Strona główna > Rosja > Krymscy żydzi osadzili Walcmana – Poroszenko

Krymscy żydzi osadzili Walcmana – Poroszenko

Komu świetnie żyje się na Rusi…Krymscy żydzi osadzili Walcmana – Poroszenko. Żydowskie organizacje Krymu kategorycznie odrzuciły oświadczenia prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenko, o nieprzestrzeganiu praw żydów na półwyspie krymskim, oświadczenia, które wygłosił on niedawno w parlamencie Ukrainy.

a1000

„Takie zarzuty są świadomie fałszywe i przedstawiają sobą niezręczną i beznadziejną próbę wypaczenia prawdziwego obrazu istniejącego pokoju międzyetnicznego i harmonii na rosyjskim Krymie. – mówi się w oświadczeniu przesłanym w piątek do agencji „Interfax-Rieligija”.

Dokument został podpisany przez Krymski Kongres Żydowski, Symferopolską Narodowo-Kulturalną Autonomię Żydowską, Jałtańską Narodowo-Kulturalną Autonomię Żydowską, Żydowską Gminę Symferopola, Symferopolską Gminę Judaizmu Ortodoksyjnego i lokalną organizację religijną postępowego judaizmu okręgu miejskiego Kerczu.

Autorzy oświadczenia piszą, że na Krymie mieszka ponad 170 narodowości, z których jedną, „i bardzo znaczącą”, są żydzi. I dalej, że na Krym, przez ten czas, z Ukrainy, przeprawiły się dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nie byli w stanie znieść politycznych prześladowań i prześladowań z powodów etnicznych.

„O jakim antysemityzmie może mówić Poroszenko jeżeli dzisiaj na Krymie otrzymujemy pełne wsparcie dla naszej kultury, tradycji, świąt a szereg kluczowych stanowisk w strukturach władzy zajmują żydzi! Żydom zwraca się historyczne budynki, rekonstruuje się zabytki i pomniki. Przedstawiciele władz republiki razem z nami zapalają chanukalne świece. Tego wszystkiego pan Poroszenko, w zaczadzeniu wojną informacyjną, widzieć nie chce” – mówi się w oświadczeniu.

Za: http://3rm.info/main/60802-komu-na-rusi-zhit-horosho-krymskie-evrei-osadili-poroshenko.html

Publikacja: 25/12.2015

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.