Strona główna > Bez kategorii > Libijski generał skonał po otrzymaniu kilku kul w Benghazi

Libijski generał skonał po otrzymaniu kilku kul w Benghazi

źródło: http://thestar.com.my/news/story.asp?file=/2012/8/11/worldupdates/2012-08-10T203729Z_1_BRE87914B_RTROPTT_0_UK-LIBYA-SHOOTING&sec=Worldupdates

BENGHAZI, Libia (Reuters) – uzbrojeni ludzie zastrzelili w piątek generała libijskiej armii we wschodniej części Benghazi, donoszą źródła bezpieczeństwa.

Mohammed Hadiya Al-Feitouri wyszedł z meczetu po piątkowych modłach i wtedy dosięgły go kule wystrzelone przez zamachowców znajdujących się w zaparkowanym samochodzie.

“Wkrótce po zamachu zmarł”.

Innych szczegółów sprawy do tej pory nie ujawniono.

Feitouri zdezerterował z armii byłego przywódcy libijskiego, Muammara Kaddafiego, a potem został szefem ds amunicji i uzbrojenia w nowej armii.

Strzelanina była jednym z serii incydentów, do jakich wciąż dochodzi w Benghazi, gdzie lokalne grupy poprzednio urządzające demonstracje w sprawie większych praw dla wschodniej części Libii, teraz stawiają opór wobec czegoś, co nazywają lekceważeniem przez władze centralne praw ludności regionu.  

W zeszłym tygodniu silna eksplozja zburzyła obiekt libijskich służb wywiadu wojskowego w Benghazi, ale nie spowodowała ofiar.

Były oficer wywiadu wojskowego, płk Suleiman Bouzrida został w niedzielę postrzelony dwoma pociskami w głowę, gdy szedł do meczetu na poranne modły. On również przyłączył się do rebeliantów w początkowym okresie wybuchu rewolucji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.