Strona główna > Zdrowie > Łatwy sposób na przedłużenie życia!

Łatwy sposób na przedłużenie życia!

Okazuje się, że aby żyć dłużej, nie potrzebna jest szczepionka „życia wiecznego” lub łykanie przez całe życie pigułek – trzeba tylko częściej szczerze się uśmiechać.

uśmiech
Jak mówią amerykańscy naukowcy, małe zmarszczki w kącikach oczu, które nazywamy mimicznymi i szeroki uśmiech świadczą o optymistycznym nastawieniu do życia, a takie podejście do życia znacznie poprawia zdrowie i przedłuża życie. Mówiąc prościej, szczęśliwi ludzie żyją dłużej.

I nie warto robić „naciągnięty”, „sztuczny” uśmiech – bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie dodasz sobie kolejnych lat życia. Chociaż w tej chwili naukowcy nie potrafią wyjaśnić przyczyny tego zjawiska, ale wierzą, że uśmiech świadczy o pozytywnym nastawieniu do życia.

W ostatnich latach w krajach, gdzie średnia długość życia była nie więcej niż 50-55 lat, teraz jest już 68 lat i powyżej. Choć eksperci twierdzą, że powodem tego jest rozwój medycyny oraz poprawa standardów życia, ale nie możemy całkowicie zaprzeczyć, że prawdziwy uśmiech ma pozytywny wpływ na długość życia!

Dlatego uśmiechaj się częściej, mniej się denerwuj i prowadź zdrowy i aktywny tryb życia, a będziesz żył nie tylko długo, ale i szczęśliwie!

Spacer – lekarstwo na stres

Spacer w parku poprawia zdolności umysłowe, a spacer w szybkim tempie – skuteczny sposób radzenia sobie ze stresem. Dlaczego tak się dzieje wytłumaczyli naukowcy na Uniwersytecie Princeton.

Przeprowadzili eksperyment na gryzoniach i udowodnili, że spacer w szybkim tempie, a także wolny jogging, prowadzą do powstawania nowych neuronów w hipokampie, które „uspokajają” komórki, znajdujące się w pobudzonym stanie. Hipokamp jest związany z reakcjami emocjonalnymi. Dzięki temu mija niepokój i ciało łatwiej radzi sobie ze stresem.

Ten sam mechanizm działa w ludzkim mózgu, twierdzi profesor Elizabeth Gould. Tak więc, aktywność fizyczna reorganizuje mózg.

Źródło: http://3rm.info/publications/54418-legkiy-sposob-prodlit-zhizn.html

Tłumaczenie: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *