Strona główna > Świat > Kto tu właściwie jest terrorystą ???

Kto tu właściwie jest terrorystą ???

Wczoraj [2.01.2020] wojsko amerykańskie na osobisty rozkaz prezydenta USA, Donalda Trumpa zabiło na lotnisku w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmani, dowódcę elitarnej jednostki Al-Kud. W zamachu zginęło 8 osób w tym także dowódca irackiej milicji {TUTAJ}. Dowiadujemy się {TUTAJ}, że:

“Rozkaz zabicia Sulejmaniego wydał prezydent USA Donald Trump. Sulejmani i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w czwartek późnym wieczorem zabici w Bagdadzie w ostrzale rakietowym sił USA. Według niektórych źródeł ataku dokonano z pokładu śmigłowców wojskowych. Zginęło łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Amerykańskie wojsko zabiło Sulejmaniego na polecenie prezydenta USA Donalda Trumpa.”.

Nic na to nie poradzę, ale akcja Trumpa miała wszystkie cechy ataku terrorystycznego. Prezydent USA zapisał się w ten sposób w szeregi tych, których jakoby zwalczał. Powody tego nie są jasne. Cała sprawa zaczęła się od ataku na amerykańską bazę w Iraku. Zginął w nim Amerykanin, cywilny pracownik wojska. W odwecie siły amerykańskie ostrzelały tamtejszą bazę Hezbollahu zabijając 25 szyitów. To spowodowało zamieszki przed ambasadą USA w Bagdadzie. Przez dwa dni szyickie bojówki próbowały zdobyć budynek ambasady, ale się im to nie udało. Dwa dni temu zrezygnowali i sytuacja się uspokoiła. Wtedy właśnie Trump kazał zabić Sulejmaniego. Naraził tym życie wszystkich Amerykanów w całym regionie Bliskiego Wschodu.:

“Esmail Gani, dotychczasowy zastępca zabitego przez siły USA generała Kasema Sulejmaniego, został mianowany przez Najwyższego Przywódcę Iranu ajatollaha Alego Chameneia nowym dowódcą elitarnej jednostki Al-Kuds – podały lokalne media. (…)
Associated Press podkreśla, że śmierć Sulejmaniego i al-Muhandisa może okazać się punktem zwrotnym w sytuacji na Bliskim Wschodzie i bez wątpienia spotka się ostrym odwetem ze strony Iranu i sił przez niego popieranych przeciwko interesom amerykańskim i izraelskim.” {TUTAJ}.

Mnie osobiście przeraża nieodpowiedzialność Trumpa w sprawach Bliskiego Wschodu. Porusza on się tam jak słoń w składzie porcelany. Tak samo było wtedy, gdy zezwolił on Turcji na inwazję Syrii. W końcu to Putin powstrzymał Turków, umacniając swoje wpływy. W Iraku Muktada as-Sadr ogłosił reaktywację Armii Mahdiego – 60 tysięcznego szyickiego ugrupowania zbrojnego [to z nimi walczyli swego czasu Polacy w Karbali].

Za: https://www.ekspedyt.org/2020/01/03/kto-tu-wlasciwie-jest-terrorysta/

3.01.2020

3 thoughts on “Kto tu właściwie jest terrorystą ???

  1. żydzi i amerykanie to najwięksi terroryści na świecie,których celem jest wprowadzenie globalnego totalitaryzmu na ich zasadach. Niedowiarki ockną się dopiero,jak zostaną zaczipowani,ale wtedy będzie za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.