Strona główna > Bez kategorii > Lider Hezbollahu: Syria łącznikiem Iranu z ruchem oporu

Lider Hezbollahu: Syria łącznikiem Iranu z ruchem oporu

źródło: http://www.nacjonalista.pl

Hassan Nasrallah, sekretarz generalny narodowowyzwoleńczego ruchu Hezbollah, w ostatnim wystąpieniu określił Syrię jako wiodącą siłę militarną w regionie oraz most pomiędzy Iranem a antysyjonistycznym ruchem oporu w Libanie i Palestynie, którego jest głównym wsparciem.

Istnieje amerykańsko-izraelski spisek przeciwko Syrii. Stany Zjednoczone i Izrael postrzegają Syrię jako problem, gdyż jest ona prawdziwym oparciem dla ruchu oporu.

Szejk oskarżył kraje zachodnie o blokowanie narodowego dialogu w Syrii oraz sponsorowanie terrorystycznych band w kraju. Wyraził także solidarność z narodem syryjskim oraz rządem po ostatnich zamachach w Damaszku. Podkreślił, iż to właśnie Syria dostarczyła większość uzbrojenia, które Hezbollah użył przeciwko izraelskim agresorom w 2006 roku. „Syria miała być następna, ale to zwycięstwo Hezbollahu uchroniło ją przed realizacją planów USraela”, dodał Nasrallah apelując jednocześnie o zgodną koegzystencję chrześcijan i muzułmanów w Libanie oraz zwalczanie sekciarskich podziałów inspirowanych przez wrogie siły.

Jego Ekscelencja Prezydent Iranu przekazał liderowi Hezbollahu gratulacje z okazji rocznicy zwycięstwa nad syjonistycznym wrogiem. Zauważył, iż bojownicy ruchu oporu przełamali iluzoryczną dominację syjonistycznego reżim oraz wyraził nadzieję na pokój i stabilizację na całym świecie.

Na podstawie: Press Tv/Al Manar

Komentarz: Diagnozy lidera Hezbollahu jak zwykle znakomite. Również składamy gratulacje z okazji rocznicy zwycięstwa libańskich bojowników nad wspólnym wrogiem wolnych narodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.