Strona główna > Rosja > Kremlowski reżim zakłamuje prawdę historyczną i atakuje Polskę: „współpracowaliście z Hitlerem”

Kremlowski reżim zakłamuje prawdę historyczną i atakuje Polskę: „współpracowaliście z Hitlerem”

Rosyjskie MSZ zarzuca Polsce, że nie może przejść do porządku dziennego w stosunkach międzynarodowych ze względu na ciążące „interpretacje wydarzeń historycznych” z XX wieku. Stanowisko rosyjskiego ministerstwa opublikowano dzień po tym, jak Władimir Putin oskarżył Polskę o współpracę polityczną z III Rzeszą.

Zdaniem rzeczniczki rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marii Zacharowej, Polska „uzależnia swoją przyszłość, przyszłość państw ościennych i regionów (…) od interpretacji historii”.

Zacharowa stwierdziła, że nie należy zatrzymywać się nad „problematycznymi momentami XX wieku”, ale patrzeć w przyszłość. Dodała, że wśród osób „związanych z machiną państwową” dominuje antyrosyjskie stanowisko.

Oświadczenie rosyjskiego MSZ wpłynęło na dzień po tym jak Władimir Putin oskarżył Polskę o współpracę polityczną z III Rzeszą. Podczas spotkania z przedstawicielami rosyjskiego MON-u nazwał ambasadora RP w Berlinie z lat 30. XX wieku „draniem i antysemicką świnią”. Wtórował mu przewodniczący rosyjskiej Dumy, Wiaczesław Wołodin stwierdzając, że „Polska powinna przeprosić za współpracę z Hitlerem”.

PR

Za: : http://www.pch24.pl/rosja-zaklamuje-prawde-historyczna-i-atakuje-polske–wspolpracowaliscie-z-hitlerem,72966,i.html#ixzz69NwhPqlo

2 thoughts on “Kremlowski reżim zakłamuje prawdę historyczną i atakuje Polskę: „współpracowaliście z Hitlerem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.