Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Krwawe ślady ISIS wychodzą z terytorium NATO

Krwawe ślady ISIS wychodzą z terytorium NATO

17.12.2014 (Tony Cartalucci – NEO) – Ostatnio poinformowano, że Deutsche Welle (DW) prześledziło setki ciężarówek dziennie przewożących miliardy dolarów dostaw do Syrii i bezpośrednio do tzw. „Państwa Islamskiego” (ISIS).

a

Turcja, członek NATO od 1952, odgrywa kluczową rolę w destabilizacji i niszczeniu sąsiedniej Syrii. Od 2011 Turcja zezwala na wykorzystanie swojego terytorium jako tranzytu i bazy dla sekciarskich terrorystów przybywających z całego świata do Syrii, co można nazwać de facto inwazją NATO przez pełnomocnika.

W 2011, kiedy skończył się konflikt libijski na korzyść NATO, terroryści których ona uzbroiła i zapewniła schronienie w Afryce północnej zostali szybko przetransportowani do Turcji, skąd prześlizgnęli się do Syrii by zaangażować syryjski rząd i wojsko. Od tego czasu niezliczona liczba terrorystów wykorzystywała nie tylko Turcję jako bazę, ale także Liban i Jordanię.

Poza dosłownymi terrorystami przechowywanymi na terytorium NATO, agencje bezpieczeństwa członków NATO, w tym USA i UK, były aktywne wzdłuż granicy turecko-syryjskiej zbrojąc, finansując i wyposażając tych których nazywały „umiarkowanymi rebeliantami”. Ci umiarkowani rebelianci ostatnio okazali się być członkami zorganizowanymi pod al.-kaidą i ISIS.

Raport DW nie implikuje tylko Turcji w udzielanie pomocy ISIS, ale demaskuje to, że linie dostaw dla ISIS prowadzą z samego NATO – inaczej mówiąc, ISIS to twór i agent NATO.

a

Przeciwnie do zachodniej propagandy, al.-kaidę celowo zorganizowały i kierowały Ameryka, Arabia Saudyjska i Izrael do zaangażowania w konfrontacji regionalnej w Iranie i jego silnym obszarze wpływów. Została zdemaskowana przez laureata Nagrody Pulitzera Seymoura Hersha w artykule z 2007 „Przekierowanie: czy nowa polityka naszego rządu pomaga naszym wrogom w wojnie z terroryzmem?” [The Redirection: Is the Administration’s new policy benefiting our enemies in the war on terrorism?], który wyraźnie stwierdza:

W celu osłabienia Iranu, który jest w większości szyicki, rząd Busha postanowił zrekonfigurować swoje priorytety na Bliskim Wschodzie. W Libanie rząd współpracował z rządem Arabii Saudyjskiej, która jest sunnicka, w tajnych operacjach zamierzających osłabić Hezbollah, szyicką organizację wspieraną przez Iran. Ameryka uczestniczyła także w tajnych operacjach, których celem jest Iran i jego sojusznik Syria. Produkt uboczny tych operacji wspierał sunnickich ekstremistów, którzy są zwolennikami bojowniczej wizji islamu i są wrogie wobec Ameryki i sympatyzują z al.-kaidą.

Wyraźnie ISIS jest dosłownym spełnieniem ostrzeżenia Hersha z 2007.

I choć wielu może kwestionować to co wydarzyło się w między 2007 i obecną działalnością ISIS, ci dokumentujący toczący się konflikt w Syrii od 1022 zauważyli znaczne i stałe sponsorowanie przez państwo wojowników walczących w konflikcie syryjskim, z których wielu teraz działa pod sztandarem ISIS.

a

Nagłówki z ostatnich lat takie jak „CIA pomaga w dostawach broni dla syryjskiej opozycji” [CIA Said to Aid in Steering Arms to Syrian Opposition], „Pierwsi syryjscy rebelianci uzbrojeni i wyszkoleni przez CIA ‚w drodze na pole bitwy'” [First Syria rebels armed and trained by CIA ‚on way to battlefield’], „Zwiększają się dostawy broni dla syryjskich rebeliantów, przy pomocy CIA” [Arms Airlift to Syria Rebels Expands, With Aid From C.I.A.] i „Funkcjonariusz: finansowana przez CIA broń zaczyna docierać do syryjskich rebeliantów, rebelianci negują dostawy” [Official says CIA-funded weapons have begun to reach Syrian rebels; rebels deny receipt], ujawniają wzrastające wsparcie zachodu, zmniejszając dystans między spiskiem ujawnionym przez Hersha w 2007 i obecną lawiną dostaw dla ISIS z terytorium NATO.

Jasne jest to, że zagrożenie ISIS było cały czas NATO, kulminacją spisku trwającą przez co najmniej dwie prezydenckie administracje, i skutkujące konfliktem regionalnym cechującym się jednym z najstraszniejszych barbaryzmów udokumentowanych w nowoczesnej historii.

(Zobacz zdjęcia z rzezi dokonywanej przez ISIS: http://gloria.tv/media/K9ZrQhDEWtS)

Skoro NATO bezpośrednio podsyca zagrożenie ISIS, nie da się podjąć żadnych prób zniszczenia ISIS ani w Syrii, ani w Iraku, bez wcześniejszego odcięcia linii dostaw prowadzących z terytorium NATO. Wyraźnie Ameryka, NATO czy regionalni partnerzy tacy jak Izrael, Katar czy Arabia Saudyjska nie mają żadnego takiego zamiaru. Jak wykazał raport DW, Kurdowie działający po obu stronach granicy turecko-syryjskiej próbują odciąć przepływ dostaw prowadzących z terytorium NATO.

Syryjska Armia Arabska, irańskie siły wspierające bojowników walczących z ISIS na terytorium Syrii, i sojusznicy w obu krajach, muszą nalegać by uchwalono ostre restrykcje w celu zabezpieczenia granicy i dostaw dla ISIS. Jasno sformułowana rezolucja, zawetowana przez takich jak USA i wspólników NATO, dalej ujawnią prawdziwy charakter ISIS i mizantropijny program zachodu którego jest przejawem.

Jeśli zachód podda się i rezolucja przejdzie, to można będzie podjąć kolejne kroki w kierunku zbrojenia i wspierania rządów syryjskiego i irańskiego i ich różnych sojuszników w zabezpieczeniu granicy turecko-syryjskiej. Wtedy będzie mogła się zakończyć wojna przez pełnomocnika zorganizowana i prowadzona przez zachód która od lat pochłania region.

Źródło: http://landdestroyer.blogspot.co.uk/2014/12/isis-bloody-footprints-lead-from-nato.html

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *