Strona główna > NWO > Laotańskie dokumenty biometryczne wykona rosyjska firma

Laotańskie dokumenty biometryczne wykona rosyjska firma


Federalne Zespolone Przedsiębiorstwo Państwowe ” Goznak Rossiji ”  we współpracy z rosyjską firmą handlu zagranicznego „Mieżdunarodnaja kniga – ciennyje bumagi” zaprezentowało we wtorek w stolicy Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (LRL-D), mieście Vientian wyjątkowo innowacyjny program emisji i obiegu biometrycznych paszportów zagranicznych dla obywateli Laosu. Program został całkowicie opracowany w Rosji.

a3

Prezentacja odbyła się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej przy udziale pierwszego zastępcy ministra spraw zagranicznych Laosu, Salemsa Kommasita, ambasadora Federacji Rosyjskiej w Laosie, Michaiła Baranowa, Dyrektora Departamentu Technologii Informatycznych i Łączności rządu Federacji Rosyjskiej, Władisława Fiedułowa, i innych oficjalnych osób z Federacji Rosyjskiej i Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

a22

„System emisji i wymiany paszportów biometrycznych, stworzony przez rosyjskich programistów, jest analogiczny do podobnych rosyjskich systemów, które u nas działają w różnych dziedzinach gdzie wymagalny jest wysoki stopień ochrony dokumentów i informacji” – powiedział agencji „RIA Novosti” dyrektor generalny FGUP ” Goznak Rossiji „, Arkadij Traczuk, który prezentował program w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Laosu.

„Tutaj właśnie jest to interesujące z punktu widzenia systemu jako całości, że jest to pierwsza realizacja całkowicie rosyjskiego systemu poza granicami Federacji Rosyjskiej. Wcześniej braliśmy udział w tworzeniu podobnych systemów za granicą jedynie jako wykonawcy poszczególnych elementów” – dodał dyrektor generalny FGUP ” Goznak Rossiji „.

Fakt, że system rosyjski jest po raz pierwszy zastosowany właśnie w Laosie, nie jest zaskakujący ponieważ ” Goznak Rossiji ” i organizację handlu zagranicznego „Mieżkniga” wiążą z tym krajem już ponad 25-letnia, owocna współpraca. W przyszłości, powiedział Traczuk, stworzony dla Laosu system może być dobrą bazą do powtórzenia go w innych krajach.

Za: http://protivkart.org/news/8532-laos-biometricheskie-pasporta-dlya-lndr-budet-vypuskat-rossiyskaya-sistema.html

Data publikacji: 24.06.2016

Nadesłał Borys


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *