Strona główna > Bez kategorii > Libia: Zdrajcy uczcili zdradę i przyznali się do impotencji

Libia: Zdrajcy uczcili zdradę i przyznali się do impotencji

Tłu. i opracowanie: Pisanka

17 lutego 2012, Trypolis

17.02 bieżącego roku w Libii zdrajcy, poplecznicy i podżegacze uczcili zdradę, pierwszą rocznicę rewolty w ramach arabskiej wiosny – islamskiej zimy (w rzeczywistości ujmowanej jako ekstremistyczna, fundamentalistyczna, radykalna). W trakcie obchodów, na placach, skwerach, ulicach, było bardzo, bardzo pusto i bardzo, bardzo spokojnie. Mimo to nato-kukiełki-marionetki-pacynki promieniały ze szczęścia, wzywały, ze względu na rozwijającą się demokrację (chyba demonkrację czy demonokrację), do pojednania, porozumienia, zgody. Libijczycy świętowali w ramach konkurencji, opozycji, rywalizacji o wpływy inną uroczystość, wywieszali zielone flagi i wyrażali przywiązanie do systemu Jamahiriyi („Muammar Kaddafi jest w naszych sercach!”, „Libia jest wielka!”, „Libia jest wolna!”, „wszyscy jesteśmy Muammar Kaddafi!”, hahaha!). Zestawienie uczestników wiecu poparcia dla Muammara Kaddafiego z marca 2011 roku (których były miliony) oraz uczestników wiecu poparcia dla nato-lalek z lutego 2012 roku (których niemal nie widać i prawie nie słychać) jest doniosłe, znamienne.

W związku z możliwością wybuchu powstania, Narodowa Rada Tymczasowa, w tym przewodniczący Mustapha Abdul Jalil, wpadła w stan histerii, niepewności, paniki. Ogłosiła alarm, alert, mobilizację oddziałów militarnych / paramilitarnych na terenie kraju. Oświadczyła, że istnieje groźba zaburzeń, zakłóceń, zamieszek w państwie. Oznajmiła, że w celu zapewnienia ładu, porządku ustanowione zostaną punkty kontrolne, nadzorcze na terenie kraju. Zdecydowanie napiętnowała i potępiła wszelkie próby i starania destabilizacji i dezorganizacji.

Mustapha Abdul Jalil postanowił pozbyć się ambasadora Nigru ze względu na odmowę ekstradycji przez rząd – władze Nigru Saadiego Kaddafiego, co odbyło się z zastosowaniem przemocy (krzyczenie, wypędzanie, znieważanie). Infiltracja szeregów klientów-sługusów rodem z nato-zachód wskazuje na ewentualność, potencjalność zamachu na Saadiego Kaddafiego. Podobno zleceniodawcy i wykonawcy określili i ustalili program-plan zamachu.

Mustapha Abdul Jalil powiedział bzdury, najpierw, że Saifa Al Islama nie będzie można przenieść do stolicy ze względu na braki konstrukcyjne więzienia (brak podłogi?, brak sufitu?), potem, że Saifa Al Islama będzie można przenieść do Trypolisu ze względu na budowę w tym celu specjalnego więzienia (stać na marnotrawstwo?, niegospodarność?, rozrzutność?). A wiadomo kiedy i gdzie można spotkać się z Saifem?

Mustapha Abdul Jalil postanowił przyznać się do impotencji (bezsilności – niemocy w sensie politycznym). Biadoli, że członkowie Narodowej Rady Tymczasowej nie panują nad milicjami, plemionami, wojskami, które nie złożyły broni i nie uznają kierownictwa Narodowej Rady Tymczasowej. Lamentuje, że trwają potyczki, starcia, utarczki (zajadłe, zagorzałe, zażarte) między anty-Kaddafi i pro-Kaddafi. Stęka, że lojaliści Kaddafiego utworzyli swoje oddziały militarne / paramilitarne. Stęka, że rebelianci utworzyli swoje oddziały militarne / paramilitarne. Kwęka, że lojaliści Kaddafiego przeniknęli do rebeliantów, rebelianci przeniknęli do lojalistów Kaddafiego, powiązani i związani utworzyli własne oddziały militarne / paramilitarne. Narzeka, że lojaliści Kaddafiego stwarzają niebezpieczeństwo, zagrożenie, a przezwyciężenie reżimu Kaddafiego zabierze lata. Utyskuje, że popełnił wraz z druhami, kamratami, kompanami mnóstwo błędów. Skarży się, że nie powodzi się jak na razie w kwestii badania, dochodzenia, śledzenia występków i zbrodni Kaddafiego. Żali się, że nie wiedzie się jak na razie w kwestii tworzenia agend, instytucji, organów, zajmujących się ściganiem przestępców i wymierzaniem sprawiedliwości.

Źródło:

http://libyasos.blogspot.com/2012/02/17-february-2012-reuters-flags-and-hope.html
http://libyasos.blogspot.com/2012/02/racist-mistreatment-of-ambassador-from.html
http://www.reuters.com/article/2012/02/12/us-libya-jalil-idUSTRE81B0G720120212
http://www.hurriyetdailynews.com/libya-ruler-admits impotency.aspx?pageID=238&nid=14366&NewsCatID=352

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.