Strona główna > Bez kategorii > Kto stoi za środowiskiem Frondy, Terlikowskim, Telukiem i NCZ?

Kto stoi za środowiskiem Frondy, Terlikowskim, Telukiem i NCZ?

Źródło: http://circ.nowyekran.pl/post/82725,kto-stoi-za-srodowiskiem-frondy-terlikowskim-telukiem-i-ncz

Data publikacji: 12.12.2012

wąż

 

Co jest do jasnej cholery? Ma być jedność na prawicy marszowej i słusznie, ale pytam jaka jedność? Czy znów wpadniemy do dobrze nam znanej koleiny, której nitki idą to tej samej masonerii co zawsze?

Dziś dostałam ze strony charyzmatycy.pl taki spam;

 

Charyzmatycy.pl <[email protected]>

Akademia Liderów Opinii

Akademia Liderów Opinii – projekt edukacyjny, jakiego w Polsce nie było!

Gliwicki Klub Frondy i Instytut Globalizacji prowadzą dwusemestralny kurs, który ma wykreować osoby będące przyszłymi liderami opinii publicznej. Osoby te przygotowujemy do działań publicznych, na wszystkich możliwych stanowiskach: w mediach, organizacjach społecznych, w samorządzie, sejmie, na uczelniach i na ambonie. Uzupełniamy wykształcenie studentów, maturzystów, księży, działaczy społecznych. Dajemy im mocne podstawy filozoficzne, etyczne, religijne, ekonomiczne, historyczne. Pragniemy, aby oni prawdziwie miłowali Kościół i Ojczyznę i walczyli dla ich dobra.
Staramy się zapraszać najlepszych wykładowców w Polsce.

Wszystkie zajęcia odbywają się w dwóch trybach: stacjonarnym – (wykłady odbywają się co tydzień w Gliwicach), oraz zaocznym. Wszyscy studenci mają dostęp do nowoczesnej platformy e-learningowej, gdzie oprócz nagranych wykładów znajdują się polecane teksty, filmy, testy i literatura uzupełniająca. O idei projektu i naszych wykładowcach: tutaj; fronda.gliwice.pl/content.php5

Natomiast w tym artykule o aktualnych możliwościach zapisów, o nagrodach dla najlepszych i o promocji świątecznej.

Informacje o naszych wykładach i innych imprezach Gliwickiego Klubu Frondy, zapewnia nasz newsletter.

A oto nasze najbliższe wykłady:

13-12-2012 – Dr Cezary Mech „Demografia a ekonomia”

20-12-2012 – Dr Tomasz Teluk „Globalizacja”

03-01-2013 – Ks. dr Paweł Taras „Polska tożsamość narodowa”

10-01-2013 – Prof. Grzegorz Kucharczyk „Mity antykatolickie”

Odpowiedź na wszystkie pytania otrzymasz pisząc na [email protected]

Zapraszamy serdecznie do naszej Akademii wszystkich chętnych z całej Polski i świata.
Prosimy też o przesłanie tego maila znajomym.

pozdrawiam

Marek Waniewski

www.fronda.gliwice.pl
www.trydencka.gliwice.pl

—————————————————————————————————————————–

Moja odpowiedź;

Szanowni Państwo.

Dostałam z adresu ”charyzmatycy” informację, poniżej fragment;
”Akademia Liderów Opinii
Gliwicki Klub Frondy i Instytut Globalizacji prowadzą dwusemestralny kurs, który ma wykreować osoby będące przyszłymi liderami opinii publicznej. Osoby te przygotowujemy do działań publicznych, na wszystkich możliwych stanowiskach: w mediach, organizacjach społecznych, w samorządzie, sejmie, na uczelniach i na ambonie.”

Pomijam już fakt, że strona ”charyzmatycy” wysyła reklamę biznesową do ludzi, którzy w dobrej wierze udostępnili swoje adresy organizacji o profilu katolickim.. Ponieważ treść wzbudziła mój niepokój, zajrzałam na stronę Instytutu Globalizacji, szczególnie na Radę Naukową.
http://globalizacja.org/node/282

Już na pierwszy rzut oka widać, że Instytut to obca katolicyzmowi placówka ideologiczna, oparta głównie na filozofii Szkoły Frankfurckiej zakorzenionej w ontologicznych i antropologicznych błędach Lutra, z której wyszły takie prądy umysłowe, jak komunizm, nazizm, a potem liberalizm i socjalizm, a ostatnio groźny synkretyzm religijny, który z ekumenizmem nie ma niczego wspólnego. Filozofie te odrzuciły dogmatykę katolicką i posługuje się nimi masoneria światowa. Za tym przedsięwzięciem stoi wszystko, co Polsce obce i co chce nas podbić ideologicznie i ekonomicznie. Polska ma Szkołę Lubelską, która jest jedyną całościową i niesprzeczną wewnętrznie szkołą filozoficzną zgodną z dogmatyką Kościoła i nauką Chrystusa. Uczelnia gliwicka wprawdzie pcha na ”afisz” autorytet ks. prof. Guza, co nie zmienia faktu, że jej główna linia to podstarzały ideologiczny oksymoron i ww. synkretyzm za którym stoi konkretne, nie-bezinteresowne lobby.

Ze strony Instytutu;
”Instytut Globalizacji został założony w 10 maja 2006 r. w Gliwicach.
Fundatorami placówki są: Tomasz Teluk, ekspert ekonomiczny i publicysta oraz Tomasz Sommer, dziennikarz i wydawca. Placówka jest inicjatywą prywatną, jej utworzenie zostało sfinansowane z prywatnych oszczędności fundatorów.”
Ktoś w to wierzy? Wystarczy pogooglować wokół nazwisk, życiorysów, poglądów, powiązań i nagród by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ta działalność ma umocowanie w jasnej, czy ciemnej stronie rzeczywistości.

Fragment publikacji Dr. S.Krajskiego z cytatami Pana Teluka.
”Czy UPR jest formacją faszystowską?
Otworzyłem na XXXIV stronie nr 22 z 2004 r z dnia 26 maja czasopisma „Najwyższy Czas” i… oniemiałem. Przeczytałem powoli i uważnie znajdujący się tam tekst autorstwa Tomasza Teluka pt. „Faszyzm, rasizm, nacjonalizm” i zacząłem przecierać oczy ze zdumienia. Początkowo nie uwierzyłem…sobie i przeczytałem go jeszcze raz, szczególnie pierwszy akapit wytłuszczonym drukiem, który jest następujący: „Etatyzm, kolektywizm oraz ksenofobia – to postawy antagonistyczne wobec wolnościowych ideałów. Takie organizacje, jak Narodowe Odrodzenie Polski, Młodzież Wszechpolska, kontrkulturowy ruch skinheadów, a także Liga Polskich Rodzin, środowisko Radia Maryja, a także Samoobrona – nie kryją swoich sympatii wobec narodowego-socjalizmu, przy równoczesnej niechęci do kapitalizmu, wolnego rynku oraz liberalizmu”.
Śmieszne? Żałosne? Prymitywne? Nieodpowiedzialne? Niepoważne?”

Jestem zdumiona i oburzona, że tak szkodliwe i głupie ideologie i przedsięwzięcia biznesowe są reklamowane i legitymizowane przez takie środowista jak poniższe;
”Głównym organizatorem ALO jest Instytut Globalizacji oraz Gliwicki Klub Frondy.pl. Partnerami inicjatywy są m.in. Fronda.pl, Instytut im. Ks. P. Skargi, Radio eM, tygodnik Najwyższy Czas!, Gazeta Polska, Institute of World Politics, Institute of Economics Affairs, Atlas Foundation.”

. Umieszczam ten list na moim blogu, by przestrzec Polaków przed tą inicjatywą, która nie ma nic wspólnego z pluralizmem.
Pluralizm dotyczy różnic w szczegółach, nie pryncypiach i dogmatach. Jesteśmy państwem którego naród to w 90% ludzie ochrzczeni w KK, i odpowiadamy za nich.

W imieniu nieformalnego towarzystwa katolickich blogerów ”Legion św. Ekspedyta”.
Iza Rostworowska
Adres

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.