Strona główna > Zdrowie > Leki na receptę zabijają co roku 100 000 ludzi w USA

Leki na receptę zabijają co roku 100 000 ludzi w USA

Dr med. Peter Gotzsche, współzałożyciel Cochrane Collaboration (najważniejszy na świecie organ oceny dowodów medycznych), przygotowuje obecnie publikację mającą być ostrzeżeniem przed zagrożeniami ze strony kilku leków farmaceutycznych.

a

Na podstawie swoich badań szacuje, że w samych Stanach Zjednoczonych umiera co roku 100 000 osób z powodu skutków ubocznych powodowanych przez prawidłowo zastosowane leki przepisywane na receptę, stwierdzając, iż „jest zadziwiające, że nikogo nie dziwi, że zabijamy lekami tak wielu naszych własnych obywateli”.

Profesor Gotzsche, szef duńskiego Centrum Nordic Cochrane, opublikował wiele artykułów, przekonując, że stosowanie leków przeciwdepresyjnych powoduje więcej szkód niż pożytku.

Niedawne badania, których jest współautorem, opublikowane w British Medical Journal (27.01.2016) wykazały, że firmy farmaceutyczne  nie ujawniają wszystkich wyników badań swoich leków z grupy SSRI (selective serotonin reuptake inhibitor – selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) i SNRI (serotonin norepinephrine reuptake inhibitor – inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny). Okazało się, że pełny zakres poważnych szkód został pominięty w sprawozdaniach z badań klinicznych.

Źródło: http://www.collective-evolution.com/2016/07/25/prescription-drugs-are-killing-us-meet-one-doctor-out-of-many-who-just-published-a-paper-about-it/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *