Strona główna > Rosja > Na Kremlu – O współczesnym kulcie idoli i bezbożnych obyczajach obcoplemiennych

Na Kremlu – O współczesnym kulcie idoli i bezbożnych obyczajach obcoplemiennych

W Państwowym Pałacu Kremlowskim w dniu 21 grudnia odbyła się 15-ta, coroczna, uroczystość wręczenia nagrody Federacji Żydowskich Gmin Rosji (FJOR) „Skrzypek na dachu”. Gubernator regionu moskiewskiego, Andriej Worobjew, został laureatem nagrody w kategorii „regionalny zarządca”.

a22

Szef regionu otrzymał symboliczną figurkę skrzypka na dachu, wyrzeźbioną przez izraelskiego rzeźbiarza Franka Meislera, za pomoc w budowie największego w okręgu Podmoskowje żydowskiego, religijno-kulturalnego centrum „Żukowka”.

a222

Nie mniej symbolicznym jest też fakt, że nagroda „Skrzypek na dachu” jest corocznie wręczana przez przedstawicieli żydowskiej organizacji w dniu świętowania przez żydów chanuki.

W tym roku po raz pierwszy odbyło się świętowanie chanuki jednocześnie w dwóch moskiewskich szpitalach dziecięcych. Do dzieci z prezentami przyjechali wolontariusze spośród studentów projektu „Jewrostars” (żydogwiazdy).

Dzieci wysłuchały o historii i tradycjach obcoplemiennego święta, zapaliły chanukalne świeczki (rytualne), skosztowały (rytualnych) pączków i otrzymały podarki. Na uroczystości był także magik, którego przedstawienie bardzo uradowało dzieci i ich rodziców.

Uroczystości świąteczne zostały zorganizowane przez charytatywne żydowskie organizacje „Bikur Holim – Moskwa” i „Liew liejeładim” przy wsparciu centrum medycznego „Rambam” oraz młodych wolontariuszy z „Jewrostars”.

a9

Towarzysz gubernator Andriej Worobjew, otrzymując nagrodę „Szczylek na dachu”, popuścił w stringi to i owo. Taki zaszczyt!!!

Za: http://3rm.info/main/65829-o-sovremennom-poklonenii-idolam-i-bogoprotivnyh-inoplemennyh-obychayah.html

Data publikacji: 5.01.2017

Tłumaczenie Szrapnel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *