Strona główna > Inne > List do Zielonego Ruchu Oporu z pozdrowieniami od „umarłego” brata

List do Zielonego Ruchu Oporu z pozdrowieniami od „umarłego” brata

Źródło:

http://libyasos.blogspot.com/p/news.html

http://www.za-afriku.ru/?p=13707

Tłum. i opracowanie Pisanka

Doktor Tuchami Chamza, główny autorytet Zielonego Ruchu Oporu, wystąpił z odezwą do narodu libijskiego. Powiedział, że kwestia rozbicia i rozpadu terytorium Libii została zaprogramowana i zaplanowana przez Zachód.

Według niego, Mustapha Abdul Jalil bierze udział w inscenizowanym z premedytacją spektaklu w sposób celowy, świadomy, zamierzony, odgrywając rolę, stwarzając pozory, udając sprzeciw, zadziwienie, zaskoczenie. Ten zdrajca nazywa podział Libii prowokacją i spiskiem z zagranicy, choć przecież są to sami swoi, alianci, sojusznicy, sprzymierzeńcy. Z powodu tego, co mówi i robi, jest obiektem drwin, pogardy, szyderstw u anty-Kaddafi oraz u pro-Kaddafi.

To co dzieje się i co się stało, splot okoliczności, wydarzeń, zdarzeń, wskazuje na możliwość powstania państw: Cyrenajka, Fazzan, Trypolitania. Separatyści obszaru – regionu Cyrenajka ogłosili autonomię, oświadczając, że dla pasa – strefy Cyrenajka przyjmują i uznają nazwę Barqa, oznajmiając, że metropolią będzie Benghazi, parlament będzie niezależny, osobny, samodzielny, policja będzie oddzielna, sąd będzie odrębny. Opublikowany, a dotąd sekretny, tajny, dokument wskazuje na możliwość powstania izraelskiej bazy wojskowej w Zielonej Górze na terenie Cyrenajki (na podstawie porozumienia między Izraelem a Narodową Radą Tymczasową, w zamian za naciski i presje na Amerykę, Europę, kraje arabskie w celu poparcia konfliktu, rebelii, zamachu, w zamian za wsparcie logistyczne i wsparcie militarne). W reakcji w miastach odbywają się bunty, demonstracje, manifestacje, protesty przeciw federalizacji Libii z hasłami i transparentami podkreślającymi jedność narodową i zaznaczającymi Trypolis jako jedną jedyną stolicę.

Doktor Tuchami Chamza, główny uczestnik Zielonego Ruchu Oporu, wezwał Libijczyków do obywatelskiego nieposłuszeństwa i przygotowania się do zbliżającego się wyzwolenia Libii spod kolonizacji i okupacji. Zwrócił się do Kaddafijczyków, aby pozostali ufni, spokojni, wierni. Zwrócił się do powstańców, rebeliantów, znajdujących się na punktach kontrolnych, żeby ocknęli się i

Szczury

zintegrowali się z Oporem, z Zielonymi. Ruch zebrał siły, umocnił oddziaływanie, wpływy, zgromadził narzędzia, sprzęt, urządzenia, występuje w całej Libii, w każdej części Libii. Kiedy nadejdzie czas, atak, natarcie, ofensywa będą scentralizowane i szybkie, jak trzęsienie ziemi.

Jego zdaniem, przy takim rządzie, takiej władzy, nastąpi rozbiór, nikt nigdy niczym nie będzie dysponować, mieć, posiadać, nie będzie spełniony, usatysfakcjonowany, zrealizowany, społeczeństwo na zawsze będzie biedne, nieszczęśliwe, pokonane, przegrane. Ojczyzna w okresie post-Kaddafi to raj dla szczurów. Panuje chaos, defraudacje, malwersacje, niegospodarność. Dominuje brud, odór, śmieci, zarazki. Przeważa obecność bezdomnych, bezrobotnych, ubogich, żebraków.

Wreszcie Doktor Tuchami Chamza poinformował, że człowiek – posłaniec przekazał list do Zielonego Ruchu Oporu z pozdrowieniami od „umarłego” brata dla wszystkich Libijczyków, ludzi, każdego rodaka, bliższego, dalszego. Stwierdził: niebawem – wkrótce ten, o którym mowa, sam przemówi, a przemówienie będzie podobne – zbliżone do tez z dnia 1 września 1969 roku. Stwierdził: czekajcie, idziemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.