Strona główna > NWO > Apokalipsa > Linie lotnicze eksperymentują z technologią rozpoznawania twarzy

Linie lotnicze eksperymentują z technologią rozpoznawania twarzy

Bezpieczeństwo w trakcie podróży samolotem jest priorytetem dla linii lotniczych. Niektóre protokoły są porównywane do atrybutów państwa policyjnego i gdyby tego było mało nowa technologia idzie o krok dalej.

a99

Kilka linii lotniczych rozpoczęło testowanie technologii pozwalającej na rozpoznawanie twarzy, przypisywanie jej do danych przedstawianych przez podróżującego. W ten sposób rząd chce kontrolować przypływ ludzi do USA, sprawdzając czy nie przekroczyli oni maksymalnego dozwolonego pobytu na terenie kraju.

W czerwcu ubiegłego roku, bez upoważnienia Kongresu i bez konsultacji publicznej Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczął skanowanie twarzy Amerykanów wyjeżdżających z kraju. Na trasie niektórych lotów międzynarodowych z Atlanty i Nowego Jorku rozpoczęte procedura już funkcjonuje jak podaje portal Slate.com

System ma przede wszystkim na celu położyć podwaliny znacznie szerszemu obowiązkowi wdrożenia kontroli biometrycznej w kraju.

Technologia nie działa idealnie, dlatego dostarczy ona wielu utrudnień podróżującym. Po pierwsze wiele osób nie aktualizuje na bieżąco zdjęć w dokumentach, dlatego mogą oni mieć problem przy odprawie jeżeli dysponują swoim zdjęciem sprzed np. dziesięciu lat w dokumentach. Co więcej system nie radzi sobie z rozpoznawaniem twarzy Afroamerykanów.

Możemy zatem liczyć na spore utrudnienia podróżując po tym kraju.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

Za: https://www.nwo.report/nwo/linie-lotnicze-eksperymentuja-technologia-rozpoznawania-twarzy.html

Data publikacji: 27.06.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.