Strona główna > Rosja > Ksienia Simonowa – Historia Kosowa piaskiem pisana

Ksienia Simonowa – Historia Kosowa piaskiem pisana

Dramat Serbów – nowa piaskowa historia którą stworzyła Ksienia Simonowa poświęcona jest serbskiemu Kosowo. Krymska artystka-malarka, mistrzyni piaskowej animacji, Ksienia Simonowa, przedstawiła swoją nową pracę. Jest ona poświęcona Serbii i Kosowo.

aa

Simonowa niedawno otworzyła swoją wystawę piaskowych obrazów w Belgradzie gdzie zaszczycona została audiencją u ministra kultury Serbii a teraz jej wystawa podróżuje po miastach Serbii i będzie wystawiona w największych galeriach i salach wystawienniczych dużych miast kraju.

Praca „Jurijew Dień – Kosowo” (Dzień Św. Jerzego Zwycięzcy – Kosowo) także jest częścią wystawy jako video-instalacja.

Ksienia Simonowa: „Udostępniam swoją nową pracę, która powstała pod natchnieniem ukochanej serbskiej pieśni „Dżurdżewdan” (Jurijew Dień) i dramatu Kosowa. Serbowie to wielki naród, kochany przez Boga, nieugięty, wszystko wybaczający i zawsze śpiewający.

Dla mnie jest to wielki honor, że uważam się za przyjaciółkę Serbii. Ten film jest częścią mojej wystawy w Serbii, która w tej chwili znajduje się w mieście Kragujevac.

Na podstawie: http://3rm.info/main/66691-drama-serbov-novaya-pesochnaya-istoriya-ksenii-simonovoy-posvyaschena-kosovo-video.html

Data publikacji: 18.03.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *