Strona główna > Rosja > Krok od katastrofy. Czy będzie III Wojna Światowa ?

Krok od katastrofy. Czy będzie III Wojna Światowa ?

Kiedyś, w najstraszniejszym śnie, ludność estońskiej Narwy, która składa się z 80% Rosjan, nie mogła wyobrazić sobie parady z udziałem wojsk NATO. Ale niedawno dla uczczenia Dnia Niepodległości Estonii, przez miasto przeszli żołnierze i pojazdy USA i Wielkiej Brytanii.

a

Na południu Rosji rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe. Żołnierze i oficerowie będą rozwiązywać zadania taktyczne z użyciem przeciwlotniczych systemów rakietowych, będą odpierać ataki lotnictwa, neutralizować drony wyimaginowanego przeciwnika.

A w tym czasie, na niebie nad Irlandią, z powodu lotów rosyjskich bombowców, zmienione zostały trasy lotów cywilnych samolotów pasażerskich. Dziesiątki, jeżeli nie setki, takich doniesień. A to o tym jak natowskie myśliwce „pasły” nasz bombowiec u swoich granic.

A to o tym jak okręty USA weszły na Morze Czarne. A niedawno któryś z oficerów w Sztabie Rakietowych Wojsk Strategicznego Przeznaczenia przekazał, ponoć, przez media: „W każdej chwili gotowi jesteśmy nacisnąć na guzik – o ile będzie rozkaz Najwyższego…”.

Tak, wojskowi taką mają pracę. Ślepo wykonywać rozkazy, przeprowadzać ćwiczenia i szkolenia. Ale chce się wierzyć, ze w tej podwyższonej aktywności żadna ze stron nie przejdzie rozsądnych granic.

Przypomnijmy kryzys karaibski z 1962 roku, kiedy do katastrofy nuklearnej pozostał tylko krok. Broniąc swoich interesów i swoich granic nie powinniśmy zapominać o tym, że III Wojna Światowa będzie ostatnią wojną na Ziemi.

Za: http://www.aif.ru/politics/world/1463223

Data publikacji: 11.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *