Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Kryzys euro to już śmiertelna katastrofa

Kryzys euro to już śmiertelna katastrofa

źródło: http://investmentwatchblog.com/saxo-bank-ceo-the-euro-crisis-has-turned-into-a-fatal-disaster-and-it-gets-worse-and-worse-every-day/

Członek zarządu Saxo Bank: kryzys euro zamienił się już w śmiertelną katastrofę, a codziennie robi się coraz gorzej

przygotował: Pluszowy Miś

„W swoim przemówieniu inauguracyjnym w tym tygodniu podczas debaty FXDebates w Londynie, Lars Seier Christensen, współzałożyciel i członek zarządu Saxo Bank, powiedział że euro-kryzys zamienił się w śmiertelną katastrofę z ogromnymi konsekwencjami dla swych członków”.

http://www.tradingfloor.com/posts/euro-crisis-turned-fatal-disaster-1972962783

Jeden z szefów Saxo Bank na temat „pola minowego strefy euro”: „Ten kryzys nie minie

Niall Ferguson ostatnio zauważył , „[Europa] jest politycznym eksperymentem, w którym coś poszło nie tak. Eksperyment miał sprawdzić, czy Europejczycy mogą zostać zmuszeni do wejścia w jeszcze ściślejszy rodzaj unii – wbrew swej woli – z użyciem środków ekonomicznych, ponieważ środki polityczne zawiodły, a ich repertuar się wyczerpał”.

W tym krótkim klipie (link na dole – przypis), Lars Seier Christensen, członek zarządu i współzałożyciel Saxo Bank, opowiada publiczności podczas FXDebates zorganizowanej przez Saxo w Londynie, że strefa euro w końcu się rozwali, gdy Bruksela zażąda jeszcze więcej władzy zwierzchniej od państw narodowych.

On ostrzega inwestorów, że Cypr był rzeczywiście tylko wzorem przyszłych „dofinansowań” oraz bezczelnej konfiskaty bogactw państw narodowych, przebranych w fałszywe szaty płatności środków z tytułu zasady solidarności, oraz że ten model może stać się powszechnie wykorzystany w celu pozyskania funduszy.

„Rządy Europy potrzebują pieniędzy, a sektor prywatny je ma. To jest takie proste. Bądź paranoikiem, patrz na teorie spiskowe i bardzo uważaj”, powiedział, ostrzegając inwestorów, że materac może być bezpieczniejszym miejscem wpłaty pieniędzy na weekend, niż ich własne konta bankowe. „Szczerze mówiąc, to jest kompletny bałagan. I ten szalony bałagan pogarsza się coraz bardziej z dnia na dzień„. Dodał również: „ktoś, kto ma racjonalny punkt widzenia świata teraz widzi wyraźnie, że współpraca walutowa jest historyczną pomyłką, jaka może doprowadzić do jeszcze bardziej fatalnych skutków dla Europy oraz konkurencyjności  kontynentu wobec reszty świata”.

Na tej stronie film z pełną wypowiedzią w tej sprawie:

http://video.saxobank.com/video/8118867/lars-seier-christensen-saxo-fxdebates

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.