Strona główna > Świat > Kto chce wznowienia wojny w Syrii? Thierry Meyssan

Kto chce wznowienia wojny w Syrii? Thierry Meyssan

Siedem lat po rozpoczęciu wojny z Syrią toczonej przez zastępcze siły dżihadystów, zwolennicy jej zniszczenia chcą ją wznowić. A jeszcze doznali zdecydowanej klęski na miejscu, gdzie społeczeństwo, po chwilowym wahaniu, masowo postanowiło poprzeć Republikę. Próbę wznowienia wojny od początku można zrozumieć jedynie jeśli ewoluuje się jej cel.

Dzieci w Syrii potrzebują spokoju

Mała Hala (6 lat) została wybrana przez MI6 do ogłoszenia nowego ataku chemicznego obwiniającego syryjski „reżim” przeciwko cywilnej populacji w Idlib.

Utworzona w Waszyngtonie w styczniu 2018, za prezydentury Davida Satterfielda, „mała grupa” otrzymała zadanie wznowienia projektu Rumsfeld-Cebrowski – zniszczenia struktur państwowych na Bliskim Wschodzie generalnie, i Syrii konkretnie. Początkowo obejmowała Arabię Saudyjską, USA, Francję, Jordanię i W Brytanię (przy założeniu, że arabskie kraje członkowskie nie zostaną zniszczone w krótkim okresie).

Ten byt był tajemnicą w momencie jej powstania, ale stopniowo stawał się bardziej publiczny, kiedy dołączyły Niemcy i Egipt. Wydaje się, że było to to bardziej rozsądne, i teraz szuka się  honorowego wyjścia z kryzysu. Nawiązał kontakt z grupą Astana (Iran, Rosja i Turcja).

Ale Brytania wznowiła projekt przeciwko Syrii, przygotowując operację fałszywą flagę w Kafr Zita. W tym celu wysłano specjalistów z firmy Olive, i broń chemiczną przeniesiono do gubernatora w Idlib. Białe Hełmy porwali 44 dzieci, których MI6 zaplanowała poświęcić i zrzucić winę za ich mord na atak chemiczny Syryjskiej Armii Arabskiej na „rebeliantów”.

MI6 zorganizowała szerzenie tych fałszywych wiadomości wcześniej, poprzez zeznania fałszywego świadka – małego dziecka Hali (zdjęcie powyżej). Utworzyli konto na Twitterze w jej imieniu 29 lipca, i około 30 mediów natychmiast do niego dołączyło, czekając na sygnał (operacja „Eyes on Idlib” / Oczy na Idlib). Należą do nich:  BBC [1], Radio Free Europe/Radio Liberty [2], BuzzFeed i The Huffington Post [3] – te media świadomie uczestniczą w brytyjskiej propagandzie wojennej.

Jednocześnie Pentagon umieścił w Zatoce niszczyciel USS The Sullivans (DDG-68) z 56 pociskami samosterującymi na pokładzie, i bombowiec strategiczny B-1B z 24 pociskami AGM-158 JASSM w ich bazie lotniczej w Al-Udeid w Katarze.

Mimo że ustalono odpowiedzialność brytyjskiej premier Theresy May w kwestii działań MI6, nie wiemy kto nakazał zaangażowanie USA.

Zawsze wiosłując za Londynem, francuski prezydent Emmanuel Macron już wyszedł z pomysłem wznowienia wojny, wypowiadając się na spotkaniu jego ambasadorów w Paryżu. W ten sposób, z pogardą do narodu syryjskiego, który demokratycznie wybrał swojego prezydenta, zaproponował wybrać zamiast ich  – „Szanujmy suwerenność Syrii, ale naprawdę ją szanujmy, pozwalając narodowi wyrazić się i wcielić tę suwerenność” – zadeklarował.

Autorzy tego planu bardzo dobrze wiedzą, że już przegrali wojnę, jeśli spojrzymy na nią tylko z syryjskiego punktu widzenia. Ich nowy cel wydaje się iść jeszcze dalej. Ich intencją jest sprowokowanie konfliktu z Rosją – inaczej mówiąc, wojny która szybko stanie się globalna.

Syria i Rosja zareagowały ujawniając fakty. Następnie Rosja kontenerowcem Sparta-3 wysłała do Tartus sprzęt militarny. Moskwa wzmocniła też swoją obecność u wybrzeży Syrii (teraz 10 okrętów i 2 łodzie podwodne), planując ogromne manewry wojskowe, z udziałem 25 okrętów i około 30 samolotów.

Przerażony Departament Stanu USA właśnie wysłał ambasadora Jamesa Jeffreya by uspokoił kraje w regionie. Oczekuje się go w Izraelu, Jordanii i Turcji. Towarzyszy mu asystent Davida Satterfielda, płk Joel Rayburn z wywiadu wojskowego. Amerykańska delegacja ma zapewnić swoich wszystkich interlokutorów, że Waszyngton nie planuje zbombardowania Syrii pod fałszywym pretekstem.

Należycie odnotowano.

Jeśli gospodarze amerykańskiej delegacji będą mieć wystarczająco dużo odwagi, będą pytać o szczegóły asystenta sekretarza stanu ds. Bliskiego Wschodu, Davida Satterfielda, realizującego politykę George’a Busha Jr i Baracka Obamy, albo czy wprowadza nową politykę Donalda Trumpa? [4] Choć stanowisko Londynu jest wyraźnie anty-rosyjskie, i Białego Domu pro-USA, a co z tym Pentagonu?

Thierry Meyssan

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Przekład: Pete Kimberley

Źródło: Al-Watan (Syria)

_______________________

[1] BBC = brytyjskie media publiczne.

[2] Radio Free Europe/Radio Liberty = kanał publiczny zorganizowany przez CIA w czasie zimnej wojny i finansowany przez Kongres.

 [3] BuzzFeed i Huffington Post utworzone przez Jonaha Peretti. Obecnie popierają linię redakcyjną bardzo przeciwko Trumpowi i Rosji.

 [4] Prezydent Trump usiłuje doprowadzić do tego, by interesy jego kraju były w centrum amerykańskiej polityki. Jego dwaj poprzednicy, George Bush Jr. i Barack Obama, służyli ponadnarodowym finansom. Świadomie zniszczyli własną gospodarkę.

https://www.voltairenet.org/article202717.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *