelski przyjął propozycje Gorbaczowa w imieniu Polski.

Kiedy sprawa dotarła do Warszawy, panowie Geremek, Michnik, Kuroń i Mazowiecki pojechali w pośpiechu do Moskwy i prawie na klęczkach wybłagali Gorbaczowa, aby tego nie czynił.

Jakich wpływów użyli nikt nie wie, w końcu Gorbaczow przystał na ich prośby. Konsul generalny ZSRR w Krakowie p. Serdaczuk mówił o tym w obecności prof. Edwarda Prusa (znawca historii Kresów). Również potwierdził to poseł z Litwy do sejmu ZSRR Jan Ciechanowicz w rozmowie ze Stanisławem Sadowskim z Toronto. Podała to również prasa nowojorska. Opublikowano to w Podstawach Narodowych Nr 4 (2) 2006 r.

Potwierdza to również Albin Siwak – w swojej ostatniej książce „Chciałbym dożyć tych dni”.

Straszenie Putinem to kolejna dezinformacją i propaganda neobanderowska.

Nie, nie jestem poplecznikiem Putina ( to zupełnie inna sprawa).

Ale Putin, jako prezydent Rosji, jak najbardziej ma prawo i obowiązek chronić Rosjan przed zapowiadana ostentacyjnie przez spadkobierców UPA zbrodniami . Zagrożeni mieszkańcy rosyjskiego pochodzenia  Krymu Sewastopola i Simferopola wręcz proszą Putina o ochronę, bo nie chcą być narażeni na rządy i zbrodnie Bandery

Związki Wschodniej Ukrainy z Rosja – gospodarcze, kulturalne są i zawsze były. Przez wieki.

(Wywiad z byłym ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie dr Jerzym Kozakiewiczem rozmawia Marcin Skalski (Kresy.pl)

Pierwszy ambasador RP w Kijowie dla Kresy.pl:  Polacy mają poważne powody do obaw.

http://splashurl.com/m8hcfc6

Zaangażowanie Niemiec na Ukrainie jest oczywiste. Polska ma swoje doświadczenia.

Ukraina to odwieczna gra niemiecka/ pruska przeciw Polsce – od Krzyżaków, Rozbiorów odzyskanie niepodległości, II Wojnę Światową i obecną sytuację – uzależnienia Polski od Niemiec w ramach UE.

Kanclerzyca Merkel wysyłała do Warszawy neonazistowskie bojówki „Antify”  na Obchody Święta Niepodległości, a teraz wysyła bojówki i zadymiarzy do Kijowa.

DODATKOWE INFORMACJE I LINKI

do historii Ukrainy, Kresow , Zbrodni UPA, Biezycach wydarzeń

Wirtuozeria zbrodni  – co najmniej 136 metod tortur –

http://splashurl.com/mm82mpn

O swoistej „wirtuozerii zbrodni” pisze dr Aleksander Korman w swoim  referacie   „Ukraińska Powstańcza Armia na terenach II Rzeczypospolitej Polskiej i jej stosunek do ludności polskiej” , opublikowanym w czasopiśmie „Na Rubieży” Nr 35/1999.

Metody UPA do zamęczenia Polaków oraz ludobójstwo Polaków – Play List – kilka wideo

http://splashurl.com/le2wxz5

Wystąpienia posła Lizonia

popierające NeoBanderowski przewrót na Ukrainie.

20140127 Ukraine Władysław Lizoń

http://splashurl.com/kjlzzo4

SO31 Wladyslaw Lizon 2014-02-10

http://splashurl.com/n2vpu67

Maidan – Майдан Toronto / MP. Ken Opitz / MP. Chris Alexander / MP. Wladyslaw Lizon

Euromaidan / Євромайдан ТОРОНТО REPRESENTATIVES OF THE CANADIAN FEDERAL GOVERNMENT – Ted Opitz, MP, Etobicoke-Centre, Conservative / Honourable Chris Alexander, PC, MP. Minister of Citizenship and Immigration Canada. / Wladyslaw Lizon, Conservative MP for Mississauga East—Cooksville SUNDAY JANUARY 19th, 2014 – 3pm. Consulate General of Ukraine in Toronto Address: 2275 Lakeshore Blvd West, Suite 301 Toronto, ON, M8V 3Y3 ★ STAND WITH UKRAINIAN PEOPLE ★ РАЗОМ СИЛА ★ SUN JAN 19th – 3PM ★ STAND WITH UKRAINIAN PEOPLE! РАЗОМ СИЛА! МАЙДАН ТАМ ДЕ МИ!

http://splashurl.com/k9cy4ug

HISTORIA KRESÓW WSCHODNICH

GENOCIDE – Monumentalna Praca  Władysława Siemaszko i Ewy Siemaszko o ludobójstwie UPA na Wołyniu

http://splashurl.com/l3qejoh

http://splashurl.com/lv7syzz

http://splashurl.com/mpm8gcj – obszerny Portal dotyczący Kresów Wschodnich RP – historia i bieżące wydarzenia

Sponsorowany przez Senat RP Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Niepodległość

BARDZO OBSZERNA STRONA O KRESACH WSCHODNICH POLSKI

http://splashurl.com/kn2ocbx

DEPOLONIZACJA KRESÓW Wschodnich

WSPÓŁUDZIAŁ NIEMCÓW W TWORZENIU SS – GALIZIEN  i UPA

http://splashurl.com/mbvz8w2

Proszę zapoznać się choćby z pracami Wiktora Poliszczuka Ukraińca, ktory mieszkał w Toronto  – „Gorzka Prawda”

Hitler Stalin Bandera IV rozbiór Polski

http://splashurl.com/kxq34dq

 KRESY ZACHODNIE POLSKI

Mapy z niemieckimi nazwami polskich miast. Berlin to polska Barlina, Hanower to polski Hanów

http://splashurl.com/ks7gj7r

DRANG NACH OSTEN

Słowiańszczyzna pierwotna. Początki polskiej kultury i organizacji)

SŁOWIAŃSZCZYZNA ZACHODNIA I GERMANIA, a w niej zaznaczone czerwonymi punktami  zachodnie granice osadnictwa słowiańskiego:  Hamburg, rzeka Ilmenawa, Brunszwik, góry Harcu,  Fulda,Wuerzburg, rzeka Wernica  oraz zakreślony czerwoną linią ciągłą  Limes Sorabicus,  przeprowadzony w r. 808-808 przez Karola Wielkiego  (granica oddzielająca jego monarchię od Słowiańszczyzny zachodniej)

Byliśmy nad Łabą.  Uchylono nas za Odrę.

Przemoc już się i tam ciśnie, gdzie nigdy German, chyba wędrowny, stopy swojej nie postawił. Nauczony klęskami swoimi Polak…może znowu powróci do owych wieków Tacyta, gdy między Germanami a Sarmaty wzajemna bojaźń była granicą.
Nie lękali się nas Germanowie, lecz ani my onych, mając w ręku równie ostre szable i skuteczniej pisząc żelazem dzierżaw zakresy, niżeli z cyrklem i tablicami.  ks. bp. Adam Naruszewicz (1733-1796)  Przedmowa do przekładu „Germanii” Tacyta

Jak Rusini ( czyli Polacy) Stali się Ukraińcami z rozkazu cesarza Austrii Karola I

http://splashurl.com/lmluyys

Rusini a Ukraińcy

Obecnie zgodnie z obowiązującą pewną „poprawnością polityczną”  przyjęto powszechnie, że dla określenia każdego bez wyjątku Rusina należy używać słowa Ukrainiec, nie patrząc, jaka jest prawda historyczna. Okazuje się jednak, że jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej  nie wszyscy Rusini uważali się za Ukraińców. Co więcej niektórzy z nich odnosili się nawet z pewną niechęcią do „obozu ukraińskiego”. Przykładem potwierdzającym taką właśnie postawę może być przytoczone poniżej przemówienie wygłoszone przez posła  Mychaiła Baczyńskiego  w dniu 21 stycznia 1931 r. w Warszawie   na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.(…)

BIEŻĄCE WYDARZENIA – RELACJE WYWIADY ZE ŚWIADKAMI, KOMENTARZE

Co powinieneś wiedzieć o kryzysie na Ukrainie [2014] PL

http://splashurl.com/mh3afst

Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie? WYKAZ

02.02.2014

http://splashurl.com/kegqbra

Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Cariew: Berkutowcy stali jak na egzekucji. Czekali na rozkaz. Rozkaz nie padł. (od Janukowycza).

http://splashurl.com/m3ck8fc

Okropieństwa Majdanu 19.02.2014 (Oto co zrobili z Kijowem faszysto-banderowcy).

19.02.14. Линия огня. Ужасы Майдана

http://splashurl.com/l22s6ej

Ukraina-okropności Majdanu po starciach z 19.02.2014

Последствия атаки „Беркута” и ВВ в Мариинском парке 18.02

http://splashurl.com/mnvm32l

Po Boju – zeznanie świadków – amerykańska i niemiecka swołocz – co zrobi z moim miastem

Киев. Ужасы майдана после боя 19.02.2014.

http://splashurl.com/klc4wy2

Ukraina-opozycja zablokowała mównicę Rady Najwyższej a samoobrona euromajdanu przystąpiła do szturmu parlamentu

Podejście pod parlament było zablokowane przez pojazdy kołowe, autobusy w kilku rzędach a także przez Berkut, w liczbie okolo 3 tysięcy ludzi. Aktywiści euromajdanu rozbili szyby samochodów i nawet przechwycili niektóre z nich, próbując staranować nimi szeregi sił bezpieczeństwa. Słychać było wybuchy granatów hukowych, błyskowych oraz petard. W rezultacie ludzie przerwali blokadę w Zaułku Kriepostnym i tutaj rzucono do pomocy Berkut. Jednocześnie od Ulicy Sziełkowicznej także słyszano wybuchy granatów a przebywający w parlamencie widzieli dym.

18.02.14 Оппозиция заблокировала трибуну Верховной Рады

http://splashurl.com/ma7vsm4 

Ukraina-wiadomości 12.02.2014 (video).

 Co się dzieje na Ukrainie. Bandyci euromajdanu zagrożeni realnymi karami więzienia.

http://splashurl.com/lfqzds3

Euromajdan zabije Ukrainę. Władza państwowa zmiękła i nie stosuje adekwatnych środków do powstrzymania bezprawia i anarchii, które rozlewają się po całym kraju. Wiktorze Janukowyczu! potrzebna jest „żelazna ręka w kolczastej rękawicy”! Ukraińscy banderowscy radykałowie wykorzystali tymczasowy rozejm i zdobyli w Kijowie Ministerstwo Rolnictwa. Budynek znajduje się na Kreszczatiku w odległości 100 metrów od Majdanu. W kilku zachodnich regionach Ukrainy (banderowszczyzna-tłum.) agresywna , banderowska tłuszcza zajęła budynki lokalnej administracji i wznosi na podejściach do nich barykady

Ситуация накалена до предела. Евромайдан 24.01.2014

http://splashurl.com/n4mcag5

Bitwa „Berkuta” z zachodnimi najemnikami

Бойня между Беркутом и бандеровцами

http://splashurl.com/m6qq228

Ukraina na krawędzi zguby!

Украина на краю гибели! Евромайдан 2013. Срочное сообщение

http://splashurl.com/lccck87

Metody UPA do zmęczenia Polaków oraz ludobójstwo Polaków Play List – kilka wideo

http://splashurl.com/le2wxz5

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu

http://splashurl.com/ny86gt9

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

Sytuacja prawna Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej  Art. 13.

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Sławomir Basiukiewicz

Mississauga

Materiał do wglądu i ściągnięcia w wersji pierwotnej w formacie PDF pod linkiem – kliknij. Serdeczne podziękowania za jego przysłanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.