Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Ktoś zostawił mydło w żydowskiej synagodze na Węgrzech

Ktoś zostawił mydło w żydowskiej synagodze na Węgrzech

Armia Szechtera znalazła straszliwy przypadek i zarazem „dowód” na węgierski antysemityzm i ksenofobie. Przypomnijmy, że pogardliwym określeniem „mydło” żydzi ze Stanów Zjednoczonych nazywają żydów z Europy środkowej i wschodniej, o czym wspominał zamordowany przez Mossad żyd, Jack Bernstein, w swej książce pt: „Pożegnanie z Izraelem, cierniem Bliskiego Wschodu”. Niewykluczone zatem, że prowokacji dokonali sami koczownicy, co leży w ich stylu i psychopatycznej naturze, i o czym armia szechterowskich propagandystów nie raczy wspomnieć. Info z żydomedium. A303

Nieznana osoba pozostawiła mydło dla dzieci w ogrodzeniu synagogi w węgierskim Szeged. – Od 10 lat nie wydarzyło się w mieście nic tak szokującego i skandalicznego – komentuje András Lednitzky, przewodniczący lokalnej gminy żydowskiej. Policja poszukuje sprawcy.

Mydło dla dzieci pozostawione w ogrodzeniu zostało zauważone przez grupę turystów, którzy natychmiast zgłosili sprawę przewodnikowi, a ten powiadomił policję – donosi portal Delmagyar.hu. – To czytelne nawiązanie do obozu zagłady w Auschwitz – uważa András Lednitzky, przewodniczący lokalnej gminy żydowskiej. Dodaje, że w Szeged zdarzały się przypadki malowania gwiazd Dawida czy swastyk na murach, ale mimo to dotąd uważał miasto za tolerancyjne. – Ten incydent może wywołać strach w lokalnej społeczności żydowskiej – podsumowuje.

Nie wiadomo, kiedy pozostawiono mydło, kiedy sprawa została zgłoszona na policję, ani ile kostek mydła zostawił sprawca. Węgierska policja dla dobra śledztwa odmawia komentarza w tej sprawie. Węgierskie prawo przewiduje karę za czyny, które są jawnie wymierzone w członków danej społeczności i mają na celu wzbudzenie w nich strachu lub paniki.

Za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14652512,Ktos_zostawil_mydlo_w_wegierskiej_synagodze___Szok.html

Podziękowania dla Nyndro za podrzucenie materiału.

mydło wiadomości polska świat
Straszliwe, antysemickie, narzędzie zbrodni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.