Strona główna > Polska > Kurpas: Polska ponad wszystko

Kurpas: Polska ponad wszystko

Polska może być tylko wtedy silnym państwem, gdy nasza gospodarka będzie mocna. Polska może być tylko wtedy silnym państwem, gdy nasza armia będzie dobrze wyposażona i liczna. Polska może być tylko wtedy silnym państwem, gdy rządzić Polską będzie partia reprezentująca interesy naszego narodu a nie interesy Berlina, Waszyngtonu, Brukseli, Moskwy czy Tel Awiwu. Prawo i Sprawiedliwość z pozoru spełnia wszystkie te wymagania. Niestety, pozory mylą. Partia Jarosława Kaczyńskiego pod płaszczykiem dbania o polską rodzinę (500+, mieszkanie +, itp.) kontynuuje dzieło zniszczenia, które dokonuje się przez ostatnie 26 lat tzw. demokracji.

a

Oddać wszystko, co polskie…

Wydawałoby się, że PiS chce zatrzymać wyprzedaż polskiego majątku narodowego. To przecież ta partia najgłośniej krzyczała przed wyborami o wyprzedawaniu polskiego przemysłu i bogactw naturalnych obcym przez rząd poprzedników. Niestety, wyprzedaż polskiego majątku narodowego trwa w najlepsze.

Co kilka tygodni kolejne zagraniczne koncerny węglowe informują o rozpoczęciu procedur dotyczących eksploatacji polskiego węgla. Sztandarowym przykładem jest australijska spółka Praire Maining Limited, która zamierza eksploatować złoża węgla kamiennego w Dębieńsku. Ostatnie raporty tej firmy mówią o odwiertach i świetnych wynikach badań węgla w tym złożu. Wyniki stwierdzają, że w złożu Dębieńsko zalega węgiel koksowy o bardzo dobrych parametrach jakościowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kilkanaście lat temu rząd Jerzego Buzka zamknął kopalnię Dębieńsko z uwagi na…ogromne zanieczyszczenie węgla. Na zamknięcie tej kopalni, podobnie jak kilku innych, nacisk wywierał wtedy Bank Światowy (tak, ten z którym związany był Ryszard Petru – szef Nowoczesnej). Jeszcze dziwniejsze jest to, że w Zarządzie firmy PD Co (polski oddział Praire Maining) zasiada Artur Kluczny, dobry znajomy Jarosława Kaczyńskiego, dyrektor jego sekretariatu w latach 2005-2007. Firma Pana Klucznego zamierza także wybudować kopalnię Jak Karski w sąsiedztwie kopalni Bogdanka, przy okazji posiada kilka koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złoż w tym rejonie, co stawia kopalnię Bogdanka przed widma zamknięcia za kilka lat, gdyż Lubelskie Zagłębie Węglowe zostało już w dużej mierze przejęte przez obcych.

W tej chwili likwidowana jest kopalnia Krupiński w Suszcu. Kopalnia, na którą wydał wyrok Jarosław Kaczyński i rząd Prawa i Sprawiedliwości. Kopalnia z koncesją do 2030 roku, kopalnia z ponad 70 milionami zasobów węgla koksującego typu 35, kopalnia z najnowocześniejszą przeróbką węgla w całej JSW…Mimo, że kopalnia jest likwidowana, to w ostatnim czasie rozjechano ściany i wydrążono kilometry strategicznych wyrobisk, na powierzchni remontowano biura, łaźnie, budowano stację wentylatorów…Komu rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje za pieniądze polskiego podatnika kopalnię, która dla potencjalnego inwestora będzie żyłą złota? Nie jest tajemnicą, że sąsiednie złoża zostały przejęte przez niemiecką firmę…

System likwidacji kopalni Krupiński jest identyczny jak m.in. zamykanie Huty Szkła w Orzeszu za poprzednich rządów partii Jarosława Kaczyńskiego. Najpierw księgowe doprowadzenie do nierentowności, potem syndyk masy upadłościowej, w końcu pojawia się inwestor z USA, który za złotówkę przejmuje cały majątek i Huta Szkła w Orzeszu przynosi miliony dolarów zysku. Niestety, nie Polakom, Polacy tam tylko mają pracować jako tania siła robocza. Swoją drogą, ja wtedy byłem radnym w Orzeszu i doskonale pamiętam naciski, by specjalną uchwałą Rady Miasta ustanowić dla Huty Szkła Strefę Ekonomiczną, dzięki której Amerykanie dostali zwolnienia i ulgi podatkowe. Na sesji Rady Miasta razem z radnym Unii Polityki Realnej chcieliśmy wprowadzić podobne ulgi dla lokalnych przedsiębiorców…Niestety, było to niemożliwe…Dlaczego, gdy Huta była w polskich rękach, nikt jej zwolnień ani ulg nie dawał, tego nikt mi po dziś dzień nie wyjaśnił…

Kilka dni temu sprzedano Stocznie Szczecińską Funduszowi Inwestycyjnemu Mars. Minister Żeglugi w rządzie PiS odtrąbił sukces. Czy sprzedanie za 100 milionów złotych stoczni szemranamu kapitałowi to jest sukces? Może taki sam sukces, jaki odtrąbił Antoni Macierewicz (a za nim wszystkie służalcze media) o tym, że my sami sobie teraz będziemy produkować śmigłowce Caracal, bo będziemy je robić w Mielcu i Świdniku…Tylko zapomniał, że jeden zakład sam rząd Prawa i Sprawiedliwości sprzedał Amerykanom w czasie ich rządów w latach 2005-07 a drugi zakład sprzedał Niemcom i Francuzom rząd PO-PSL…A naród dalej myśli, że to polskie zakłady, bo przecież są w Polsce i mają polskie nazwy.

Amerykańska armia w Polsce…

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił wielki sukces z obecności obcych wojsk nad Wisłą. Rzekomo stacjonowanie kilku tysięcy amerykańskich żołnierzy ma dowodzić, że Stany są naszym sojusznikiem i traktują nas poważnie. Pierwsze myśl, jaka mi się nasuwa, to pytanie: Gdzie są wizy dla Polaków. Drugie pytanie: Dlaczego nasz sojusznik nie wspiera polskiego przemysłu zbrojeniowego czy to finansowo czy udostępniając część swoich technologii? Ano dlatego, że Polska nie jest żadnym sojusznikiem Stanów, tylko klientem, a raczej sługusem. Śmigłowce blackhawk, owszem, będą ponoć produkować w Polsce…ale zakłady w Świdniku i Mielcu nie są wcale polskie. Zresztą, dla średnio inteligentnej osoby jasnym przekazem jest fakt, że Amerykanie są rozlokowani wzdłuż naszej zachodniej granicy, a nie wschodniej…To kogo oni rzekomo chronią, Polske przed Rosją, czy może Niemców?

Historia uczy, że amerykańska armia stacjonuje tylko po to, by wywołać niepokoje i wojnę. Znamy to i nie chcemy ich tutaj. Jeśli skojarzymy jeszcze fakt, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zniweczył wysiłek Chin, by pod Łodzią zbudować kolejowe centrum przeładunkowe, bo zagraża to interesom Waszyngtonu, wyłania nam się antypolski obraz Prawa i Sprawiedliwości, obraz partii otwarcie kolaborującej z Ameryką, partii, która pod płaszczykiem pomocy socjalnej, tak naprawdę działa na szkodę Polski.

Naród ponad wszystko!

Partia, która dba o interes narodu nie powinna nigdy patrzeć na interes innych państw. Niestety, mimo iż politycy Prawa i Sprawiedliwości bardzo często udają, że zależy im na narodzie, ich rzeczywiste działania są zaprzeczeniem ich narodowych pobudek. Partia, która dba o dobro narodu nigdy nie pozwoliłaby na to, by przyjąć umowę CETA czy TTIP. Partia, która dba o naród, jak najszybciej chciałaby chronic bogactwa naturalne Polaków. Partia, która dba o naród, nigdy nie pozwoliłaby na to, by zagraniczne korporacje miały lepieć niż nasi rodzimi przedsiębiorcy.

Co obserwujemy pod rządami Prawa i Sprawiedliwości? Polskie bogactwa naturalne są oddawane w obce ręce a rząd PiSu zamyka kolejne kopalnie, twierdząc, że są trwale nierentowne. Z drugiej strony zagraniczne firmy zdobywają koncesję na poszukiwanie lub eksploatację tego samego węgla kamiennego. Prawo i Sprawiedliwość przyznaje ulgi dla amerykańskich firm działających w Polsce i jednocześnie nie obniża podatków dla polskich przedsiębiorców. Prawo i Sprawiedliwość zamiast budować siłę polskiej armii woli sprowadzać do Polski amerykańskich żołnierzy.

Partia Jarosława Kaczyńskiego zamiast budować Wielką Polskę, buduje Polskę podległą interesom Ameryki. Dopóki Polacy nie zrozumieją, że jedyną alternatywą na lepsze jutro są narodowcy (tzn. kto? Red. W-P), dopóty będziemy wasalem zachodnich mocarstw, które oddają nasz los w chwili zagrożenia za psi grosz. Tak jak to miało już wielokrotnie miejsce w przyszłości.

Gdyby rząd PiS chciał budować lepsze jutro dla Polski i Polaków to wspierałby polskie firmy, chronił polskie zasoby naturalne, wprowadzał ulgi podatkowe dla Polaków a nie obcych, budowałby siłę polskiej gospodarki na sile polskiego przemysłu i sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zamiast tego oni wspierają – tak ja poprzednicy – zagraniczne koncerny. Gdyby rząd PiS chciał bronić Polaków, to zbroiłby naszą armię.

Gdyby politycy Prawa i Sprawiedliwości marzyli o Wielkiej Polsce, o Polsce, w której możemy godnie żyć i spełniać swoje marzenia, nie bylibyśmy wasalami interesów Waszyngtonu i Tel Awiwu. A niestety, Prawo i Sprawiedliwość zrobiło nas wasali tych dwu stolic. Platforma nie była lepsza, bo robiła z nas wasali Berlina i Moskwy. Polacy muszą wreszcie zrozumieć, że można wybrać inaczej…

Adam Kurpas, Ruch Narodowy

Źródło: http://www.dzienniknarodowy.pl/5150/kurpas-polska-ponad-wszystko/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *