Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Która okupacja była gorsza ?

Która okupacja była gorsza ?

Szerokim echem odbiło się w mediach stwierdzenie Włodzimierza Czarzastego, że armia czerwona wyzwoliła Polskę. Duża część Polaków podziela to zdanie, a inni uważają, że to nie było wyzwolenie, ale podbój.

I jedni i drudzy mają rację – bo dla jednych było to wyzwolenie, a dla innych podbój.

       Uważam, że sowiecka okupacja była gorsza niż niemiecka, bo sowiecka skutkowała tym, że do dziś żyją ludzie, dla których ta okupacja była wyzwoleniem – bo oni stanęli po stronie wroga.

       Okupacja niemiecka w czasie II wojny światowej, oraz PRL do śmierci Stalina, czyli okupacja sowiecka, w zasadzie pod względem zniszczeń, terroru i morderstw na ludności polskiej niczym się jakościowo nie różniły. Różnice były tylko ilościowe. Ale najważniejsza różnica, to stopień kolaboracji z wrogiem.

       Był terror, morderstwa i grabież w obu okupacjach. Terror niemiecki zamordował więcej, ale nie złamał ducha narodu, a może nawet go zwiększył, a terror sowiecki wymordował mniej, ale za to zniszczył morale. Terror sowiecki był gorszy, mimo, że mniej wymordował, bo był skuteczny, zadziałał, stopień kolaboracji zwiększył się drastycznie – Polacy sami nawzajem się mordowali w imię sowieckiej ideologii.

       Destrukcyjne skutki okupacji sowieckiej trwają do dziś. Z Niemcami nie przegraliśmy, bo nie staliśmy się nazistami, a z sowietami przegraliśmy, bo wielu z nas zostało komunistami, socjalistami, socjaldemokratami.

       Okupacja niemiecka skutkowała tym, że pewien duży odsetek Polaków poległ w wyniku ludobójstwa. Okupacja sowiecka polegała na tym, że pewien mniejszy odsetek Polaków został wymordowany, co tak zastraszyło większy odsetek, że się przyłączyli do wroga. Moim zdaniem druga sytuacja jest gorsza, bardziej destrukcyjna dla narodu.

       Gdy walczymy z kanibalami, to z dwojga złego lepiej zostać zjedzonym, niż przejść na stronę wroga i zjeść własną rodzinę. W pierwszym przypadku przynajmniej duszę ocalimy.

       Niemniej utrata duszy to kwestia indywidualna – sowieccy kolaboranci ją stracili. Ale ważniejsze jest to, że straciliśmy cywilizację – na co dużo większy wpływ miała sowiecka okupacja niż niemiecka. Niemcy pozbawili wielu z nas życia i majątku, a sowieci oprócz trochę mniejszych ilościowo mordów i trochę większych ilościowo kradzieży, zniszczyli nam jeszcze cywilizację, której dziś bardzo brakuje.

       Te zniszczone przez sowietów cywilizacyjne wartości to: chrześcijańska moralność, wolność osobista, gospodarcza i religijna, własność prywatna, kapitalizm, indywidualizm, organiczna wspólnotowość, samorządność, subsydiarność, tolerancja, braterstwo, równość wobec prawa, samodzielność i niezależność ekonomiczna obywateli, świadomość obywatelska, solidarność, sprawiedliwość, podmiotowość człowieka, dualizm prawa, zdolność społeczności do samoorganizacji, do oddolnego działania, do pracy organicznej etc…

       Wszystkie te pozytywne wartości sowieci i ich kolaboranci, których spadkobiercami jest dzisiejsza lewica, zastąpili socjalizmem, stalinizmem, etatyzmem, marksizmem, totalizmem, kolektywizmem i statolatrią. I to trwa do dziś. Podbój okazał się skuteczny. Dlatego dziś lewicowcy mogą mówić o wyzwoleniu – było to wyzwolenie komunizmu.

Grzegorz GPS Świderski

  1. Notki powiązane:

Za: http://gps65.neon24.pl/post/151876,ktora-okupacja-byla-gorsza

2.12.2019

2 thoughts on “Która okupacja była gorsza ?

  1. Sarkazm-oczywiście ,że okupacja niemiecka była dużo lepsza od okupacji ZSRR……bo niemcy zamordowali 10 milionów polaków, a ZSRR ok.7tys.polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.